Waga

Moderatorzy: wierzba, P_iter

andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Waga

Post autor: andy7 »

Siemka !

czy uzywa ktos elektronicznej wagi firmy Gempro ? Model 250 lub 300 ?



Dlaczego pytam, przy odwazaniu ladunkow zauwazylem, ze Combo Master przedobrza i sypie nieco wiecej choc skala wyswietla to co nastawione.

Jak wyglada to u Was ?

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Czasami Combo Master zakonczy wazenie ,wyswietli mase ,potem nr nawazki ,a potem wyswietla juz o 0.1 gr wiecej.
Po prostu przy wazeniu odczekuje az wartosc wyswietli sie po raz drugi ,a czasem dla kontroli zdejme szalke i postawie ponownie.
Ostatnio zmieniony środa, 02 listopada 2016, 00:43 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Bready
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Robie podobnie, czasami przesowam szale w jedna czy druga strone lekko podnoszac ja do gory, ale momo tego blad jaki wystepuje to w zaleznosci od grubosci ziaren prochu wystepuje. W przypadku N310 wacha sie miedzy 4 a 6 ziaren.

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

W instrukcji jest napisane ze dokladnosc 0.1gr ,czyli waga wazy do zadanej masy ,z nadwyzka nie wieksza niz 0.1 gr.
I tak jest 100% lepiej niz na kombajnie Hornady :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Mam dwie wagi z dozownikami RCBS i jedna waży dość dokładnie druga ma tendencję do przeważania. Dlatego tę drugą wagę nastawiam o 0,1gr mniej.
Łatwiej mi sprawdzając odważkę (na dokładnej wadze) dosypać proszku niż ujmować z szalki.
Skorygowałem ustawienia programowe RCBS Combo Master - prędzej jedna waga ważyła od drugiej o 30-40% szybciej - ustawiłem preferując dokładność (woniej teraz odważa naważkę).
Powstawiałem też w rurki dozownika ograniczenia aby proszek nie wysypywał się za bardzo. Jestem zadowolony z działania całości.
Mam również wagę GemPro 250 - waga uważana za jedną z lepszych w swoim przedziale cenowym tym bardziej że waży z rozdzielczością 0,02gr.
Swoją kupiłem na Egun.de - jestem z niej zadowolony, koledzy kupowali w USA, jeden z nich mówi że czasami waga działa różnie. Kupił podobne wagi w Chinach chyba w granicach 30USD i mówi że one działają mu lepiej.
Dla mnie GemPro jest wagą dokładną i na pewno możesz się na niej wzorować jeśli chodzi o wskazanie odczytu - odczyty wagi z dozownika nie są za dokładne.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Piotr,

Tipp ze wstawieniem ogranicznikow do rurki sypiacej jest genijalny, domyslam sie, ze wsadziles rurke o mniejszym przekroju.lub Jakis drut. Jezeli rozwiazales to inaczej, te prosilbym o podanie pomyslu.

Rozwazam zakup Gempro 250 ale w ofercie znalazlem rowniez Gempro 300,- Roznica w cenie to cos Kolo 50,- €

Korci wziasc Gempro 250 i jakas chinska do porownania.

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Dorobiłem sobie coś takiego na wzór.

Obrazek

- pasuje również rurka z MacDonalda jest większej średnicy

Obrazek

prędzej stosowałem obciętą łuskę działała bardzo fajnie - nawet nie wiem czy nie lepiej

Obrazek Obrazek

potem po dorobieniu tego ustrojstwa z pierwszego zdjęcia wygląda to tak

Obrazek

GemPro stosuje do przeważania różnych elementów - zrobiłem otworek w pokrywie zamykającej, łatwiej się waży i nie jest tak wrażliwa

Obrazek

Koledzy kupili ostatnio GemPro 300 i nie słyszałem od nich złej opinii na temat tej wagi.
Ostatnio zmieniony środa, 02 listopada 2016, 15:39 przez piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bo ten reduktor to pjerwyj sort, nie powiem, usmiechnal nym sie o Taki do Ciebie :mrgreen:

Zobacze jeszcze na egun'ie w jakich cenach chodza gempro, najdrozsze w kazdym razie sa na Amazon'ie :mrgreen:

Dzieki !

:wink:
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Odmierzyłem na GEMPRO300 ponad 2000 naważek. Mam wzorce wagi porobione z blaszek miedzianych. Nic się nie rozjeżdża. Wszystko działa perfekcyjnie. Powtarzalność odmierzania 0,02 gn. Ważne aby w trakcie używania wagi okna i drzwi pomieszczenia były zamknięte (brak przeciągów) i w promieniu 2-3 metrów nie pracowały telefony komórkowe, względnie transformatory sieciowe. Zauważyłem, że praca mojego odrestaurowanego Radmora, zakłóca czasami pracę wagi. Teraz odmierzam bez słuchania muzyki. Niestety. Ale w zamian praca jest dokładna i szybka.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

andy7 pisze:Bo ten reduktor to pjerwyj sort, nie powiem, usmiechnal nym sie o Taki do Ciebie :mrgreen:
Obcieta luska .243 win pasuje na rurke idealnie ,nawet nie trzeba tasma owijac jak na zdjeciu Piotra.
Pozdrawiam Bready
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

młody70 pisze:Odmierzyłem na GEMPRO300 ponad 2000 naważek. Nic się nie rozjeżdża. Wszystko działa perfekcyjnie. Powtarzalność odmierzania 0,02 gn. Ważne aby w trakcie używania wagi okna i drzwi pomieszczenia były zamknięte (brak przeciągów) i w promieniu 2-3 metrów nie pracowały telefony komórkowe, względnie transformatory sieciowe. Zauważyłem, że praca mojego odrestaurowanego Radmora, zakłóca czasami pracę wagi. Teraz odmierzam bez słuchania muzyki. Niestety. Ale w zamian praca jest dokładna i szybka.
Mlody, w razie czego ja tego Radmora moge w czynie spolecznym przygarnac

dzieki za relacje.

:mrgreen:

BREADY, rowniez dzieki !
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Kupiłem go (Radmora) za pierwsze zarobione pieniądze prawie 30 lat temu, w roku 2015 pieczołowicie odrestaurowałem i nie zamierzam się z nim rozstawać. 8-)
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Bready pisze: Obcięta łuska .243 win pasuje na rurkę idealnie ,nawet nie trzeba taśmą owijać jak na zdjęciu Piotra.
Ta moja jak poszedłem sprawdzić wygląda na obciętą z 30-06
Awatar użytkownika
taleon
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2015, 23:25

Post autor: taleon »

cześć

Od ponad roku używam GEMPRO 250 bez żadnych problemów, jednak ostatnio waga zaczęła zachowywać się bardzo dziwnie. Mianowicie po wytarowaniu najpierw pokazuje 0, a potem zaczyna żyć własnym życiem i na wyświetlaczu zaczynają pokazywać się losowe wskazania. Wagę zerowałem (funkcja SCALE), zostawiłem pod prądem na dobę i dalej to samo.
Jak z czymś takim żyć? :(
Ktoś pomoże?
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Pozbądź się źródeł promieniowania elektromagnetycznego i/lub magnetycznego. I wtedy sprawdź stabilność.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

piotrjub pisze:
Bready pisze: Obcięta łuska .243 win pasuje na rurkę idealnie ,nawet nie trzeba taśmą owijać jak na zdjęciu Piotra.
Ta moja jak poszedłem sprawdzić wygląda na obciętą z 30-06
30-06 za szybko sypala i przez to czesciej przesypywala.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ