NIEAKTUALNE

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Tom S
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 02:15
Lokalizacja: Warszawa

NIEAKTUALNE

Post autor: Tom S »

NIEAKTUALNE
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 czerwca 2023, 12:29 przez Tom S, łącznie zmieniany 2 razy.
wyspiarz
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 05 kwietnia 2016, 19:06

Post autor: wyspiarz »

Panie OPCJA ostatnia P2+P3 :)

oraz opcja 1 do odspłonkowywania no lux tylko musiał bym gdzieś to korytko zamontować na łuski/naboje :)


pzdr. Łukasz
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

Mi się podoba: P.2 + P.3 + rynienka

Jeśli cena byłaby racjonalna chętnie bym "zanabył" :-)



Pozdrawiam,
Marek
Tom S
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 02:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tom S »

Za wcześnie na rozmowę o cenach. Zbieram dane :) Piszę z wyprzedzeniem prośbę o ujawnianie się osób potencjalnie zainteresowanych aby widzieć, dla ilu "zestawów" mam liczyć. Tak na prawdę to powinienem najpierw sprawdzić prototyp aby nie było jakiejś kichy. Oznacza to brak racjonalnego terminu, ponieważ część detali będę robił przy okazji innych prac na danej "linii technologiczno-materiałowej" że tak się niezgrabnie wyrażę. Tylko tak uda się osiągnąć ceny, które nie porażają. Będę relacjonował na bieżąco postępy. Najważniejszy będzie moment decyzji o punkcie 3 (odwrócenie obrotów) z powodu (domniemanego) zakupu materiału poza Polską. Niestety, żerdź ma wymiar calowy...
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

Jestem również zainteresowany pozycją 2 + 3
xxxam
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Post autor: xxxam »

1+2+3 będę zainteresowany
grzeesiek
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 02 marca 2015, 14:31

Post autor: grzeesiek »

Jestem zainteresowany 2+3, jaką będzie orientacyjna cena?
Jacek_Cz
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 08 sierpnia 2014, 20:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jacek_Cz »

Witam, też jestem zainteresowany P1, P2,P3, jeśli będzie już coś wiadomo o kosztach to proszę o info, pozdrawiam Jacek
Ruger Mk III Target ,Ruger GP100, 12 GA
Tom S
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 02:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tom S »

Projekt upadł. Przepraszam za zamieszanie.

Mam do sprzedania 4 sztuki elementów do nawleczenia na pręt obracający głowicą do zrzucania łusek/nabojów.
Cięte laserem z aluminium 10mm grubości.
SUROWE, prosto z lasera - do samodzielnego oszlifowania i dopasowania - czyli dla majsterkowiczów, ale pracy niewiele, pilnik "iglak" i papier ścierny :)

Uwaga: element trzeba nawlec od strony kwadratowej nakrętki (czyli trzeba ją zdemontować) ponieważ nie przejdzie przez sekcję skręconą pręta lub wykonać własny pręt.

Jeden taki element wraz z wysyłką listem poleconym sprzedam za 30 zł.
Obrazek


Najtańsze źródło prętów 1/4 cala jakie znalazłem w PL:
http://pl.rs-online.com/web/p/prety-ze- ... j/7703579/

A tu - co z tym prętem zrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=xKifVNWLKN4

Nie sprawdzałem, ale istnieje szansa, że pręt metryczny 6 x 6 mm (zamiast 6,2 x 6,2 mm) też zadziała a wtedy dostępność i ceny bez porównania lepsze :)
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

Proszę na PW dane do przelewu. Interesuje mnie 1 sztuka. Dane wysyłkowe - zwrotnym PW.

Wróć ...
Rozumiem, że Twój element jest przygotowany do pracy z fabrycznym prętem Lee czy z tym rękodziełem?
Jeśli konieczna jest wymiana pręta - to rezygnuję z zakupu.
Tom S
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 02:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tom S »

Pręt oryginalny kręci w "gorszą" stronę, ale widziałem filmy z takim zastosowaniem i nie wyglądało to źle, może tylko nieco mniej ergonomicznie..?
Kluczowe pytanie, na które ja już nie znajdę odpowiedzi, brzmi: czy z oryginalnego pręta da się odkręcić nakrętkę a później, po założeniu "spychacza", ponownie ją zainstalować?
Jeśli się da, to nie ma problemu - będzie pasować (po oszlifowaniu i dopasowaniu ostatecznym).
Posiadacz Turreta musi samodzielnie ocenić, czy odkręci kwadratową nakrętkę z oryginalnego pręta.

Elementy leżą, czas nie goni, możesz na spokojnie sprawdzić.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

Tom S pisze:Pręt oryginalny kręci w "gorszą" stronę, ale widziałem filmy z takim zastosowaniem i nie wyglądało to źle, może tylko nieco mniej ergonomicznie..?
Kluczowe pytanie, na które ja już nie znajdę odpowiedzi, brzmi: czy z oryginalnego pręta da się odkręcić nakrętkę a później, po założeniu "spychacza", ponownie ją zainstalować?
Jeśli się da, to nie ma problemu - będzie pasować (po oszlifowaniu i dopasowaniu ostatecznym).
Posiadacz Turreta musi samodzielnie ocenić, czy odkręci kwadratową nakrętkę z oryginalnego pręta.

Elementy leżą, czas nie goni, możesz na spokojnie sprawdzić.

z tym odkręcaniem nakrętki z pręta (Indexing rod)
to chyba możliwe było w starej wersji prasy gdzie nakrętka była metalowa, koniec pręta kwadratowego stoczony i nagwintowany

w nowych wersjach jest nylonowa kwadratowa nakrętka, - wygląda jakby była zespolona, zgrzana z prętem
ta część nawet w zapasowych występuje już razem z założoną nakrętką nylonową w komplecie
http://leeprecision.com/sq-index-rod-long.html

więc ja osobiście raczej tego psuł nie będę - zresztą przy pracy w tym standardowym kierunku, to byłoby mocno nieergonomiczne,

szkoda że nie kończysz pierwotnego pomysłu :-( ,
przy odwróceniu kierunku działania indexing roda, to miało spory sens,

tak z ciekawości u nas ten wymiar pręta jest nietypowy ale w USA, pręty stalowe 1/4" x 1/4" są "normalne",
za kilka dolarów można kupować nierdzewne o dowolnej długości

ściąganie samego pręta nie ma sensu ekonomicznego, ale może ktoś ....coś .... przy okazji.... kiedyś
Tom S
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 02:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tom S »

Sprowadzaniem pręta już się nie zajmę, sprzedałem prasę i po prostu nie chce mi się angażować w tematy kompletnie poboczne.
Natomiast mogę, jeśli będą chętni, zrobić taki "zrzucacz" dzielony wzdłuż na "pół" nadający się do założenia bez zdejmowania tej nakrętki. Mocowanie dwiema szybkozłączkami (paskami ząbkowanymi, elastycznymi z nylonu, takimi do kabli). Może być aluminiowy albo (chyba lepiej) ze stali nierdzewnej.
ODPOWIEDZ