magazynek do M. Luxusa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Robert Głowacki
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:08

magazynek do M. Luxusa

Post autor: Robert Głowacki »

Koledzy,
może ktoś ma wiedzę i się nią ze mną podzieli -potrzebuję kupić lub dorobić magazynek do mannlichera luxusa w kalibrze .300win.mag. Broń jest poprzedniej generacji i niestety firma mannlicher już takowych nie posiada w swojej ofercie.
Czy istnieją "zamienniki" jakiejś innej firmy? Tak stawiam pytanie, bo kiedyś natknąłem się na produkowane poza mannlicherem stalowe magazynki do SSG 69, w którym oryginalny magazynek był plastikowy.
Oczekując informacji, pozdrawiam.
Robert
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Witam
mozliwe sa 2 wersje
a-mozna je kupic wa E-gun kosztuje ok 30-40E bez problemu
b-nowszy magazynek pasuje do starszej wersji trzeba go jedynie lekko dostosowac- lekko spiłowac dno magazynka przy kabłaku. Uszkodzisz lekko oksyde ale wszystko bedzie działac. Sam kupiłem bron z tak dostosowanym magazynkiem i zachodzilem po co ktos szlifowal .Pozniej dopiero to rozgryzlem. Mannilcher wie o tej mozliwosci -serwis, ale oficjalnie ci tego nie powie. Kazdy rusznikarz poprawi ci oksyde na krawedzi magazynka za kilka zł
Robert Głowacki
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:08

Post autor: Robert Głowacki »

Ad. a -czasem przeszukuję e-gun'a, nie codziennie, i nie udało mi się znaleźć takiego magazynka.
Ad. b -ciekawe rozwiązanie, porozmawiam z Hubertus Pro... . Jeżeli u Ciebie działa, to powinno działać także u mnie.
-czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego, spiłowanego, elementu?
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Mam luxusa w 30-06 i aktualnie go uzyczyłem kuzynowi ale postaram ci wytłumaczyc oco chodzi. Samo gniazdo magazynka i zaczepu sa identyczne i nic nie ruszasz. Wymiary poza jednym sa takie same . Problem stanowi jedynie inny krztałt kabłaka -osłony spustu. W nowszum modelu jest ok 2mm przesuniety do tyłu, a własciwie bardziej wygiety. Magazynek chaczy ta dolna 1,5cm podstawa. -długoscia. Chodzi o ta gruba podstawe magazynka gdzie opiera sie sprezyna. Brutalne spiłowanie tej krawedzi o ok 0,5mm rozwiazuje problem

-tylko krawedz dna magazynka z jednej strony tej gdzie jest prosto od strony spustu tam gdzie dno łuski, spłonka. Druga strona i długie boki pozostaja bez zmian i wszystko pasuje. Zobacz link do aukcji na pchlim targu, masz tam zdiecia . Magazynki roznia sie jak widzisz symbolicznie i ich przerobka to moment.
Robert Głowacki
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:08

Post autor: Robert Głowacki »

piotrpaweł1, a jak sądzisz -czy można wymienić tylko denka pomiędzy magazynkami? Stary magazynek uległ deformacji i pękł, ale denko i rampa pozostały OK.
Robert Głowacki
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:08

Post autor: Robert Głowacki »

Dzięki "piotrpaweł" za podpowiedzi. Czy można zamienić denka już nie sprawdzimy, kupiłem magazynek na Pchlim Targu.
ODPOWIEDZ