Lee Load Master - indeksowanie

Moderatorzy: wierzba, P_iter

donia
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2016, 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Lee Load Master - indeksowanie

Post autor: donia »

Cześć,

czy ktoś z Was miał może podobny problem, internet nt. milczy.
Nie ma możliwości prawidłowego ustawienia talerzyka na łuski względem głowicy ponieważ albo talerzyk jest ustawiony poprawnie i wtedy popychacz indeksujący nie współpracuje z ramą (jest od niej za daleko), lub gdy indeksowanie jest ustawione zgodnie z instrukcją (popychacz indeksujący w części środkowej dotyka do ramy) talerzyk na łuski ustawia się tak, że łuska jest przesunięta względem matrycy o około 1mm. Łuska uderza wtedy o rant matrycy np. formatującej i nie jest wprowadzana do środka matrycy – blokuje prasę.
Podobna sytuacja dzieje się dla matrycy usuwającej spłonki – pin wybijający spłonki nie trafia w otwór zapałowy łusk.

Ktoś coś?

dzięki z góry,
Tomek
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Re: Lee Load Master - indeksowanie

Post autor: donpablos »

Problem dość znany - zobacz np tutaj

https://www.youtube.com/results?search_ ... r+indexing
donia
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2016, 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: donia »

Nie to nie to.
U mnie tak jak pisałem działa albo obracanie talerzykiem, albo łuska jest prawidłowo ustawiona względem matrycy.
Żeby prawidłowo ustawić łuska-matryca muszę przestawić podstawę (przeciwnie do wskazówek) tak że popychacz indeksujący nie dotyka ramy i przez to nie obraca talerzyka.
W tych wszystkich filmach mają problem z tym że nie obraca, a nie z tym że łuska blokuje się o rant matrycy.
Jakimś rozwiązaniem było by obrócenie głowicy o jakiś 1mm, ale wtedy nie mogę dokręcić śruby blokującej głowicę, bo jak dokręcam, to głowica wraca na "stare miejsce"

pzdrv,
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Podpiłuj talerz mocujący matryce tak aby śrubo blokowała go w odpowiednim położeniu. Może uda się nie piłować a podłożyć kawałek blaszki pod śrubę. Od lat walczę z takim kombajnem, połowę części już przerobiłem lub wymieniłem i dalej jest LEE a nie Dillon.
Wojtek
donia
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2016, 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: donia »

To rezanie głowicy też mi przyszło do głowy, ale najpierw pokarzę to w parabellum. Prasa jest nowa i ma działać poprawnie bez angażowania frezarki ;).

pzdrv
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

W wypadku tej prasy będzie to bardzo trudne. Moją przed laty ściągałem z Niemiec, reklamacja była praktycznie niemożliwa. Miałem łatwiej bo bez najmniejszych wątpliwości frezarka, tokarka i po malutku do przodu.
Wojtek
ODPOWIEDZ