Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Pociski do .308 Win. przy 1:10 drall
Pociski do .308 Win. przy 1:10 drall
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Jakie macie koledzy doświadczenia z ciężkimi pociskami przy drallu 1:10 w tym kalibrze? Korci mnie popróbować z pociskami 195 grains, ale wolałbym się upewnić przed zakupem tychże, ze jest jakaś szansa na to, ze będą latać...

Odpowiedz z cytatem
Czesc Andreas,
ktory i do czego?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
goostav
Odpowiedz z cytatem
Ja na 1:11 robię 208 gr ELD. Więc nie będzie problemu 195 gr 1:10. Nie wiem co to jest 'drall' Chodzi o skok?

Odpowiedz z cytatem
Zobacz na f-class.pl Remingtony 700 z dopiskiem DC,pocisk 208gr. ELD.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
abersfelderami napisał:
Czesc Andreas,
ktory i do czego?

Zastanawiam się na Hornady 195 grains HP-BT TRADITIONAL MATCH (3095) naturalnie na LS i podobne. Nie stać mnie niestety na na ELD-"cos tam". Wink Jakby poszły, to może i nawet 208 grains BTHP Match (30733). Problemem jest jednak także to, ze lufy nie mam w Steyr-ze zbyt długiej, bo marne 600mm, a potrzebuje dobre BC, aby moc celować w cel, a nie musieć robić tego powyżej celu... Wink

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem gdzie zaczac, ..........strzelanie powyzej celu nie wchodzi w rachube, ale to wina lunety?
10" skok strzela wszystko w .308, jedyne ograniczenie to dlugosc freebore, nie chcesz pocisk pchac do luski.
Niestety strzelanie kosztuje i jezeli chcesz mieszac musisz placic.
Wiekszosc zawodnikow strzela pociskami Bergera (168grn, 185, 200) ale mozna tez strzelac 175 lapua, mozna 178 i w gore honrnadego.
Moim zdaniem niepotrzebnie pchasz sie w gore z waga pocisku (rozumiem ze wiaze sie to z BC), nie jest to takie krytyczne. czym wieksza waga pocisku, tym wieksze umiejetnosci strzelania i lepszy sprzet (kontrola odrzutu i bipod).
Jezeli nie potrafisz ocenic wiatru to BC tez nie pomoze.
Dla twojego strzelania Berger stworzyl specjalny pocisk, 175 grn OTM (nie musi byc nadzwiekowy nad celem), masz tez Berger 168 VLD, 175 SMK, 178 Hornady i 175 Lapua, sprawdz je na kalkulatorze czy QL, plus cenowo i wybierz ktory spelnia twoje kryteria.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
@abersfelderami dla mojego strzelania ludzie stworzyli białą laskę, ale ja jakoś i bez nie (czasami) trafiam... Laughing Idę w ciężkie pociski, bo inaczej braknie mi elevation na optyce i to pomimo (podobno) 20 MOA na montażu... Nie gram o miejsce na schodkach, bo z moimi oczami nie być ostatnim, to tak jak dla innych być pierwszym. Inna sprawa, ze raz bylem 5-ty na LS 1000+ i do dziś nie mogę zapomnieć spojrzenia generała wręczającego mi dyplom... Laughing Co do strzelania powyżej celu, to na moim 2-gim LS elevacja starczyła mi tylko do jakichś 500m i na 800m musiałem celować jakieś 4,5m nad tarcze... 3 z 10 były w tarczy, na wysokości 10-chy. Reszta poszła obok. Nie doceniłem wiatru... Embarassed
Ostatnimi latami strzelałem z A-MAXow, ale miałem przy tym jakieś dziwne uczucie... które rok (?) temu sam Hornady potwierdził pisząc o tym, ze czubki się w nich topią... Mam jeszcze troche, (4-500?) A-Maxow do 6,5, ale chciałem postrzelać w tactical z .308 Win. i szukam czego dobrego, co jest jeszcze do zapłacenia. Z Bergerow strzelałem jakiś czas temu, ale po każdym strzale ocierałem łzy, a to nie bawi. Co na to poradzę, żem nie Rockefeller? Wink

Odpowiedz z cytatem
Co to za luneta?
Z ta elewacja to cos nie gra, praktycznie ciezkie kule potrzebuja wiecej elewacji niz lzejsze.
andy7
Odpowiedz z cytatem
Siemka Wozzi !

Im ciezsze tym balistyczna krzywa przebiega bardziej krzywo m lzejsze tym bardzej prosto, czywiscie wszstko ma swoje granice.

Na marginesie, kupiles cos nowego w .308 ?

Pozdrawiam

A

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
goostav
Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:
abersfelderami napisał:
Czesc Andreas,
ktory i do czego?

Zastanawiam się na Hornady 195 grains HP-BT TRADITIONAL MATCH (3095) naturalnie na LS i podobne. Nie stać mnie niestety na na ELD-"cos tam". Wink Jakby poszły, to może i nawet 208 grains BTHP Match (30733). Problemem jest jednak także to, ze lufy nie mam w Steyr-ze zbyt długiej, bo marne 600mm, a potrzebuje dobre BC, aby moc celować w cel, a nie musieć robić tego powyżej celu... Wink

Strzelałem z Tikki z lufą 60cm z a-max'ów 208 , miała długi stożek więc można było wysunąć do o ile pamiętam COL 77.00mm Proch albo N 550 a najlepiej RS 60.

Odpowiedz z cytatem
@abersfelderami

Steiner 5-25x56 Military

@Andy7

Po co? Mój Steyr Match strzela dalej lepiej ode mnie... Very Happy

@goostav

Dzieki, zresztą @all, za pomoc. Popróbuję na Hornady 195 grains BTHP i zobacze cos z tego wyjdzie. Przede wszystkim, na ile uda mi się je rozpędzić...

Odpowiedz z cytatem
Steiner ma chyba 26 mil elewacji, czyli czyli jezeli mas skos mozesz strzelac z Hamburga do Miedzyrzecza.
andy7
Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:

@Andy7

Po co? Mój Steyr Match strzela dalej lepiej ode mnie... Very Happy

Ojjjjj, chyba sie juz pogubilem, to, ze masz 6.5 x 55 to wiem, .308 klon M1 to tez pamietam, ale nie pmietam, abys mial Stayera Mr. Green ot co

pozdrawiam

Wink
wozzi
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:

Ojjjjj, chyba sie juz pogubilem, to, ze masz 6.5 x 55 to wiem, .308 klon M1 to tez pamietam

Ojjjj, zawodna ta Twoja pamięć. Norinco M305, czyli Klon M-14. Very Happy

Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:
andy7 napisał:

Ojjjjj, chyba sie juz pogubilem, to, ze masz 6.5 x 55 to wiem, .308 klon M1 to tez pamietam

No to wiedzialem ale nie mialem absolutnie wiedzy na temat Stayer'a, kiedy kupiles ?

Jestes w ta Sobote na osi ?

Wink
wozzi
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:
wozzi napisał:
andy7 napisał:

No to wiedzialem ale nie mialem absolutnie wiedzy na temat Stayer'a, kiedy kupiles ?

To był mój pierwszy nabytek po uzyskaniu pozwolenia, czyli jakieś 5,5 roku temu. Wink

andy7 napisał:
Jestes w ta Sobote na osi ?

Najprawdopodobniej, czyli jak mi nic nie wyskoczy, tak.

Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:

Najprawdopodobniej, czyli jak mi nic nie wyskoczy, tak.

To sie najprawdopodobniej spotkamy, jak ostatnim razem

Wink
Pociski do .308 Win. przy 1:10 drall