pociski Barnes

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

pociski Barnes

Post autor: jasko70 »

czy ma ktoś doświadczenie na pociskach Barnes Match BT 308 175 gr ,jakie są wyniki w tarczy i jak porównywalne mogą być z innymi ??
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Jak dla mnie bardzo fajne kulki, sprawdzają się u mnie przy gwincie 12'' .
A latają mniej więcej tak na 300m, na setkę jedna dziura jak nic nie popsuje.
Jedyny problem to dostępność jak są to są, jak się skończą to 4 miesiące brak.
Załączniki
22.jpg
22.jpg (153.68 KiB) Przejrzano 2036 razy
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

pociski Barnes

Post autor: jasko70 »

dzięki za info rewelacji nie ma na 300 jak widać ja strzelam też na 12" ale głównie na L175 ,doszukuję się alternatywy na ćwiczenia ,warto może spróbować a masz może sporo mógłbyś się zamienić z 20 szt jeśli by Cię interesowała sierra np 2220 180gr (mam na nich niedosyt)
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Mi tu wychodzi 0.6 MOA i to powtarzalne, nie strzelam z żadnego tam customa tylko z karabinu za nie całe 4k pln lupka 1.9k pln dla mnie jest jak najbardziej OK.
Co do kulek teraz mam wszystkie zelaborowane, jeszcze na jakiś czas wystarczy w przyszłym miesiącu pojadę na zakupy :D
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

szkoda ,chyba kupić będę musiał całą stówkę by zobaczyć ,a może będzie lepiej ,dzięki pozdrawiam
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

robo_chlop pisze:Mi tu wychodzi 0.6 MOA i to powtarzalne, nie strzelam z żadnego tam customa tylko z karabinu za nie całe 4k pln lupka 1.9k pln dla mnie jest jak najbardziej OK.
Wybacz przyjacielu ale faktycznie dtlka nie urywa. Pisze jako wlasciclel Remingtona ktory kosztowal polowe podanej przez Ciebie sumy,

no moze nie tak do konca bo 575 $


:wink:
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

do kolegi Andy7 miałeś doświadczenie z tymi pociskami ,może przeginam trochę z poszukiwaniem pocisku dla jednej dziury na 300,ale uważam ,że należy próbować i ciekawy jestem jaki jest ranking w stosunku do scenara L
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

andy7 pisze:
robo_chlop pisze:Mi tu wychodzi 0.6 MOA i to powtarzalne, nie strzelam z żadnego tam customa tylko z karabinu za nie całe 4k pln lupka 1.9k pln dla mnie jest jak najbardziej OK.
Wybacz przyjacielu ale faktycznie dtlka nie urywa. Pisze jako wlasciclel Remingtona ktory kosztowal polowe podanej przez Ciebie sumy,

no moze nie tak do konca bo 575 $


:wink:
@Andy7
Hm... a pomyślałeś o tym, ze ten Twój Remik w Europie kosztowałby "trochę" więcej? Bo skoro podajesz cenę w $, to rozumiem, ze kupiłeś go w Stanach? Według mnie 0,6MOA to bardzo przyzwoita wielkość i do celów myśliwskich więcej niż wystarczająca.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

koledzy nie denerwujcie się zabawka i wynik to nie przedłużenie (-) lecz dobra zabawa i wymiana doświadczeń,a o to chyba chodzi
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Nie chce wtykać kijka w mrowisko i odchodzić od głównego tematu no ale zapytam.
Co dla poniektórych jest dobrym wynikiem na 300m?
Przeglądam sobie np. wyniki Mistrzostw Polski FTR no niby strzela tam szpica zawodników z kraju i nie tylko, średnia dziesięciu pierwszych zawodników to 0.784 MOA, najlepsza grupa zawodów 0.460 MOA mowa oczywiście o dyst. 300m.Dla mnie to powód by moje wypociny nazywać fajnymi wynikami, odnoszę się do najlepszych na naszym podwórku i cieszę się tym co mam.Może uda się to poprawić jeszcze a może nie ale nie zamierzam gonić króliczka którego nawet nie widzę.Powiedzcie jak Wy to widzicie, jakimi kryteriami się kierujecie oceniając swoje wyniki?
Mam nadzieje że nie wywołam burzy w szklance wody zadając to pytanie :D .
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jak przykryję grupę zwinięta pięścią, łapki mam raczej małe, to jestem zadowolony, bo znaczy to, że może nie trafie miedzy oczy, ale wystarczająco blisko... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

może uraziłem Andy to sorki ,ja mam na scenarze L jakie mam lecz docierałem do tego długo ,zanim znalazłem swój jakiś wynik ,powiem tylko ,że z chwilą gdy na 300 zaczną mi się prawie stykać w koniczynkę to uznam ,że mam dobrane i będę je powtarzał ,na tę chwilę jeszcze nie stykają się dlatego szukam alternatywy w ćwiczeniach ,strzelam około 100 szt miesięcznie szkoląc sobie równowagę powtarzalności ułożenia i oddechu .pozdrawiam
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

B . dobre skupienie.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Dzięki, będzie jeszcze lepiej wierzę że się uda.
Szkoda że koledzy nie chwalą się swoimi wynikami i ewentualnymi przepisami na ammo pomogło by to nam wszystkim zapewne dogonić króliczka :D
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

przyszły mi pociski Barnes 175 ,wyglądają zadowalająco ,w porównaniu do Scenara L są bardziej smukłe zobaczymy na tarczy i będzie zaraz widać efekty .pozdrawiam
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Popędzaj je na maxa one to lubią, czekam na wyniki.
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

zobaczymy ,u mnie np Scenar L dobrze leci przy 42,1 gr ,sprawdzę przy tej naważce a potem deko się podniesiemy ,robię na innym prochu niż Ty więc może być też różnica (vw N 140)
bodzyn
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 09:33
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: bodzyn »

robo_chlop pisze:Nie chce wtykać kijka w mrowisko i odchodzić od głównego tematu no ale zapytam.
Co dla poniektórych jest dobrym wynikiem na 300m?
Przeglądam sobie np. wyniki Mistrzostw Polski FTR no niby strzela tam szpica zawodników z kraju i nie tylko, średnia dziesięciu pierwszych zawodników to 0.784 MOA, najlepsza grupa zawodów 0.460 MOA mowa oczywiście o dyst. 300m.Dla mnie to powód by moje wypociny nazywać fajnymi wynikami, odnoszę się do najlepszych na naszym podwórku i cieszę się tym co mam.Może uda się to poprawić jeszcze a może nie ale nie zamierzam gonić króliczka którego nawet nie widzę.Powiedzcie jak Wy to widzicie, jakimi kryteriami się kierujecie oceniając swoje wyniki?
Mam nadzieje że nie wywołam burzy w szklance wody zadając to pytanie :D .
Odpowiedz jest prosta, na zawodach strzelasz na wynik, nie na skupienie (plus dochodzi stres, miraż, silny wiatr czyli rzeczy, których staram się unikać sprawdzając naważki) - idealnie jak te dwie zmienne się połączą na zawodach. Wyniki rzędu 0.5-0.7 moa na zawodach, przy strzelaniu sprawdzającym naważkę są kapinkę lepsze
np takie: 600m (tylko 3 strzały)
Obrazek
[/img]

oraz takie na 800m (tu akurat troszeczkę wiaterek namieszał, a może ja):

Obrazek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Panowie,

spoko, ja sie nie obrazam ani nie urazam.

Nie mirzylam ale stwierdzilem, ze ot tak na oko

@ wozzi

wzialem oczywiscie ten fakt pod uwage ale bardziej zalezalo mi na pokazaniu, ze bron b. budgetowa.

Jezeli wyszlo 0,6 MOA na 300 m to calkioem fajnie !

:wink:
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

witajcie -do kolegi Bodzyn,jeśli to pierwsze zdjęcie jest na 600 i tak masz to jestem pod wrażeniem ,chciałbym mieć takie przestrzeliny ,to na 300 powinieneś mieć jedną dziurkę -szacunek bracie szacunek
bodzyn
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 09:33
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: bodzyn »

a dziękować :) niestety takie cuda tylko na treningu, w zawodach zdarza się koncertowo dać dupy, głównie przez błędy w czytaniu wiatru - jeszcze wiele nauki przede mną.
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

ja dopiero się przygotowuję na 3600/600/800 do podejścia więc raczej się spotkamy tylko planuję bliżej na pomorzu
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Kolego Bodzyń wiem że zawody to inna bajka oj jak ja to dobrze wiem.
No ale jeśli na 600m tak Ci często wychodzi, to albo mam jeszcze w cholerę roboty do wykonania, albo rzucam to wszystko i zajmę się wędkarstwem pod lodowym naprzykład :-k .
A przepis na te cudowne patrony może byś podał, tak z ciekawości?
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

raczej indywiduum do karabinka więc wiele nie pomoże ,ale sprawdz kolego bodzyn czy tarcza nie zaplątała się z 300 m bo z takim osiągiem na ostatnich zaw. w Drawsku byś zebrał nagrody wszystkie raczej .pozdrawiam
bodzyn
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 09:33
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: bodzyn »

Tarcze są z 600m i 800m. Strzelane w idealnych warunkach. Jak juz napisałem zawody, to inna bajka, tam oprócz skupienia musisz być także w okolicach X i nie ważne, że masz spoko grupę jak jest ona na białym :P
ODPOWIEDZ