VV i dozownik objętościowy

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

VV i dozownik objętościowy

Post autor: wujko »

Koledzy, chcę sobie zamówić proszki Vihtavuori bo nie muszę po niego jeździć a i dostępność właściwie na żądanie.

Pytanie bo producent nie podaje a nie do wszystkiego znalazłem zdjęcie lub wiarygodną informację. Jak się sypią objętościowo:
N120, N140, N320, N340
bo widzę że to wszystko wałeczki, kulistego nic nie widziałem?
No i co jest takiego niezwykłego w karabinowych VV że cena jest 2x większa niż za Lovexa "lub inny wiodący proszek"?
Wdzięczny będę za podpowiedzi.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Rozgranicz, ze dwa podane przez Ciebie Maja zastosowanie w broni dlugiej a dwa w krotkiej. Lovex jest bardziej podatny na zmiane temperatury - latwiej zmienia swije wlasciwosci, niemniej da sie strzelac :mrgreen:

Z sypaniem objetosciowym niema problemu, Lovex ( przynajmniej niektore lub wiekszosc jest b. b. drobna przynajmniej te do broni krotkiej )

:wink:
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

andy7, ja wiem że z sypaniem Lovexa nie ma problemu bo to robię (jest kulisty). Zastanawiam się jak będzie się sypać VV bo chyba wszystkie 4 prochy mają formę wałeczków.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Sosuję objętościowy do wstępnego zasypu... i to właśnie VV N140
potem dosypuję z mikrodozownika
Nie zauważyłem problemu, albo jestem go NIEŚWIADOMY
Ostatnio zmieniony niedziela, 09 października 2016, 15:40 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Jak potrzebujesz zdjęcia poszczególnych gatunków prochu /w powiększeniu/ wraz z typowymi wymiarami ziaren to rzuć okiem na ten link:
http://www.ilrc.ucf.edu/powders/sample_ ... wder_id=41
Pozdrawiam, Tomek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

wujko pisze:andy7, ja wiem że z sypaniem Lovexa nie ma problemu bo to robię (jest kulisty). Zastanawiam się jak będzie się sypać VV bo chyba wszystkie 4 prochy mają formę wałeczków.
Uzywajac dozownika RCBS ( ze sruba mikrometryczna tez niema problemu ale ..... czasami lub rawie za kazdym razem masz " lekkie " zaklinowanie. Taki lajf z dozownikiem objetosciowym.

:wink:
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

dzięki za linka, nie widziałem tego wcześniej. Skoro sypiecie i nie ma problemu to i ja kupię po flaszce i zrobię test. Dzięki !
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Ja też mam dozownik RCBS ze standardowym cylindrem ale ze zwykłą śrubą.
Nigdy jednak nie starłem się uzyskać na nim idealnie dokładnych naważek bo służył mi do dawkowania zgrubnego a potem na wagę i reszta z tricklera.
Przy dowolnych prochach "wałeczkowych" chyba nie da się uzyskać idealnie powtarzalnych naważek, przynajmniej na "budżetowych" dozownikach.
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Używam w Lee Perfect Powder Measure i Autodisk - VVN330.
Daje radę.
ArH
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 05 stycznia 2015, 23:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: ArH »

Redding i VV 140
Niekiedy bęben "przycina". W sensie tnie ziarno. W porównaniu z Lovexem - nie wchodzi, jak to ująć, gładko.
Ale nie wpływa to jakoś bardzo na dokładność ; można się przyzwyczaić.
ArH
ODPOWIEDZ