Trimmer z regulacją

Moderatorzy: wierzba, P_iter

macek69f
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 25 listopada 2016, 21:49

Trimmer z regulacją

Post autor: macek69f »

Jestem tu świeży więc witam was. W końcu wchodzę w temat elaboracji,
narazie do celów łowieckich. Mam juz większość sprzętu (Rcbs) teraz brakuje mi tylko trymera. Bujam sie z tym bo nie wiem co wybrać. Chce wyrównać moje łuski do jednej długości (dlugosci najkrótszej z tych które posiadam) i tu pojawia sie problem. Chciałbym kupić jakiś tani frezik typu lyman e-zee czy lee quick trim, jakiś tani ręczny. I tu moje pytanie czy jest jakiś ręczny tani trymer z regulacja długości łuski? Bo widze ze one maja podobna budowę z ogranicznikiem, pilotem. Domyślam sie ze skracają wiec do maksymalnych rozmiarów? A moze do celów łowieckich nie przejmować sie ze wszystkie będą sie lekko różniły, byle by nie były za długie? Pozdrawiam i dB! Maciek

Ps/ a moze któryś z wymienionych jednak ma regulacje?
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

macek69f pisze:Ps/ a moze któryś z wymienionych jednak ma regulacje?

Morzesz zawsze przypilowac pilot i w ten sposub skrucic luske, dopasowujac do swoich potrzeb.( to taka jednostronna regulacja :) )


Na poczatku urzywalem takiej taniej zabawki, daje rade.
Musisz tylko kupic dobry przyzad do wygladzania krawedzi szyjki luski, bo ten lee za 20 zl to zlom i szkoda kasy.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Kup LEE frez + pilot. Tanio, do niewielkiej ilości obrabianych łusek w zupełności wystarczające. Do dwóch kalibrów kup dwie sztuki aby raz ustawić i nie przekręcać pilotów. Jak dojrzejesz do obróbki nie dziesiątek łusek a setek kup Wilsona. Wszystkie pośrednie rozwiązania to wyrzucona kasa, nie mają sensu.
Wojtek
ODPOWIEDZ