Koledzy prośba

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wieslaw
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2015, 20:57

Koledzy prośba

Post autor: wieslaw »

Proszę o sprawdzenie dla bezpieczeństwa jestem nowicjusz.
Win308 , pocisk Vulkan 180 grn, długośc całego naboju 68,5mm, proch lovex D073.5, lufa 560, naważka max 44grn. Dzięki za pomoc
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Koledzy prośba

Post autor: Myśliwy »

wieslaw pisze:Proszę o sprawdzenie dla bezpieczeństwa jestem nowicjusz.
Win308 , pocisk Vulkan 180 grn, długośc całego naboju 68,5mm, proch lovex D073.5, lufa 560, naważka max 44grn. Dzięki za pomoc

Przy 44 grs jest czerwono??????


Min 39.4 grs
Max 43.2 grs
Załączniki
308 vulkan Lovex  MIN.PNG
308 vulkan Lovex MIN.PNG (161.6 KiB) Przejrzano 1361 razy
308 vulkan Lovex  MAX.PNG
308 vulkan Lovex MAX.PNG (162.32 KiB) Przejrzano 1361 razy
308 vulkan Lovex.PNG
308 vulkan Lovex.PNG (116.11 KiB) Przejrzano 1361 razy
wieslaw
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2015, 20:57

Post autor: wieslaw »

dzięki
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Re: Koledzy prośba

Post autor: wozzi »

Myśliwy pisze: Min 39.4 grs
Wtrącę swoje 3 grosze... 39,4 grains to nie jest minimum.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Koledzy prośba

Post autor: Myśliwy »

wozzi pisze:
Myśliwy pisze: Min 39.4 grs
Wtrącę swoje 3 grosze... 39,4 grains to nie jest minimum.

Zgadzam sie z Toba.

Zawsze mozna zejsc ponizej zoltego tylko nie wiem jak nisko.?

Podstawialem kilka razy dane z manuala i na wykresie max z manuala dochodzil do polowy zoltego.(daja spore zapasy bezpieczenstwa).
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Re: Koledzy prośba

Post autor: wozzi »

Myśliwy pisze:Zgadzam sie z Toba.

Zawsze mozna zejsc ponizej zoltego tylko nie wiem jak nisko.?
Przypuszczam, ale tylko przypuszczam, nie sprawdzałem, ze do 30000 PSI (na tej grafice wyżej) można zejść, albo przynajmniej w okolice. Nie eksperymentuje z tym, bo po co? Przy większym wypełnieniu mam większa powtarzalność, no i wiem, ze strzeliłem... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

I ja dorzucę parę groszy. QL jest programem wspomagającym elaborację. To co Kolega tu wkleił to można rozbić o pospolite 4 litery, czyli wsadzić sobie w głębokie poważanie. Wiele istotnych danych do tego programu trzeba samemu edytować, by wyliczenia były w miarę optymalne i bezpieczne. To tak w skrócie i pod rozwagę za nim napełnimy, scalimy i odpalimy. Zastanawiam się, gdzie jest moderator? Kiedyś Krakus aktywnie ostrzegał użytkowników QL a dziś wolna amerykanka na tym portalu. Na zasadzie "chcesz to masz".
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »


Ale, że co? Moderator ma odpowiadać na każdy wpis? Zatwierdzać wszystko lub wywalać? "Elaborujesz na własną odpowiedzialność". Tu są mądrzejsi ode mnie a ja tylko porządku pilnuję.
Mod.

Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Pytający dostał na pv jedynie słuszną propozycje łącznie z ostrzeżeniem co do nie przemyślanych loadów,
zarazem w formie edukacyjnej.Cisza.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

pasjonat pisze:I ja dorzucę parę groszy. QL jest programem wspomagającym elaborację. To co Kolega tu wkleił to można rozbić o pospolite 4 litery, czyli wsadzić sobie w głębokie poważanie. Wiele istotnych danych do tego programu trzeba samemu edytować, by wyliczenia były w miarę optymalne i bezpieczne. To tak w skrócie i pod rozwagę za nim napełnimy, scalimy i odpalimy. Zastanawiam się, gdzie jest moderator? Kiedyś Krakus aktywnie ostrzegał użytkowników QL a dziś wolna amerykanka na tym portalu. Na zasadzie "chcesz to masz".

Zgadzam sie ze QL jest tylko narzedziem wspomagajacym, wykorzystuje go od dawna i jak narazie sie sprawdza. :D

Bede wdzieczny za wyjasnienie czemu te podstawione dane sa do D???
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Myśliwy pisze:
pasjonat pisze:I ja dorzucę parę groszy. QL jest programem wspomagającym elaborację. To co Kolega tu wkleił to można rozbić o pospolite 4 litery, czyli wsadzić sobie w głębokie poważanie. Wiele istotnych danych do tego programu trzeba samemu edytować, by wyliczenia były w miarę optymalne i bezpieczne. To tak w skrócie i pod rozwagę za nim napełnimy, scalimy i odpalimy. Zastanawiam się, gdzie jest moderator? Kiedyś Krakus aktywnie ostrzegał użytkowników QL a dziś wolna amerykanka na tym portalu. Na zasadzie "chcesz to masz".

Zgadzam sie ze QL jest tylko narzedziem wspomagajacym, wykorzystuje go od dawna i jak narazie sie sprawdza. :D

Bede wdzieczny za wyjasnienie czemu te podstawione dane sa do D???
ad Myśliwy,to nic osobistego.

z racji że łuski różnych producentów maja inną pojemność całkowitą wyrażoną w grainach H2O,należy tą wielkość znać u swoich łusek


Obiętość łuski jaka występuje w QLu z automatu 56gr.H2O posiada bardzo niewiele łusek znam tylko jedną firmę norma.
nie można nasypać maxymalnej naważki przypisanej łusce normy o dużej pojemności,łusce skrajnie małej pojemności np.sako zamiennie.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

huskys pisze:
Myśliwy pisze:
pasjonat pisze:I ja dorzucę parę groszy. QL jest programem wspomagającym elaborację. To co Kolega tu wkleił to można rozbić o pospolite 4 litery, czyli wsadzić sobie w głębokie poważanie. Wiele istotnych danych do tego programu trzeba samemu edytować, by wyliczenia były w miarę optymalne i bezpieczne. To tak w skrócie i pod rozwagę za nim napełnimy, scalimy i odpalimy. Zastanawiam się, gdzie jest moderator? Kiedyś Krakus aktywnie ostrzegał użytkowników QL a dziś wolna amerykanka na tym portalu. Na zasadzie "chcesz to masz".

Zgadzam sie ze QL jest tylko narzedziem wspomagajacym, wykorzystuje go od dawna i jak narazie sie sprawdza. :D

Bede wdzieczny za wyjasnienie czemu te podstawione dane sa do D???
ad Myśliwy,to nic osobistego.

z racji że łuski różnych producentów maja inną pojemność całkowitą wyrażoną w grainach H2O,należy tą wielkość znać u swoich łusek


Obiętość łuski jaka występuje w QLu z automatu 56gr.H2O posiada bardzo niewiele łusek znam tylko jedną firmę norma.
nie można nasypać maxymalnej naważki przypisanej łusce normy o dużej pojemności,łusce skrajnie małej pojemności np.sako zamiennie.


Dostalem podstawowe dane od kolegi do podstawienia.

Jak podstawiam swoje dane do QL to zawsze sprawdzam dl i pojemnosc lusek. Dl samego pocisku tez zawsze sie delikatnie rozni od tej z QL.


Podajac wykresy dla mlodego elaboranta powinienem Mu jeszcze wytlumaczyc jak dokladnie z niej korzystac, ze powinien zaczac nawet ponizej min z wykresu, ogladac kazda luske i szukac oznak nadcisnienia itd.
ODPOWIEDZ