chronograf labradar

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

chronograf labradar

Post autor: Michał »

Witam

Taka nowinka:

http://www.mylabradar.com/

W porównaniu do ,,zwykłych" chronografów to cena jest trochę zabójcza, natomiast parametry w opisie są dosyć interesujące. Posiada ktoś taki, lub widział taki w akcji?
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Niektórzy już dwa lata na tę zabawkę czekają. Szybciej Ci Rollsa na zamówienie zmontują 8-). W Polsce to tego chyba jeszcze nikt nie ma, bo nawet w USA dopiero pojawiły się pierwsze egzemplarze. Zdaje się, że na jakiś targach widzieli to koledzy z Milicona, podpytaj ich o wrażenia.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Właśnie widziałem też ofertę przedsprzedaży u Milicona.
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

Ktoś już zdążył przetestować powyższe urządzenie - jak wypada na jego tle Shooting Chrony z LEDowym sztucznym oświetleniem?
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Hmm, różnica jest taka, że po prostu działa. Zawsze. W każdym oświetleniu.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

Pomiary Labradar'a pokrywają się z tymi z Chrony?
Nie wiem jak to ująć... - które z urządzeń lepiej mierzy prędkość - pomiary z którego urządzenia lepiej odzwierciedlają realną prędkość pocisku?
Przepraszam za masło maślane nie wiem jak to ująć żeby było poprawnie - które urządzenie najmniej przekłamuje w stosunku do realu.
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Może zabrzmi to niedożecznie ale chyba rozstrzygnąć to może tylko test polegający na strzale przez dwa urządzenia ustawione w jednej linji, ewentualne odchylenia będą dowodem rużnic.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 września 2016, 08:19 przez Sobol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

@Sobol: jeśli dwa urządzenia pokażą inny odczyt, to który będzie prawidłowy :-k. A po za tym, to sorry, ale tylu błędów w jednym zdaniu, to jeszcze nie widziałem #-o

Ad rem. Shooting Chrony to tani sprzęt o niewyszukanych możliwościach. W necie są dziesiątki testów porównujących go z lepszymi sprzętami - wypada nienajgorzej, odpowiednio do ceny. Referencją w przypadku klasycznych chronografów zapewne będzie Oehler.

Zagadnienie z SC, podobnie zresztą jak z każdym innym chrono optycznym, jest konieczność zapewnienia optymalnych warunków oświetlenia (często niemożliwe) oraz strzelanie powtarzalnie przez "jedno okienko" (czyli w tej samej odległości na fotokomórkami i pod tym samym kątem). To ostatnie można osiągnąć strzelając ze statywu, ale dla krótkiej broni już jest nieco trudniej.
Chrono optyczne mierzy prędkość pocisku w miejscu, gdzie je ustawisz.

Labradar z kolei łapie pocisk w swoją wiązkę i zapisuje jego prędkość co mniej więcej pół metra (dla pocisków pistoletowych). Istotną różnicą jest to, że pomiar zaczyna się od ok. 12m od ustawienia Labradra. Tak więc Vo jest wartością ekstrapolowaną na podstawie całego pomiaru (choć to żadna filozofia).

Używałem SC kilkukrotnie i nie jest to złe urządzenie, ale dla mnie mało przydatne, bo mierzę głównie pociski z broni krótkiej na zamkniętej strzelnicy z sztucznym oświetleniem - tu SC wymięka, niezależnie od wsparcia ledowego (najlepiej działał, jak w ogóle zgasiłem światło 8-) ). Labradrar spełnia za to całkowicie moje oczekiwania.

Ja nie zamierzam bawić się w porównywanie ich, spróbuj wysnuć własne wnioski choćby z poniższego testu:
https://www.shootingsoftware.com/doppler.htm
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Nie mogę doczekać się na swoje urządzenie, czekam na przesyłkę. Zobaczymy jak się będzie urządzenie spisywało. Opinie są o urządzeniu bardzo dobre. Tak długo czekam na urządzenie że jak udało się kupić to pomyłkowo dwie sztuki ale ta druga przyjdzie dopiero październik-listopad, wtedy sprawdzę jak wyglądają pomiary i czy są duże różnice na obu ustrojstwach ustawionych na raz.
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

@Sobol: jeśli dwa urządzenia pokażą inny odczyt, to który będzie prawidłowy Think. A po za tym, to sorry, ale tylu błędów w jednym zdaniu, to jeszcze nie widziałem d'oh!

Dokładnie o to chodziło - który będzie prawidłowy :wink:
Zakładając nawet równoczesny test dwóch Labradar'ów w wykonaniu piotrjub'a. Jęśli urządzenia wskażą różne odczyty z tego samego strzału to skąd mamy wiedzieć które jest prawidłowe.
Mimo wszystko jestem ciekaw tego testu i będę czekał cierpliwie na jego wyniki.

Kolego cnnhead bardzo dziękuję za garść rzeczowych informacji i linka - daje mi to jakiś obraz o miernikach prędkości ogólnie jak też wad i zalet samego Chrony, które posiadam.
Docelowo zapoluję na Labradar póki co będziemy strzelać bazując na orientacyjnych danych z Chrony :wink:

Kolego piotrjub - jeśli nie masz dostępu do Chrony a planujesz dość rzetelnie testować Labradar i naturalnie jeśli tylko starczy Ci czasu/cierpliwości i chęci to oferuję swoje Chrony Gamma Master (zdalny wyświetlacz, ew. drukarka) do testów dla sprawdzenia ile ono jest warte - czy nadaje się chociaż do robienia wyników poglądowych :twisted:
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

mariusz sory walnąłem się jednak czy któryś z was spojrzał o której był wysłany post???? Pierwsza z hakiem, a biorąc pod uwagę fakt że była to już ósma godzina zasiadki to.......
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Jakie sa loszty tego cuda ?

:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

andy7 pisze:Jakie sa loszty tego cuda ?

:wink:
Zdążyłem już zapomnieć, ale coś mi po łbie chodzi, że w granicach 500$. Na chwile obecna nie mogę sobie na to pozwolić... :x
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Mi z konta pobrali tak

Suma zamówienia: z wysyłką (bez kosztów podatkowych i celnych)
3,086.63 zł
1 x LabRadar - Ballistic Velocity Doppler Radar
1 x LabRadar - Bench Rest Plate
1 x LabRadar - Padded Carry Case
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Mój właśnie doszedł

Obrazek Obrazek Obrazek
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

Czekamy na testy jak dojdzie drugi.
Dalej oferuje użyczenie Chrony.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

A tak z ciekawości: czego się spodziewasz po takim teście?
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

Jak bardzo pomiary z Chrony będą się różniły
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Ok. A jeśli będą się różniły, to co to Twoim zdaniem oznacza?
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Może do testów użyc 2 Chrono i jednego Laba?
wówczas możemy się pokusić o usrednianie( tym bardziej, jeżeli pomiary 2 Chrono również będą się rózniły...
Tak sobie pomyślałem, nie jestem pewny czy to cos "pokaże", bo wystarczą inne warunki(minimalnie( np. oświetlenie)
mariusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 01 listopada 2009, 10:01

Post autor: mariusz »

cnnhead pisze:Ok. A jeśli będą się różniły, to co to Twoim zdaniem oznacza?
Jesli będą się różniły znacznie tzn. że jedno z urządzeń mocno przekłamuje drugie trochę mniej lub że oba przekłamują trochę kiedy realna prędkość uplasuje się pomiędzy wartościami z Chrony a Labradare'em... - potraktuj to z przymrożeniem oka :wink:

Szukam miernika prędkości który będzie mierzył realna prędkość pocisku (chociaż wylotowa) był powtarzalny i mało wrażliwy na warunki atmosferyczne bo z Chrony jestem nie do końca zadowolony z wielu względów.
Czy prędkość nie jest istotna informacja przy obliczaniu poprawki w dalekich strzałach..
Oczywiście najlepiej jest przestrzelać karabin co np. 100m w każdych możliwych warunkach.. lecz jest to problematyczne i mało praktyczne bo przecież dane ze stacji meteo też są obarczone błędem tak samo jak dystans strzału podany przez dalmierz laserowy i parę innych danych wklepanych do kalkulatora plus wszystko to powiązane jest zależnościami co finalnie wyeliminuje 'poznanie karabinu' bo cierpliwość i resurs lufy będą sabotować tę misję przed jej ukończeniem.
Chcę maksymalnie najlepszy na jaki mnie stać chronograf, dalmierz, stację meto, karabin, celownik itd. Proste. I wcale nie trzeba uczyć się na błędach.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Mam taki w wersji kanadyjsko-amerykańskiej. Doskonałe urządzenie, zapamiętuje 9999 serii strzałów, mierzy prędkość na 5 zdefiniowanych przez użytkownika odległościach, po podaniu masy pocisku liczy faktor IPSC. Sprawdza się dla broni centralnego zapłonu i CP. Nie mogłem się dogadać tylko z 22lr. Opłacało się czekać prawie 4 miesiące.
Załączniki
lab.JPG
lab.JPG (48.22 KiB) Przejrzano 2964 razy
forester
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Dla 22LR spróbuj przesunąć Laba jakieś 30-50cm do przodu (przed lufę). U mnie działa jak złoto.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Dzięki za radę. A trigger masz ustawiony na doppler?
forester
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Nie. Doppler jest podobno dobry na duże, wolno przemieszczające się obiekty (np. strzały). Dokładność pomiaru może też być wtedy nieco niższa. Przy broni palnej lepiej trzymać się mikrofonu (trigger). Ew. można podłączyć zewnętrzny mikrofon (wskazane np. przy wiatrówce).
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Jestem po pierwszej próbie z nowym urządzeniem. Fajne w użyciu.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Dziś próbowałem sczytać dane do kompa i mam pierwszą porażkę.
Mam kłopot nie wiem czy do końca zrozumiałem instrukcję.

4.3.9 Pobieranie danych
* Musisz posiadać kartę SD w urządzeniu, zanim będzie można pobrać potrzebne dane.
Możesz uzyskać dostęp do danych po podłączeniu kabla USB wpiętego do LabRadar i do komputera.
Komputer powinien rozpoznać LabRadar jako urządzenie pamięci masowej i wyświetlać
dostępne na karcie SD pliki.
Alternatywnie, użytkownik może wyłączyć LabRadar i wyjąć kartę SD, aby przeczytać go w czytniku kart pamięci.
Folder zostanie wyświetlony jako LBR.

.................................................................................

Dane muszą być rejestrowane, gdy karta SD była w urządzenie dostępne później przez USB.

Dane zapisane w pamięci wewnętrznej (gdy nie ma karty SD)
nie mogą być dostępne poprzez port USB, są widoczna tylko na ekranie.


4.3.10 Zapisywanie prędkości pocisków
Każdy strzał jest zapisywane w kolejności, w jakim został wykonany ( Seria i nr. strzałów). Serie mogą
być przeglądane na LabRadar lub na PC w późniejszym czasie.
Bez wkładania karty SD, pamięć wewnętrzna może pomieścić do 100 serii po 100 strzałów.
Dzięki karcie SD włożonej do LabRadar możemy zapisać do 9999 serii po 100 strzałów.
Jedynym ograniczeniem jest inna przestrzeń zapisu dostępna na karcie SD.
Nie jest możliwe, aby dodać kolejny strzał do poprzedniej serii po rozpoczęciu następnej serii.

Czy dobrze rozumiem nie mam możliwości ściągnięcia danych z pamięci urządzenia ?
Muszą być one prędzej zapisywane od razu na karcie?

Jakoś nie znalazłem możliwości przegrania danych z pamięci na kartę bądź na komputer.
drifter
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 08 lipca 2016, 22:45
Lokalizacja: Szczecin/Hamburg

Post autor: drifter »

To nie porażka. "Ten typ tak ma". Dane muszą być najpierw zapisane na karcie SD. Potem należy zgrać te dane albo przy pomocy zewnętrznego czytnika, albo po podłączeniu LabRadara do PC poprzez USB. Z pamięci wewnętrznej danych nie można przetransferować ani skopiować na kartę. Można je tylko przeglądać na wyświetlaczu.
BTW - Zwykła karta SD 8GB w zupełności wystarczy na pare tysięcy strzałów
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 października 2016, 13:25 przez drifter, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 17 stycznia 2009, 09:18

Post autor: Dariusz »

Panowie,a jak ma się labradar do magnetospeed chodzi mi porównywalność odczytu V0 ?
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Jest w tym wątku link do artykułu porównującego obydwa urządzenia.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Poprosiłbym o zdefiniowanie co oznacza w instrukcji obsługi labradar ,, set proj. offset". Czy jest to:
1) odległość pomiędzy osia lufy a boczna powierzchnią urządzenia
2) odległość pomiędzy wylotem lufy a czołowa powierzchnią urządzenie
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

the maximum distance between the gun’s muzzle and the side of the radar

Czyli prawidłowa jest kombinacja odpowiedzi 1 i 2: odległość pomiędzy wylotem lufy a boczną powierzchnią urządzenia.
Sposób ustawienia radaru widać na zdjęciach kol. piotrjub powyżej.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Czyli ustawiając urządzenie na np. 15 cm to wylot lufy ma znajdować się 15 cm od bocznej powierzchni urządzenia w konfiguracji lewo/prawo/przód/ tył gwarantującej, że urządzenie nie będzie w zasięgu gazów.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Jak koledzy ustawiacie kolejną nową serie w labradar.
Wyłączenie i ponowne włączenie, przycisk nr 2 Series dalej potwierdzenie Enterem.
Parę razy udało mi się wywołać nowa serię nie wyłączając urządzenia ale nie pamiętam co naciskałem i w jakiej kolejności.
Może ktoś pomoże zagubionemu :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Przytrzymać przycisk nr 8 --> powrót do głównego menu, potem przycisk nr 2.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

Cześć, przy okazji testowania naważek dokonałem pomiaru prędkości początkowej Labradarem. Dla wybranej uzyskałem prędkości 826-832 m/s dla serii 10 strzałów a więc max rozbieżność 6 m/s. Używając kalkulatora i podstawiając skrajne wartości 826 i 832 m/s jako dane wyszło mi, że zmiana prędkości w tym zakresie to różnica w tarczy równa 1/8 MOA na 300m, 1/4 MOA dla 600m i 1/2 MOA dla 800m.
Jak mi się wydaje, wpływ na prędkość ma głównie jakość/dokładność/powtarzalność danej partii elaboracji. Każdy ma swoją filozofię elaboracji i subiektywną ocenę co do jej dokładności. Czy różnice prędkości 6 m/s można uznać za przyzwoity wynik/dobry/bardzo dobry?
Pozdrawiam
Giersza
ODPOWIEDZ