Prośba o poradę

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Prośba o poradę

Post autor: Falco »

Witam .
Noszę się z zamiarem elaborowania dwóch kalibrów . 300 Win Mag i 6,5 x 68 . Jakiej firmy kupić oprzyrządowanie ? Nie chcę też błądzić i kupować dwa razy . Zamierzam kupić sprzęt dobrej jakości .
Co koledzy byście polecili ???
Z góry dziękuję za podpowiedzi .
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Witam.

Nie jestes pierwsza i nie ostatna osoba ktora zadaje takie pytanie :D

Jest sporo tematow na ten temat, dobrze i szczeglowo opisanych.
Warto troszek sie wysilic i poszukac na forum, bo nikt nie zrobi tego za Ciebie i nie poda gotowego rozwiazania na tacy.

Jak zdobedziesz troche wiedzy teoretycznej to czekam na bardziej szczeglowe pytania.


Milej lektory...
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

To tylko moja sugestia. Mam RCBS i Lymana TyMagII .Jesli dwa kalibry to zeby nie kręcić to proponuję . Zrobiłem na Lymanie ponad 5000 i działa.
Pozdrawia J.S.
Pozdrawiam Janusz
Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Falco »

ad joon
Dzięki za podpowiedź .Zawsze jakaś sugestia dla porównania
ad Myśliwy
Bez komentarza
Myślałem że poradzicie mi koledzy w wyborze marki prasy,matryc ,wagi itd .... Widzę jednak że ,,nowych ,, klasuje się na tym forum raczej wybiórczo . No cóż , życie ......

Pozdrawiam
Mirek
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Pytanie zadane tak ogólnie ze faktycznie trudno sie do niego odnieść ................

W pytaniu brak BARDZO podstawowych informacji :

- budżet

- w jakim celu elaboracja ( polowanie , sport , taktyczne strzelania sylwetkowe )

- jaki poziom elaboracji chce się osiągnąć ( jak głeboko chce się wejść w temat )

Sam temat matryc jest bardzo obszerny a ceny kształtują się od 20 $ do 500 $ ( za customowe na zamówiane pod karabin ) więc pytanie jaką matrycę wybrać bez konkretnych danych to temat na książkę

Nie tu prostych jednoznaczych odpowiedzi i prostych rozwiązań , faktycznie na forum jest dużo informacji i wskazówek .

Kupować najlepszy sprzęt na jaki nas stać to rozczarowań będzie najmniej - to taka ogólna zasada .

Co do doradztwa co do konkternych sprzętów polecam przeczytać watki poświecone konkretnym elementom układami ( sa tam cenne porady i doswiadczenia ) które pozolą zapewne zoszczędzić trochę grosza na nie trafione zakupu .......ale tych się zapewne i tak się nie uniknie .
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Falco pisze: ad Myśliwy
Bez komentarza
Myślałem że poradzicie mi koledzy w wyborze marki prasy,matryc ,wagi itd .... Widzę jednak że ,,nowych ,, klasuje się na tym forum raczej wybiórczo . No cóż , życie ......
Kolego. Wpisując w wyszukiwarce hasło "zakup prasy" wychodzi 16 wątków. Czy naprawdę uważasz, że jak Tobie nie chce się ruszyć dupy, to innym będzie się chciało? Przestań bredzić o klasyfikowaniu młodych, tylko bierz się za czytanie, tego, co już zostało napisane.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Falco
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2017, 14:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Falco »

ad Agent 007
Faktycznie że nie napisałem o co mi chodzi .
Tak się przedstawiłem na forum ale czytać tego nie musiałeś . Mój błąd .

Jestem nowy na forum elaboracji a grzeczność wymaga by się przywitać na samym początku .

Witam zatem wszystkich serdecznie

Kilka słów o mnie .... Jestem myśliwym . Nie strzelam sportowo . Poluję natomiast dość intensywnie . No właśnie ......i dlatego postanowiłem zacząć moją przygodę z elaboracją .
Zapewne będę miał wiele pytań i dla wielu z Was wydadzą się banalne . Tak więc proszę o wyrozumiałość .
Kalibry jakie mam zamiar elaborować to 300 Win Mag i 6,5 x 68

ad P_iter
Ja już lekcje odrobiłem . Sporo czasu minęło od kiedy założyłem temat . Czytać umiem . Nie uważasz chyba że zamierzając wydać kilka kzł nie zgłębiłem tematu .Natomiast rady kolegów z doświadczeniem w danym temacie są zawsze bardzo cenne .
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Ja czytałem forum z 4 tygodnie zanim zacząłem zadawać pytania :D
forester
ODPOWIEDZ