pociski do 9mm Luger

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Vergi
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 18:15

pociski do 9mm Luger

Post autor: Vergi »

Witam,
Gdzie koledzy zaopatrują się w tanie pociski 9 mm Luger.Tanie, to mam na myśli takie, w granicach max 26 gr (włącznie z kosztami ewentualnej przesyłki).Chyba ze da się gdzieś jeszcze taniej kupić. Pociski z przeznaczeniem do dynamiki, więc aspekt ekonomiczny istotny,precyzja mniej.Do tej pory przeważnie kupowałem w Para.. najtańszy pocisk Alsy 124 gr kosztuje już 0.34 zł A może jest możliwość dołączenia do zbiorowych zakupów?Mam jeszcze troszkę Aresa 125 RNBB, ale zapasy się szybko kurczą.Pozdrawiam.
wojstan
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 09 maja 2013, 16:51
Lokalizacja: Częstochowa

Re: pociski do 9mm Luger

Post autor: wojstan »

Vergi pisze:Witam,
Gdzie koledzy zaopatrują się w tanie pociski 9 mm Luger.Tanie, to mam na myśli takie, w granicach max 26 gr (włącznie z kosztami ewentualnej przesyłki).Chyba ze da się gdzieś jeszcze taniej kupić. Pociski z przeznaczeniem do dynamiki, więc aspekt ekonomiczny istotny,precyzja mniej.Do tej pory przeważnie kupowałem w Para.. najtańszy pocisk Alsy 124 gr kosztuje już 0.34 zł A może jest możliwość dołączenia do zbiorowych zakupów?Mam jeszcze troszkę Aresa 125 RNBB, ale zapasy się szybko kurczą.Pozdrawiam.
W sobotę 12 lipca kupowałem pociski 9mm Luger w poznańskim Magnum.
Za 500 szt. lakierowanego Aresa liczą sobie 132,70 zł co daje około 26 groszy za sztukę.
Mieli tego jeszcze sporo w różnych wagach: 125, 140 itp.
Czy ich się uda namówić na wysyłkę nie wiem, ale próbować można.
Vergi
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 18:15

Post autor: Vergi »

Dzięki za namiar.Po przeczytaniu tego wątku (link poniżej) nie sądzę żeby mi się udało wysyłkowo.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=920 ... f66648b673
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Kiedyś przejeżdżałem koło Poznania , zadzwoniłem zapytać o cenę amunicji, nie była rewelacyjna ale trochę tańsza niż u mnie, brałem dużo więc nadłożyłem 50km + stanie w poznańskim korku, po czym na miejscu dowiedziałem się że do umówionej ceny jest jeszcze VAT do doliczenia, wyszło na zero ale czasu i benzyny nikt mi nie zwrócił. Kulki wziąłem pod pachę i ze spuszczoną głową wróciłem na trasę. Daleko im do besthunters i hubertusa gdzie nawet jak idę po balistol to spędzam tam pół godziny na miłej rozmowie.
SPECNAZ
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 03 czerwca 2010, 19:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: SPECNAZ »

Gdzie aktualnie najtaniej można kupić ?
wojstan
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 09 maja 2013, 16:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: wojstan »

SPECNAZ pisze:Gdzie aktualnie najtaniej można kupić ?
Spróbuj tutaj: biuro@b-n.pl
Zaczęli robić pociski lakierowane (jak Aresy).
Kupiłem u nich 500 szt. .357 WC o wadze ok. 145 gr. za 165 zł z wysyłką.
Wychodzi 33 grosze za pocisk.
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre - latają jak Aresy albo nawet lepiej.
Mają też w ofercie pociski 9mm parabellum - ceny nie znam, spróbuj ponegocjować.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

wojstan pisze: Spróbuj tutaj: biuro@b-n.pl
Zaczęli robić pociski lakierowane (jak Aresy).
Kupiłem u nich 500 szt. .357 WC o wadze ok. 145 gr. za 165 zł z wysyłką.
Wychodzi 33 grosze za pocisk.
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre - latają jak Aresy albo nawet lepiej.
Mają też w ofercie pociski 9mm parabellum - ceny nie znam, spróbuj ponegocjować.
A mozesz ponapierac na te pociski troche z waga i suwmiarka i napisac nam jak tam tolerancje od sztuki do sztuki?
SPECNAZ
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 03 czerwca 2010, 19:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: SPECNAZ »

Nr tel mają na stronie zadzwonie , wolałbym coś w płaszczu ale cena czyni cuda.
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

Miałem 2000 szt tych "kanciatych" do 9
Tragedia - latały bokiem. Może moja używana CZ miała za słaby gwint?
Jedyna ich zaleta że były po 20 groszy.
Pochodziły ewidentnie z dwu form - jak poważyłem to miałem dwa maksima wagi. Rozrzut całkowity z 10 grn
wojstan
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 09 maja 2013, 16:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: wojstan »

piotrb pisze:
wojstan pisze: Spróbuj tutaj: biuro@b-n.pl
Zaczęli robić pociski lakierowane (jak Aresy).
Kupiłem u nich 500 szt. .357 WC o wadze ok. 145 gr. za 165 zł z wysyłką.
Wychodzi 33 grosze za pocisk.
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre - latają jak Aresy albo nawet lepiej.
Mają też w ofercie pociski 9mm parabellum - ceny nie znam, spróbuj ponegocjować.
A mozesz ponapierac na te pociski troche z waga i suwmiarka i napisac nam jak tam tolerancje od sztuki do sztuki?
Oczywiście - pierwsze co zrobiłem to pomierzyłem i powarzyłem próbkę 20 szt.

Średnica zewnętrzna pocisków mierzona w dwóch prostopadłych płaszczyznach przy umiarkowanym docisku szczęk suwmiarki wahała się w granicach od 9,04 do 9,08 mm i wynosiła średnio 9,061 mm.
Waga natomiast wahała się w granicach od 9,37 do 9,50 grama i wynosiła średnio 9,423 grama (145,4 grana).

Pociski do testu były elaborowane w łuskach S&B, spłonki Murom Small Pistol, proch Vihitavuori N320, naważka 3,3 grana, OAL 33mm (1,3").

Przy strzelaniu oburącz bez podparcia z rewolweru S&W 686 TC (lufa 6"), tarcza Psp (olimpijka), odległość 25 m.,
wynik serii 15-strzałowej był następujący:
10-tki centralne - 4,
10-tki centralne linia - 2,
10-tki niecentralne - 1,
10-tki niecentralne linia - 3,
9-tki - 5

W porównaniu z Aresami lakier jest bardziej miękki ale nie ma żadnych ptoblemów z wepchnięciem do łuski. Oczywiście robię niewielki kielich.
No i przy strzelaniu troche inaczej śmierdzą niż Aresy - pewnie inny skład lakieru.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

wojstan pisze: Oczywiście - pierwsze co zrobiłem to pomierzyłem i powarzyłem próbkę 20 szt.[...]
Wielkie dzieki za informacje. Czyli generalnie wyglada to na calkiem niezle zrobione samorobki.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Brawo, Forester2008! Udalo Ci sie znalezc najdrozszy sklep z H&Nami! :lol:
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Po 7 latach i wydanych ojro mam u Manków spory rabat :) Poza tym ojro kupuje się jak jest tanie :D
HN-y do 44mag po 14,40 ojro za 100 szt. 72 E za 500szt x 4,40= 316,80PLN w Incorsie po 499PLN. Rzeczywiście przepłacam :cry:
forester
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

forester2008 pisze:Po 7 latach i wydanych ojro mam u Manków spory rabat :) Poza tym ojro kupuje się jak jest tanie :D
HN-y do 44mag po 14,40 ojro za 100 szt. 72 E za 500szt x 4,40= 316,80PLN w Incorsie po 499PLN. Rzeczywiście przepłacam :cry:
No rzeczywiscie. Incorsa ma drozej :-( Wycofuje swoje brawa ;-)

A jak sie to ma po doliczeniu cen przesylki do cen:
http://strzelectwo.kimla.de/index.php?.44,41

Przy czym zaznacze, ze kimla.de jest najtanszy ze znanych mi sklepow jedynie przy zakupie malych ilosci pociskow, bo sam jezdzi do Polski i ma w zwiazku z tym relatywnie tania przesylke . Przy checi zakupienia ca. 25 kg pociskow sa znacznie tansze opcje w Niemczech z dostawa kurierem.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

wojstan pisze: Spróbuj tutaj: biuro@b-n.pl
Ten gosc mnie zaskoczyl, bo do przeprowadzenia transakcji zyczy sobie pelne dane adresowe i skan z pozwolenia na bron. Blysnela wiec czerwona lampka i mimo dobrej ceny chyba do transakcji nie dojdzie.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Paczki od Manka zamawiam zawsze ok. 30 kg. Wychodzi wtedy ok. 1 Euro za kilogram. To jest taniej niż w Polsce.
forester
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

piotrb pisze:Ten gosc mnie zaskoczyl, bo do przeprowadzenia transakcji zyczy sobie pelne dane adresowe i skan z pozwolenia na bron. Blysnela wiec czerwona lampka i mimo dobrej ceny chyba do transakcji nie dojdzie.
Kupowałem jakoś w połowie 2014 i nie chcieli nic ode mnie. Za to jakość była słaba.
Awatar użytkownika
Elaborant
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 06 grudnia 2015, 18:11
Lokalizacja: 100lica
Kontakt:

Post autor: Elaborant »

forester2008 pisze:Paczki od Manka zamawiam zawsze ok. 30 kg. Wychodzi wtedy ok. 1 Euro za kilogram. To jest taniej niż w Polsce.
Taniej? Toż to ponad 120,-zł za paczkę 30kg. Płacę kurierowi w Polsce za taką paczkę 15,-zł.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory helica.pl
ODPOWIEDZ