Łuski 9 Para

Moderatorzy: wierzba, P_iter

robikem
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 11 października 2016, 20:26
Lokalizacja: Luboń

Łuski 9 Para

Post autor: robikem »

Witam

Poszukałem trochę na forum i to co znalazłem nie zaspokoiło mojej ciekawości; stąd moje pytanie.
Czy Koledzy zbierają i elaborują łuski 9mm Para które znajdują na strzelnicy? Drugie pytanie ile razy elaborujecie tą samą łuskę?

Co do pierwszego pytania to dostępne na rynku książki mówią że nie zbierać "obcych" łusek, elaborować max. 5-7 razy;
w "internetach" amerykańskie fora podają pełne spektrum od patrz wyżej do używania łusek zbieranych , elaborowanych tak długo aż nie popękają ( gość z tego forum opisywał swoje łuski mianem "CIA brass" ponieważ starły się od używania, mycia, elaborowania oznaczenia producęta).

Jakie są Kolegów doświadczenia/ obserwacje?

Pozdrawiam serdecznie
wyspiarz
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 05 kwietnia 2016, 19:06

Post autor: wyspiarz »

Ja zbieram :) w sumie jak jade z kolegami a oni nie elaborują to zbieram więcej ;), jak jadę na krytą to po strzelaniu no mogę pozbierać swoje w praktyce zbiorę 2-3x wiecej dla pewności :)
z 9mm nie ma problemu z łuskami przynajmniej u mnie

Co do elaboracji gdzieś czytałem i widziałem fotki łuski od .45ACP która była elaborowana 54x :), ja elaboruję póki nie pęka, a taka mi się jeszcze nie trafiła w sumie.


pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

zbieram wszystko jak leci, łuska sie nadaje dopóki wyciag ma za co złapać i napis widać. Do tej pory nic sie nie działo
xxxam
Posty: 279
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Post autor: xxxam »

Też zbieram wszystko - nie rdzewieje, jeść nie woła - a nie wiadomo kiedy zabraknie.
Wszystkie kalibry - jak nie robie to zawsze można się z kimś zamienić.
ODPOWIEDZ