Lutowanie montażu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lutowanie montażu

Post autor: Grecco_BB »

Koledzy w jednym z postów jeden z kolegów zaproponował lutowanie montarzu na mauser m96 lutem srebrnym, w związku z tym mam pytanie. Czy lutowanie twarde i związane z tym procesy głebokiego rozgrzania metalu nie wpłyna na konstrukcję i jej wytrzymałosć.

Pytam ponieważ w moim Ruger Mini 14 nie mam bazy pod montaż górny ( montarz klasyczny), a tylko pod mocowanie szyny z boku. Osobiście preferuję pierwszą opcję ze względu na jej wiekszą stabilność (sztywność). Prosił bym o podzielenie się swoim doświadczeniem starszych kolegów. Dziękuję.[/b]
Ostatnio zmieniony sobota, 25 stycznia 2014, 19:21 przez Grecco_BB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Zalezy od lutu ,luty srebrne zaleznie od skladu maja temperature topnienia od 420 C do 1020 C
Raczej przy tempersturze powyzej 500 C nastapi odpuszczenie ( rozhartowanie ) stali.
W Mosinie podstawa szczerbinki jest oprocz szyny i kolkow lutowana ,ale lutem miekkim.
Tutaj : http://rzutek.phpzilla.net/Lufa.htm masz cos o lutowaniu luf dubeltowek.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

W moim przypadku myślałem bardziej o lutowaniu na elementach komory zamkowej jak w późniejszych modelach. Myśle o lutowaniu by uniknąć wiercenia i gwintowania tych miejsc.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Czemu na srebro? Normalnie to się to cyną lutuje, mam tak w Szwedzie i jest OK.
Wojtek
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

Tak wyczytałem w jednym poście, lut miękki był by dla mnie nawet korzystniejszy bo z twardym nie mam doświadczenia zbyt dużego.
Jednak trzeba pamietać że to broń samopowtarzalna i będą tam występować większe drgania związane z pracą broni. [/img]
Obrazek

Ponadto jak widać to i miejsca skąpo.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Bron samopowtarzalna, ale kaliber "koliberkowy"... :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

Masz trochę racji, ale na strzelnicę wystarczy:) . Na poważnego zwierza to faktycznie zbyt lekka kategoria, a na coś wiekszego mam kniejówkę marzy mi się też coś w 9,3 :-).
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

Pozostaje przy dedykowanym montażu. Małe poprawki i mam nadzieję, że będę mógł obsadzić jakieś szybkie szkiełko na Rugerku.
Ciekaw jestem czy i wam po zamontowaniu montażu przed skontrowaniem go śrubami tez był mało stabilny, pytanie kieruję głownie do Wierzby i ciekaw jestem jego spostrzeżeń.
Ruger Mini 14 i trochę innych...
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Będzie się gibał bez zakontrowania - a zakontrowanie kończy się trwałymi śladami na komorze czego pewno chciałbyś uniknąć.
Moja rada - olej montaż i szkiełko na mini. Ten karabinek ma fajny przeziernik i na dystansach do których jest stworzony to wystarczy. Demonem celności nie jest i nie będzie - ze względu na patykowatą lufę a montaż dodatkowo powoduje że całość wygląda komicznie.
Ja zdjąłem lunetkę i założyłem kolimator, mały, chińską kopię Aimpointa Micro. I też go zdjąłem bo żeby komfortowo strzelać potrzebne by było podwyższenie baki, tak żeby nie trzymać głowy w powietrzu w czasie celowania.
Ja zostaję przy przezierniku.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

To teraz zabiłeś mi ćwieka... pracuję nad poprawieniem montażu, jak nic z tego nie wyjdzie pójdę w Twoje ślady. Szkoda że tak późno dotarła do mnie taka informacja bo już kupiłem i montaż i kolimator (coś a'la EOTEC). Boję się że wydałem troszkę kasy by nie osiągnąć nic:(. Pożyjemy zobaczymy, tak czy inaczej napiszę jak mi poszło.
Ruger Mini 14 i trochę innych...
Awatar użytkownika
Grecco_BB
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 05 grudnia 2013, 20:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grecco_BB »

Po miesiącach używania czegoś a'la Bushnell Trophy, przeszedłem na Vortex Strike Eagle 1-6x24 i powiem że robi różnice.. wręcz urywa to i owo jeśli chodzi o dynamikę strzelania..
Ruger Mini 14 i trochę innych...
ODPOWIEDZ