Problem z wagą Lyman

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Placek
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2017, 20:18

Problem z wagą Lyman

Post autor: Placek »

Waga Lyman Pro-Touch 1500 funkiel nówka nieśmigana i takie kwiatki przy ważeniu prochu: https://www.youtube.com/watch?v=-1Ygk-nu1lI
Ta waga to taki badziew czy tylko mój egzemplarz jest jakiś nie halo? Amunicja pistoletowa do dynamiki, ale wahania wskazań od 3,5 do 4,3 graina to trochę sporo.
Awatar użytkownika
Iperyt68
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 07 kwietnia 2016, 08:51
Lokalizacja: Świetoszów

Post autor: Iperyt68 »

Waga przed pomiarem wypoziomowana, skalibrowana i wyzerowana? Zasilana z baterii czy zasilacz (sprawdzić źródło zasilania!)? Waga tak się nie powinna zachowywać! Jeżeli to nie oczywiste Twoje błędy w obsłudze, należy wagę reklamować.
vivere militare est
Placek
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2017, 20:18

Post autor: Placek »

Wypoziomowana, skalibrowana i wyzerowana. Zasilana z zasilacza i do tega stała włączona w tym samym miejscu przez 24h tak jak napisane w instrukcji.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Może być pole magnetyczne albo elektrostatyka. U mnie pomagało przetarcie wagi papierowym ręcznikiem zmoczonym płynem do mycia szyb. Ew. przestaw wagę.
Wagi Lyman generalnie znane są z tendencji do driftowania, choć Twój przypadek wygląda dość ekstremalnie.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Nie kładłeś na niej czegoś cięższego?
Ewentualnie telefon, radio etc w pobliżu?
Placek
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2017, 20:18

Post autor: Placek »

Nie, nic. Elaboruję w jadalni z dala od kompa i elektroniki, a waga nie stoi na tym samym stole co prasa. Kładę tackę na wagę, zeruję i jest ok, nie ma żadnych wahań. Nasypię naważkę i zaczynają się takie kwiatki.
raptorek
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2015, 22:31

Post autor: raptorek »

Te wagi to totalny szajs, tak po prostu one ważą. Wagi chińskie z allegro za parę złotych są dokładniejsze. Niektóre dozowniki objętościowe są dokładniejsze.

Pozdrawiam
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Sprawdź z zasilaniem bateria. Mam czasami podobnie, ale tylko czasami i podejrzewam ze winnym jest jakość, czy raczej brak jakości sieci. Wahania napięcia, albo częstotliwości.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Myślę że jednak Masz uszkodzony egzemplarz .Mam AccuTouch i bardzo sobie chwalę.
Żadnych wahań.Wszystko działa bardzo stabilnie.Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym miał jakieś
rozbieżności.
...
Placek
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2017, 20:18

Post autor: Placek »

wozzi pisze:Sprawdź z zasilaniem bateria. Mam czasami podobnie, ale tylko czasami i podejrzewam ze winnym jest jakość, czy raczej brak jakości sieci. Wahania napięcia, albo częstotliwości.
Kurde rzeczywiście pomogło. Uruchomiłem na bateriach, a nie zasilaczu i wskazania sa bardzo stabilne, wahania typu 0,1gn.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Placek pisze:Kurde rzeczywiście pomogło. Uruchomiłem na bateriach, a nie zasilaczu i wskazania sa bardzo stabilne, wahania typu 0,1gn.
Ja na Twoim miejscu to bym jeszcze sprawdzil, czy pomoglo tylko na precyzje, czy rowniez na dokladnosc.
ODPOWIEDZ