Łuski 223 ??

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wyspiarz
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 05 kwietnia 2016, 19:06

Łuski 223 ??

Post autor: wyspiarz »

Witam

Załóżmy, że chcę kupić łuski, żeby mieć partię do precyzyjnego strzelania ( jakieś zawody itp itd )

i pytanko które lepsze ?

Czy brać lapue czy hornady, cenowo właściwie podobnie 2.9zł za hornady do 3.3 za lapua więc ta różnica przy jednorazowym zakupie nie stanowi jakiegoś problemu, bardziej chodzi o jakość powtarzalność, może też o pojemność. Wiem, że to dużo zmiennych itp, jednak które będą lepsze, czy to już dzielenie włosa na czworo i właściwie nie ma znaczenia.

Jedyne co mnie jeszcze nurtuje to miejsce na spłonkę, czy są ok czy trzeba je frezikiem poprawić ?


pzdr. Łukasz
raptorek
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2015, 22:31

Post autor: raptorek »

Bierz Lapuę
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Jeśli angielski nie stanowi problemu to rzuć okiem na ten link i ew. inne informacje w zakładkach na tej stronie.
http://www.accurateshooter.com/cartridge-guides/223rem/
Tam amerykanie bardzo zachwalają Lapuę - dlaczego i czy to wszystko prawda to już muszą potwierdzić praktycy.
Do 223 Rem mam dużą partię Hornady i Sako - z łusek 1x odstrzelonych z amunicji fabrycznej.
Ostatnio robiłem segregację wagową i jednak Sako (220 sztuk) wypadło dużo lepiej - większość łusek miała bardzo zbliżoną wagę i tylko nieliczne odbiegały.
W Hornady (360 łusek) można było stworzyć 3 duże grupy o podobnej wadze ale odbiegające od siebie i dosyć sporo łusek o wadze pośredniej.
Z tego co wyczytałem u amerykanów to Lapua ma najlepszą powtarzalność wagi i pojemności no i Lapua Match są dodatkowo fabrycznie selekcjonowane (a takie można właśnie u nas kupić).
Teoretycznie Hornady też ale w amunicji fabrycznej raczej normalna masówka.
Do łusek Lapua może też przekonywać wskazywana wytrzymałość na wielokrotne elaborowanie i dobre trzymanie spłonki.
A i jeszcze jedno - zarówno Sako jak i Lapua mają fabrycznie obrabiany kanalik ogniowy od strony wewnętrznej.
Niestety łusek Lapua mam tylko kilkanaście więc trudno nawet pokusić się o jakieś miraodajne sprawdzenia i pomiary.
Pozdrawiam, Tomek
wyspiarz
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 05 kwietnia 2016, 19:06

Post autor: wyspiarz »

chodziło mi o kupne hornady

http://sklep.hubertusprohunting.pl/lusk ... rnady.html o te dokładnie ;)

poczytam o lapua, dzięki za linka, ale jak wszyscy zachwalają to raczej można brać w ciemno


pzdr. Łukasz
ODPOWIEDZ