Tanie prasy - warto?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

jarzebski pisze:
nie mogę zrozumieć mody przytaczania porównań z MIDWAY skoro oni nie wysyłają do PL ???
To nie jest moda na przytaczanie porównań z Midway, tylko pokazanie zdjęć pras Lee wykonanych z aluminium. Można było zdjęć poszukać na Cabelas'ie - oni wysyłają do Polski, ale nie o wysyłkę w tym przypadku chodziło.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

DamianC pisze:Żadne aluminium nie wytrzyma tyle co żeliwo jest to nie możliwe.
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
w tej prosie tłok bardzo szybko zejdzie z osi matrycy i kulki będą nie osiowe.
Potwierdzam na własnym przykładzie...
Jak ktoś jest głupi (mówię o sobie) to tak ma :cry:
Pytałem tu na Forum Kolegów i nie posłuchałem dobrych rad....kupiłem to "cudo" :
http://www.midwayusa.com/product/423081 ... ersary-kit
Waga dla "bardzo cierpliwych" ludzi-dokładność trzeba sprawdzać za każdym razem...kupiłem RCBS 5-0-5
Matryce jakoś mi nie "leżą"-wymienię na Redding-a
Zsyp prochu (nawet powtarzalny) wczoraj użyłem pierwszy raz...ale też kiedyś wymienię...
W mojej PRASIE (o przebiegu 150 szt. kulek) wczoraj stwierdziłem iż tłok ma LUZ !!!! i to nawet spory !!!
Może ja mam takie szczęście do Lee ale ja już do ręki tego nie wezmę !!
Pierwsza moja myśl to to,że sprzedam ten badziew ale jak można sprzedać Kolegom "coś" takiego ?! Zostanie u mnie jako prasa(do brudnej roboty) do usuwania spłonek :)
Teraz zakup prasy mnie czeka-zastanawiam się nad Big Boss II bo można kupić w PL bez czekania..
To chyba będzie dobry wybór ? :wink:
Pozdrawiam
Maciek
jarzebski
Posty: 99
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 08:05

Post autor: jarzebski »

P_iter pisze:
jarzebski pisze:
nie mogę zrozumieć mody przytaczania porównań z MIDWAY skoro oni nie wysyłają do PL ???
To nie jest moda na przytaczanie porównań z Midway, tylko pokazanie zdjęć pras Lee wykonanych z aluminium. Można było zdjęć poszukać na Cabelas'ie - oni wysyłają do Polski, ale nie o wysyłkę w tym przypadku chodziło.
nie traktuj tego osobiście,

jestem troszkę uczulony na Midway-a, kiedyś czegoś bardzo mocno potrzebowałem poza nimi w zasadzie towar był niedostępny a oni wysyłka tylko w USA,
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

quote]

witam,

nie mogę zrozumieć mody przytaczania porównań z MIDWAY skoro oni nie wysyłają do PL ???

pozdrawiam Mariusz[/quote]

Najmocniej przepraszam - extra dla Szanownego Pana :

http://www.cabelas.com/product/Lee-Hand ... l+Products

http://www.cabelas.com/product/Lee-Bree ... l+Products

http://www.cabelas.com/product/Lee-Prec ... l+Products

http://www.cabelas.com/catalog/product. ... BIK-216574

ps.
Nie mogę obiecać, że więcej nie będę...
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

jarzebski pisze:
nie traktuj tego osobiście,
Nawet mi to do głowy nie przyszło.
Ogólnie to Midwayusa odsyła to swojego niemieckiego przedstawiciela co absolutnie i mnie nie satysfakcjonuje. Są jednak inne metody zakupu w tym sklepie, ale niestety z pomocą pośredników, co generuje dodatkowe koszty.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Nie traktuję, jednak uszczypliwość była zbędna. :lol: :halo-
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Już się zgubiłem, kto kogo szczypie... :P
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Oooo tak to być nie może :wink:
Ja poproszę o przytaczanie przykładów z Sinclair bo lubię to firmę :lol:
Po 6 dniach od zamówienia odebrałem dziś przyrządzik do mierzenia OAL wraz z łuską oraz odważniki kalibracyjne RCBS do wagi bo po Lee to ja już niczemu nie wierzę :wink:
Przejdźmy do pras :co mam kupić ?
Pozdrawiam
Maciek
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Maciek K pisze:Przejdźmy do pras :co mam kupić ?
Cześć,
przed dwoma miesiącami miałem podobne rozterki, po głowie chodziła mi prasa Lee, bo to na początek, coś taniego, nie wiadomo czy mi się spodoba, nie chcę inwestować itp.
Zapytałem człowieka którego staż w temacie (drobne 30 lat) skłania do szanowania opinii i kupiłem RCBS Rock Chuckera Supreme, z Niemiec, po doliczeniu przesyłki lotniczej z USA, cła i VATU wychodziło podobnie jak z USA a po chwili szukania znalazłem za 145 euro nową. Zwłaszcza stwierdzenie "Pan jest zbyt biedny żeby oszczędzać" do mnie przemówiło ...
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Wierzba,kasa to kasa a ja chcę mieć szybko prasę ;)
W kraju jest tylko RCBS i Big Boss II i ku tej drugiej się skłaniam...
Jakoś ten Redding podświadomie mnie kręci #-o
I nie wspominajcie mi więcej o Lee ;)
Ostatnio zmieniony środa, 11 stycznia 2012, 16:55 przez Maciek K, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

Cyrograf15 pisze:Mam dokładnie taką aluminiwą Lee Challenger Breech Lock Single Stage Press. Poskładałem na niej kilkaset kulek karabinowych 6.5x55
Dokładnie ta sama i pod to samo - a matryce mam RCBS Competition ze śrubą mikrometryczną.
Ora et elabora...
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze - Co-Ax Forestera troszkę mnie rozczarował.
Sposób, w jaki jest mocowana matryca ( fakt że zmiana matrycy na inną trwa sekundę ) jest trochę nie bardzo...
Dodatkowo trzeba stosowąć nakrętki matryc Forstera - w przeciwnym wypadku matryca 'pływa' w prasie luźno.
Jednak zdecydowałem się na nią, ze względu na ograniczone miejsce w warsztacie.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

......ze względu na ograniczone miejsce w warsztacie......
Biedny... tak sie musi ograniczać.....
:whistle:
Piotr
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Pozdrawiam
Maciek
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Maciek K pisze:Teraz zakup prasy mnie czeka-zastanawiam się nad Big Boss II bo można kupić w PL bez czekania..
To chyba będzie dobry wybór ?
Tak, to dobry wybór.

Dobre prasy na rynku są dwie:

1. Redding Big Boss II - dla mniejszych kulek
2. Redding Ultramag - dla większych kulek

Można / trzeba je poddać modyfikacji, montując L-n-L Hornady: http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=938
I nic więcej. Pozostałe działania, w tym zakupy pras innych firm, kończą się: patrz pkt. 1.
Maciek K pisze:Ja poproszę o przytaczanie przykładów z Sinclair bo lubię to firmę
Dokładnie. Ja tam w Sinclair udziałów nie mam, akcji ich też nie mam. Zwykłym klient jak każdy. Ale fachowość obsługi i czas realizacji zamówienia są po prostu nie do pobicia. Po co szukać innych firm, skoro ta jest sprawdzona i działa doskonale ? Lepsze jest wrogiem dobrego... Poza tym, zakup w Sinclair + cło + VAT = i tak cena niższa niż zakup np. w Niemczech. A towar w max. dwa - trzy* tygodnie w domu.

* jak pan celnik, mimo załączonej faktury, nie wie co to jest co ma w rękach i dzwoni, albo pisze z prośbą o wyjaśnienia.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Czyli Big Boss II wygrywa..
MADMAX,
Te adaptery służą tylko do szybkiego zmieniania matryc jak dobrze zrozumiałem?
Coś podobnego jak teraz mam w Lee ?
Jeśli to tylko po to odpuszczę sobie bo ja tylko do jednego kalibru to poświęcę minutę na wykręcenie i wkręcenie drugiej matrycy...
Pozdrawiam
Maciek
jarzebski
Posty: 99
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 08:05

Post autor: jarzebski »

MADMAX pisze:
Maciek K pisze:Teraz zakup prasy mnie czeka-zastanawiam się nad Big Boss II bo można kupić w PL bez czekania..
To chyba będzie dobry wybór ?
Tak, to dobry wybór.

Dobre prasy na rynku są dwie:

1. Redding Big Boss II - dla mniejszych kulek
2. Redding Ultramag - dla większych kulek

Poza tym, zakup w Sinclair + cło + VAT = i tak cena niższa niż zakup np. w Niemczech. A towar w max. dwa - trzy* tygodnie w domu.

* jak pan celnik, mimo załączonej faktury, nie wie co to jest co ma w rękach i dzwoni, albo pisze z prośbą o wyjaśnienia.
witaj, nie wiem jak to obliczyłeś???

no bo tak:

prasa 170 $ to jest mniej więcej = 590 zł wysyłka nie wiem ale minimum 40 $ = 140 zł plus do całości VAT czyli 730 zł + 23 % = 897,9 zł nie policzyłem jeszcze cła ale to nie jest ceno twórcze,

tutaj jest od ręki za trochę mniej http://parabellum.pl/index.php/elaborow ... ss-ii.html i jeszcze można się potargować,

pozdrawiam
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

wierzba pisze:
Maciek K pisze:Przejdźmy do pras :co mam kupić ?
Cześć,
przed dwoma miesiącami miałem podobne rozterki, po głowie chodziła mi prasa Lee, bo to na początek, coś taniego, nie wiadomo czy mi się spodoba, nie chcę inwestować itp.
Zapytałem człowieka którego staż w temacie (drobne 30 lat) skłania do szanowania opinii i kupiłem RCBS Rock Chuckera Supreme, z Niemiec, po doliczeniu przesyłki lotniczej z USA, cła i VATU wychodziło podobnie jak z USA a po chwili szukania znalazłem za 145 euro nową. Zwłaszcza stwierdzenie "Pan jest zbyt biedny żeby oszczędzać" do mnie przemówiło ...
Ten sam przykład co powyżej...
Kolego Wierzba,
Tu:
http://www.cel.sklep.pl/?13,prasa-rcbs- ... preme-9356
Będzie taniej a na dodatek mamy 5% upustu..
Oby więcej takich sklepów i z większym asortymentem a zakupy u "sąsiadów" przejdą do historii.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
scan
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 13:39

Post autor: scan »

Witam
Chciałbym zapytać kolegów, którzy narzekają na prasy LEE niech napiszą co jest w nich
takie złe, dużo można w nich usprawnić i wymienić swoje spostrzeżenia .Na pewno jak będzie elaborował w małej prasie aluminiowej duży kaliber to się na pewno rozleci..
Mam wszystkie i powiem tylko niemożna na LEE master i LEE 1000 osadzać spłonki ,bo są problemy(niszczą tu jest w nich ból) trochę nie dopracowane te plastikowe podajniki spłonek..
Mam LEE żeliwną i elaboruję duży kaliber 45-70 GOV i jest super.
Co do prasy DILON 650 XL jest to naprawdę dobry kombajn, szczególnie podajnik prochu
na małe kalibry i na duże kalibry. Ale też potrafi przepuścić łuskę bez spłonki i wtedy ładnie sypie szczególnie przy elaboracji amunicji pistoletowej. Trochę jest ustawiania z przejścia z dużej spłonki na małą.
Matryce mam LEE i RCBS nie narzekam na matryce LEE.
Elaboruję w kal. 32 , 38 ,357 mag, 45 LC ,45 ACP, 45-70 GOV i mój ulubiony kaliber 303 brit
:halo- :halo-
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

scan,
""W mojej PRASIE (o przebiegu 150 szt. kulek) wczoraj stwierdziłem iż tłok ma LUZ !!!! i to nawet spory !!!
Może ja mam takie szczęście do Lee ale ja już do ręki tego nie wezmę !! ""

To ja napisałem powyżej,przeczytaj cały temat:jedni chwalą a drudzy krytykują i ja do tych drugich będę już zawsze należał...
Nowa prasa która ma luz na tłoku to dla mnie badziewie...
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
scan
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 13:39

Post autor: scan »

Maciek K
Ja przepuściłem na tych prasach chyba ponad 1000szt amunicji i nie ma luzu na tłoku. Jak przystępowałem do elaboracji to zawsze smarowałem tłok.
Tłok jest stalowy a obudowa AL i niestety tam trzeba lać olej. Jeżeli nowa prasa miała luz na tłoku ,to narawdę bubel.
Ale można ją wytulejować i będzie chodziła jak nowa. :D
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

scan pisze: Mam wszystkie i powiem tylko niemożna na LEE master i LEE 1000 osadzać spłonki ,bo są problemy(niszczą tu jest w nich ból) trochę nie dopracowane te plastikowe podajniki spłonek..
Na 1000 spłonek osadzonych w łuskach 9mm Para za jeden wieczór na prasie Lee Pro 1000 zepsuło mi się max 5 spłonek. Osadziły się w poprzek. Czuć to od razu w momencie dociskania, oczywiście jest już za późno na reakcję, ale od razu wiadomo że poszło coś nie tak i można ją wyjąć zanim pójdzie do góry po proch.
Były to łuski S&B, bez kątowego obrobienia wejścia gniazda spłonki.

W .32 S&W - nie przypominam sobie takiego faktu.

Jak mi się zużyje - wyrzucę bez poczucia straconych pieniędzy, tymczasem działa i oszczędza, więc robię dalej :-)

Plusem w Lee jest szybkie uzupełnienie spłonek, bez potrzeby pojedynczego wciskania w tubę.

Mam dwie głowice: w jednej komplet matryc .32, w drugiej 9 para. "Przekalibrowanie" zajmuje tyle co wymiana głowicy i talerzyka trzymającego łuski, plus zmiana talerzyka z otworkami dozującymi proch. Góra 5 minut.
Ora et elabora...
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

scan pisze:Maciek K
Ja przepuściłem na tych prasach chyba ponad 1000szt amunicji i nie ma luzu na tłoku. Jak przystępowałem do elaboracji to zawsze smarowałem tłok.
Tłok jest stalowy a obudowa AL i niestety tam trzeba lać olej. Jeżeli nowa prasa miała luz na tłoku ,to narawdę bubel.
Ale można ją wytulejować i będzie chodziła jak nowa. :D
Smarowałem,po usuwaniu spłonek cały syf wydmuchiwałem sprężonym powietrzem i znowu smarowałem a nawet jakbym nie smarował to po tak małym przebiegu nie powinno się nic stać...
Nie będę nic tulejował bo szkoda czasu i kasy,po prostu kupię raz a dobrze ale po raz drugi ;)
Pozdrawiam
Maciek
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

SławekP ten twój mały warsztat może być wzorem dla innych..... =D>
Z prasami jak z autami jedni kupują Fiaty , inni Merce...
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Maciek K pisze:Kolego Wierzba,
Tu:
http://www.cel.sklep.pl/?13,prasa-rcbs- ... preme-9356
Będzie taniej a na dodatek mamy 5% upustu..
Nie wiem jak to liczysz że będzie taniej - 712 złotych versus 145 euro. Kupowałem na e-gunie, od tego samego sprzedawcy wziąłem też matryce Hornady do krótkiej po 45 euro i inne drobiazgi. Wszystko było tańsze niż w Polsce, kurier to 15 euro, przelew SEPA 5 złotych, po 3 dniach przesyłka była u mnie.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Maciek K pisze:http://sklep.hubertusprohunting.pl/cata ... cts_id=594
Ktoś używa tej prasy ?
Uważaj, Hornady jest aluminiowa !
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

wierzba pisze:
Maciek K pisze:http://sklep.hubertusprohunting.pl/cata ... cts_id=594
Ktoś używa tej prasy ?
Uważaj, Hornady jest aluminiowa !
Dzięki za info !
Zostaje przy Big Boss II
Pozdrawiam
Maciek
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Lee Pro 1000 ma faktycznie problem z spłonkami. Czasami taka spłonka potrafi odpalić i porozwalać te plasticzki. Nie znam nikogo kto by to opanował. Ostatnio u mnie za płytko osadza, jak przestawie to dewastuje plasticzki. Osadzam recznie co ma tę zalete że łuski czyszcze bez spłonek. Z Lee Challenger Breech Lock Single Stage Press jestem zadowolony, smaruje olejem i nie ma luzów.
Wojtek
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

W obu prasach Reddinga osadzarka do spłonek jest tak dobra, że nigdy nie użyłem ręcznej. Kupiłem i sprzedałem nie składając nawet.
snajper
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

po usuwaniu spłonek cały syf wydmuchiwałem sprężonym powietrzem i znowu smarowałem
Część syfu wydmuchiwałeś a część wdmuchiwałeś,przez usuwanie spłonek i dmuchanie sprężonym powietrzem zabijesz każdą prasę.
Tylko jedną wolniej a drugą szybciej zależy od dokładności jej wykonania(luzów) i materiału(żeliwo lub aluminium).
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

po usuwaniu spłonek rozbieram prasę, myję tłok i łożysko (otwór) wd40 wycieram do sucha i smaruję smarem do łusek lymana. Zero luzów ani szurania a już parę tysięcy kulek przerobiła, może jakiś dobry egzemplarz mi się trafił.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

snajper pisze:
po usuwaniu spłonek cały syf wydmuchiwałem sprężonym powietrzem i znowu smarowałem
Część syfu wydmuchiwałeś a część wdmuchiwałeś,przez usuwanie spłonek i dmuchanie sprężonym powietrzem zabijesz każdą prasę.
Tylko jedną wolniej a drugą szybciej zależy od dokładności jej wykonania(luzów) i materiału(żeliwo lub aluminium).
Być może ale nawet gdyby tak było to Lee "po przebiegu" 150 kulek "raczej" nie powinna mieć luzów...
Teraz będzie służyć tylko do usuwania spłonek to może wytrzyma parę lat :wink:
Pozdrawiam
Maciek
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Ja nic nie rozbieram. Smaruje dość obficie tłoka olejem silnikowym. Nadmiar owego jak i cał syf wraz z nim wyciekający wycieram szmatą. Pozostałe elementy przed pierwszym użyciem przesmarowałem smarem stałym (łożyskowym). Przy okazji co myślicie o takiej prasie w tej cenie http://www.saguaromike.com/sklep/index. ... acji-s-b-p
Wojtek
snajper
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Chyba niewiele warta. :D
Najbardziej mnie bawi jak widzę takie oferty;
http://www.saguaromike.com/sklep/index. ... adzwiekowa
dla porównania;
http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa- ... 10865.html

No niestety za napis i firmę trzeba dopłacić.
A póżniej sprzedawcy narzekają że nie ma handlu.
Sorki że odbiegłem od tematu.
Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

Koledzy !

Końmi by mnie nikt nie zaciągnął żebym odpowiedział na pytanie, które otworzyło ten watek !
(a podobnie myślących jak ja jest wielu bo głosu nie zabrali....)

I teraz nie zamierzam się wypowiadać "na temat", ciekawy tylko jestem (i lekko poirytowany) ile jeszcze wody poleje się w tym temacie.......

O co mi chodzi ?

Ano o to, że zrobiło się nam "polskoforumowo" za przyczyną nieszczęśliwego sformułowania problemu....... (RC nie czuj się winny, nie o to mi chodzi)

Jest to bowiem typowy przykład zagadnienia nierozwiązywalnego jak np: o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, albo jak kto woli "lepszości" brunetek nad blondynkami - czyli będzie tyle odpowiedzi ilu odpowiadających.

Toteż mam sprawę do Wszystkich, tym bardziej, że podzielono już włos na czworo, rozpisano już wszystkie opcje, powstały i okopały się dwa obozy, więc po co się kolejny raz powtarzać... (chyba, że chodzi o pobicie jakiegoś rekordu wpisów....)

Proszę o zakończenie tej dyskusji i rozważne formułowanie pytań stawianych na Forum.

Przepraszam za OT.

DB.
jarzebski
Posty: 99
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 08:05

Post autor: jarzebski »

reasumując, WARTO - bo tanie prasy są dobre bo są tanie.

AMEN.
Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Walles13 »

Witam,Proszę o pomoc potrzebuję prasy (na lata) kalibry 223,308 oraz 9 mm.Czy mogę je wszystkie robić na jednej prasie?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

robo_chlop pisze: Działa, kulki się robią, latają fajnie
Pytanie jakie bym postawil to jak lataja na dluzszych dystansach ?

Jestem zdania kolegi Wozzi.
MADMAX pisze: Redding. Tylko Redding. Raz a dobrze i na lata.
Do broni dlugiej napewno !

Co do broni krotkiej to kupilem Reddinga w .38 / 357 i sprzedalem szybciej jak kupilem. JAkos nie moglem z nia dojsc do ladu. W .32 Long WC codzi jak nalezy.

Maciek K pisze:kupiłem to "cudo" :
http://www.midwayusa.com/product/423081 ... ersary-kit
Nie no spoko, lejek BCBS'a czy Reddinga lepsiejszy nie bedzie :mrgreen: Ten bym zatrzymal. ewentualnie ten zestaw do wciskania splonek.

W zeszly roku kupilem reczna prase Lee - zamysl na tzw wsjakij sluczaj, jak mi w ziemiance czy okoie przyjdzie kilka kulek poskladac.
Uzywam jej do odsplonkowania, kalibrowania i rozszerzenia kolnierza / szyjki luski, zawsze lezac sobie przed TV na kanapie i jest ona do tego OK.

Osplonkowywanie wykonywane jest juz przy stole na Rock Chucker II, skladanie kulek rowniez.

Walles13 pisze:Witam,Proszę o pomoc potrzebuję prasy (na lata) kalibry 223,308 oraz 9 mm.Czy mogę je wszystkie robić na jednej prasie?
JAk kupisz dobra prase to bedziesz mogl, jak kupisz szajs to bezdie roznie :mrgreen:

:wink:
ODPOWIEDZ