Amunicja 9,3x82R.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Amunicja 9,3x82R.

Post autor: Ryszard_Sz »

Witam.Poproszono mnie o pomoc w sprawie tego kalibru.W związku z tym proszę o pomoc wszystkich kolegów ,którzy posiadają ten kaliber, jak sobie radzą z amunicją.Czy tylko elaboracja a jak tak to na jakich komponentach.Wszystkie podpowiedzi mile widziane.Z góry dziękuje.DB.
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

a nie czasem 72r?
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Może się to niektórym dziwne ale jest taki kaliber jak 9,3x82R. Seryjnie to on pewnie nie jest produkowany od wojny w przeciwieństwie do 9,3x72R. Energetycznie oba kalibry są zbliżone czyli są stosunkowo słabe jakieś 2000 J - 3000 J na wylocie. W obu kalibrach używa się lekkich pocisków o wadze około 12 gram. Z prochem i kulkami nie ma żadnego problemu ale jest problem z łuskami i to duży. Na pewno nie kupisz takich łusek nawet na egunie. W Niemczech jest fabryczka która robi łuski do takich nietypowych kalibrów. Niestety koszt takiej łuski to pewnie ze 2 euro albo i lepiej. dziesięć lat temu miałem dryling w tym kalibrze i kolega załatwił elaborowaną amunicje na takich łuskach po 15 zł za sztukę.
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Poprawka 4euro za sztukę i minimalne zamówienie to 1000 szt. Kolega ma 11,6x60R nitro expres i ma ten sam problem z łuskami.
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: Ryszard_Sz »

Kolego Winek 64. Łuski znalazłem na Midway po 73$ za 20 sztuk.To by było już coś.Matryce po 180$. Oczywiście wszystko na zamówienie.Postaram się to wszystko przekazać dalej.Poczekam jeszcze może ktoś coś dopomoże.Z góry dzięki.DB.
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Kolego Ryszardzie
i to jest najtaniej co możesz kupić, więc jeżeli broń już jest to nie ma co się zastanawiać.


p.s. przypominam ze ten kaliber strzela pociskiem .364 a nie .366 tak jak inne 9,3.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Rzuciłem temat koledze który kiedyś załatwiał mi tą amunicję. Łuski były załatwiane przez sklep w Wiedniu. Cena faktycznie była gdzieś w granicach 4 euro za sztukę ale nie trzeba było brać 1000 szt. bo ja wziąłem wtedy 40 sztuk. Jutro będę wiedział czy jest możliwość kupienia małej ilość tych łusek i w jakiej cenie. Jakby co to jaka ilość by Cię interesowała ? Mam też namiary do Elbląga do gościa który kupił ode mnie ten dryling. Można by jego spytać jak on sobie radzi z tym kalibrem. Jakby co pisz na PW lub dzwoń 606 480 139.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

http://www.johannsen-jagd.de/data_de/ka ... log_27.pdf strona 130

lub bezpośrednio do producenta: http://www.huelsen-horneber.de/ Tylko u producenta to zamówienia od 5000 szt ( ponoć :eeg/: )
ODPOWIEDZ