Jaka fabryczna amunicja do Savage FCP

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Jaka fabryczna amunicja do Savage FCP

Post autor: Hamer »

Panowie,

mam pytanie od niedawna posiadam karabin Savage 10 FCP-SR z 24calową lufą. Jeszcze nie do końca wiem z czego najlepiej z niego strzelać? Testuje różną amunicję ale może macie jakieś popowiedzi co powinno dobrze z niego latać na 600-800m do tarczy/gongu. Broń posiada prawoskrętny gwint 1:10. Niestety narazie jeszcze nie posiadam sprzetu do elaboracji (dopiero odkładam na niego środki) i narazie z czasem średnio także zostają mi fabryczne kulki.

Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi.
wsteczniak
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Każdy o tym myśli tylko nie chce mu się tego napisać 8-)
Spręż się i zainwestuj w elaborację bo inaczej szkoda czasu i pieniędzy. Wydasz za kilka paczek ammo tyle co prawie dałbyś za prasę albo 1/3 zestawu do elaboracji. Reszta sam wiesz ile kosztuje, proch też z twojej okolicy z pewnością ktoś ci odsprzeda ze 100gr na początek...
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Re: Jaka fabryczna amunicja do Savage FCP

Post autor: past »

Hamer pisze:Panowie,

mam pytanie od niedawna posiadam karabin Savage 10 FCP-SR z 24calową lufą. Jeszcze nie do końca wiem z czego najlepiej z niego strzelać? Testuje różną amunicję ale może macie jakieś popowiedzi co powinno dobrze z niego latać na 600-800m do tarczy/gongu. Broń posiada prawoskrętny gwint 1:10. Niestety narazie jeszcze nie posiadam sprzetu do elaboracji (dopiero odkładam na niego środki) i narazie z czasem średnio także zostają mi fabryczne kulki.

Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi.
Spróbuj Lapua Scenar i Hornady AMAX, odradzałbym S&B z pociskami Sierra. Łuski odkładaj do elaboracji. I przelicz ile bedziesz strzelał rocznie. Zobaczysz że zestaw do elaboracji ci sie szybko zwróci
Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Post autor: Hamer »

Co do elaboracji to narazie niestetety odpada. Bo tak jak mówię musze jeszcze trochę kasy na sprzet odłożyć to raz a dwa brakuje mi narazie wiedzy żeby samemu dobry sprzęt na początek sobie dobrać. Będzie wiedza to skomlpetuje liste zakupow i jak już bedę wiedział konkretnie ile kasy potrzebuje wtedy bede się mógł za to zabrać...

A jeśli chodzi o testowanie ammo to najlepsze wyniki narazie mam przy strzelaniu z Lapua Scena L 175gr i RWS 190gr... odpowiednio 1/3MOA i ok. 2/3 MOA na 100m (z Lapua udałomi się też uzyskać skupienie 0,41 MOA na 300m) ale niestety u mnie też ogromnym czynnikiem na wynik są umiejętności strzelca (dopiero zaczynam) także ciężko mi czasem wyciagać wnioski z moich grup...
ODPOWIEDZ