Matryce Wilson

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Matryce Wilson

Post autor: MADMAX »

Mam pytanie odnośnie matryc formy Wilson. Działają chyba inaczej niż "typowe" ? W każdym razie, konstrukcję mają zupełnie inną. I chyba używa się do nich innych pras ?
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Może młotek zamiast prasy :-k
forester
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

http://www.youtube.com/watch?v=if_Xt8SH0bc
Problem taki ze ani sinclair ani Midway nie sprzedaja takiej łyżeczki... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Odświeżę temat.

Czy ktoś używa matryc Wilson ? w szczególności matryc osadzających ?
To samo pytanie dotyczy pras typu "Arbor" (nie mogę znaleźć polskiego odpowiednika :( )

"System" wydaje się bardzo szybki i do tego solidny - precyzyjny. O mobilności nie ma co mówić bo jest oczywista :-)
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

hmm albo nikt nie używa, albo ktoś używa i nie jest zalogowany na forum.
Za wielką wodą, matryce osadzające Wilsona uznawane są za precyzyjniejsze od standardowych, wkręcanych w matrycę. :)
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Witam. Mam używam, max niesiowość formatowanych łusek oraz gotowych nabojów ok. 0.02-0.04 mm więc znakomita jakość oraz powtarzalność .Natomiast jeżeli chodzi o metodę "ściskania" matrycy, to młotek gumowy lub z tworzywa nadaje się moim zdaniem wyłącznie do matrycy formatującej.Przy osadzaniu mnie się nie sprawdzał, ponieważ w przypadku lekkiego ścisku szyjki (lekki format szyjki) mocniejsze uderzenie młotkiem powoduje głebsze osadzenie pocisku (za sprawą jego bezwładności). Przy lekkim formacie przy osadzaniu często wystarczy dociskać ręką. Prasy alternatywne do pras dedykowanych ,można kupić w sklepach z częściami do maszyn.
Mają jednak wadę są duże i ciężkie.Moja waży 4Kg.
Ostatnio zmieniony niedziela, 08 listopada 2015, 17:00 przez RobertK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Dzięki za info.
Osadzającą trzeba używać z ręczną prasą, tak pisali za wielką wodą.

A gdzie kupiłeś matryce w PL czy import własny ?

Ja coraz bardziej się do nich przekonuję, właśnie ze względu na współosiowość i precyzję, jaką oferują :)
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Osadzającą kupiłem w PL reszta za granicą , kupić warto z pewnością :D Współosiowość niestety nie wynika z samych matryc (równy format i równo wykonana faza na krawędzi) , musi być dobrze przygotowana łuska, bez tego różnie wychodzi. :halo-
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

RobertK pisze:Mam używam, max niesiowość formatowanych łusek oraz gotowych nabojów ok. 0.002-0.004 więc znakomita jakość oraz powtarzalność.
Jak mozesz sprecyzowac o jakich jednostkach piszesz - cale mm
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Faktycznie :oops: Oczywiście milimetry.
poziomm
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 20:43
Lokalizacja: Kępno

Post autor: poziomm »

RobertK pisze:max niesiowość formatowanych łusek oraz gotowych nabojów ok. 0.002-0.004 więc znakomita jakość oraz powtarzalność
Faktycznie :oops: Oczywiście milimetry.
A nie miało być 0,02-0,04 mm czyli około 0,001 do 0,002 cala?
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

RobertK, a gdzie w PL kupiłeś tą matrycę? Przeglądałem oferty w sklepach i nigdzie nic nie znalazłem :(
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

W Best Hunters :D
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

THX ;;pelenluz
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Przepraszam za odświeżenie starego tematu... Czy mógłbym poprosić o dokładniejsze info jaką prasę do matrycy osadzającej Wilson da się kupić w Polsce?
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

Cześć, czy wykorzystując matrycę Wilson Neck Die można częściowo formatować szyjkę czy tylko po całości. Wydaje mi się, że częściowo to tylko ustawiając ruch tłoka w prasie tak aby przy maksymalnym, dolnym położeniu formatował tylko częściowo na niewielką głębokość.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Wilson neck die formatuje tylko czesc szyjki.
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

W instrukcji jest napisane "All the dies we are now making size the neck to 3/16&#8221; from the end, a practice many bench rest shooters prefer". Czy chodzi o wymiar 3/16 cala czyli 4.76 mm licząc od końca szyjki. Wg łuski wzorcowej SAAMI długość szyjki to 7.7 mm a więc format szyjki powinien zaczynać się około 3 mm od ramion łuski do końca szyjki, zależnie od jej długości.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

giersza pisze:Cześć, czy wykorzystując matrycę Wilson Neck Die można częściowo formatować szyjkę czy tylko po całości. Wydaje mi się, że częściowo to tylko ustawiając ruch tłoka w prasie tak aby przy maksymalnym, dolnym położeniu formatował tylko częściowo na niewielką głębokość.
Tak, mozna czesciowo.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

giersza pisze:W instrukcji jest napisane "All the dies we are now making size the neck to 3/16&#8221; from the end, a practice many bench rest shooters prefer". Czy chodzi o wymiar 3/16 cala czyli 4.76 mm licząc od końca szyjki. Wg łuski wzorcowej SAAMI długość szyjki to 7.7 mm a więc format szyjki powinien zaczynać się około 3 mm od ramion łuski do końca szyjki, zależnie od jej długości.

Szyjka zaczyna sie od otworu a koczy na ramionach.

W doslownym tlumaczeniu "Wszystkie matryce obecnie przez nas produkowane formuja szyjke do 3/16" od jej konca, praktyka ktora preferuja strzelcy bench rest".
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

Koledzy, czy może wiecie gdzie można kupić w kraju akcesorium do matrycy Wilson tzw. bazę http://www.lewilson.com/stainlesssteelneckdiebase.html lub jakiś zamiennik/odpowiednik, który spełnić by swoją rolę. Nie bardzo uśmiecha mi się to ciągnąć z zagranicy z sinclaira...
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

to prosta sprawa do dorobienia jest, nawet dla niewprawnego tokarza... spróbuj będzie najprościej. Ja używam wilsona choć tylko osadzającego i dlatego nie mam tych podstawek
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
ODPOWIEDZ