Elaboracja 9mm - przepis

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Elaboracja 9mm - przepis

Post autor: manbrug »

Witam

Mokry tumbler zrobiony dzięki uprzejmości tego cudownego forum i oczywiście społeczności - łuski pięknie lśniące, spłonki proch LOVEX D032 i Alsa 124 w szafie, Lada dzień sprzęt do połączenia powinien dojechać i teraz moje pytanie czy macie jakiś sprawdzony przepis na te połączenie składników dla GLOCKA 17 :)

pocisk ALSA PRO 124
proch LOVEX D032
spłonka MURON

przepis z opakowania 3,9 grs i długość naboju 29,69 mm
chciałbym amunicję do dynamiki czyli nie urywającej rękę
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Czyżby nikt nie używał takiego połączenia ? Proszę o pomoc i ewentualne podpowiedzi co zmienić aby było dobrze. Bo chcę pierwszą partię zrobić i przetestować na strzelnicy.
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Pewnie nie jeden używa takiej kombinacji. Jakkolwiek wystarczy samemu wziąść parę łusek, parę naważek, parę głębokości osadzania i z uśmiechem pójść na strzelnicę. Szkoda Ci prochu, pocisków na testy? Nie masz czasu? Może koledzy mają wirtualnie znaleźć Twój sweet load i podać na tacy? Można poczytać, można poszukać, można podjąć elementarny wysiłek. Można? Można. Jak potestujesz to wklej tarcze, a jak będą kłopoty to dopiero zadawaj pytania. Strzelnica czeka.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 01 października 2015, 13:21 przez goostav, łącznie zmieniany 1 raz.
Goostav
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Zrób sobie atrapę naboju ( bez spłonki i prochu : ) i sprawdź najpierw optymalną długość naboju wrzucając to do lufy.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

lechu pisze:Zrób sobie atrapę naboju ( bez spłonki i prochu : ) i sprawdź najpierw optymalną długość naboju wrzucając to do lufy.
A jak już sprawdzisz tą długość, to zobacz czy Ci wejdzie do magazynka. Najlepiej najpierw włóż ten testowy i dopychaj fabrycznymi. Może się kleszczyć dopiero na pewnej głębokości.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

Jak pisze P_iter
Wyjąc lufę, złożyć maksymalnie długi nabój i przymierzyć do lufy i magazynka - jak będzie za długi to skracać -w końcu wejdzie i to będzie maksymalna długość.

Ja robię (też alsa pro i murom) do CZ i tam jest z zasady bliżej do stożka niż w glocku - robię na 29,50

Jak kiedyś zabrakło D032 to kupiłem kilka N320, a na D032 robiłem tylko na jakiś ołowiakach i nie miałem wtedy chrono więc nawet nie wiem czy był wystarczający pęd ( zwany z angielska faktorem)
I tak na alsie ciut mniej kopie niż na S&B które mają 115gr i muszą mieć większą prędkość.
Koledzy na zawody doradzają 147 gr bo mniejszy odrzut a do treningu 124 gr bo tańsza.
Ja niestety nie jestem na tym poziomie.
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

A jak z niezawodnością spłonek Murom? Czy warto dać za nie te 11 zł?
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

Nigdy ( na ~ 5000 szt) murom mnie nie zawiódł przy strzelaniu ani nie wypalił przy elaboracji
adam24ten
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 08 stycznia 2015, 10:02
Lokalizacja: Katowice, Bielsko Biała, Kraków

Post autor: adam24ten »

W CZ SP01 SHADOW żadnego problemu ze spłonkami Murom nie miałem a poszło już ładne kilka tyś. Na strzelnicy kilka razy słyszałem, że z Klockiem czasem są problemy z odpaleniem spłonki Murom(ile w tym prawdy to nie wiem).
Ja do dynamiki robię na tych samych komponentach, mój przepis: naważka 3,6 grs i długości naboju 29,2 mm. Ale tak jak Koledzy radzą zrób po kilka partii rożnych naważek przy wybranej długości później idź na strzelnice i zobacz co jak lata w twoim Klocku.
rort
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2014, 09:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rort »

Jak już chcesz amunicje do dynamiki, to weź cięższą kulkę i ujmij tego DO32.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Spłonka muron - super choć na razie tylko 500szt. wystrzelałem

3,6gn, pocisk 124gn alsa, proch D032 długość 29,5mm i jest miodzio na moim Klocku. Przy 3,2gn nie przeładowywał się.
Ralph
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2015, 11:11

Post autor: Ralph »

Panowie
wszystko ładnie pięknie działa łapek nie urywa, ale znajdzie proszę w waszej okolicy kogoś z chrono i sprawdźcie wasze kulki.
Shadowka z kulkami 124 na lowex d032 i 3,6 ma faktor na poziomie 115-120, do tego lowex jest dość podatny na temperatury.
glock z ostatniego przepisu może dobijać do 125 ale od dołu.

jak pojedziecie gdzieś na zawody dynamiczne to możecie się panowie trochę zdziwić jak nie pojawcie się w klasyfikacji, a lokalnie jak lubicie kolegów oszukiwać to wasza sprawa.

Pozdrawiam
Rafał
pwitkow
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2015, 06:48

Post autor: pwitkow »

U mnie faktor trzyma stabilnie dopiero przy 4,2 gn na kulkach 124 gr i D023...
Awatar użytkownika
pepet
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 maja 2010, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepet »

Cze,
podepne się pod temat....... gdzie kupujecie splonku muron do 9 mm ??
Pozdrawiam
P.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Po rozmowie z Parabellum - Embargo(Rosja) na Murrony brak w Polsce. :( Jeżeli to prawda to w sklepach pewnie są tylko resztki z zapasów.
Arturo78
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 08 stycznia 2016, 18:35

Post autor: Arturo78 »

Z cyklu elabracyjnych pytań- robicie naboje na różny wymiar. Tabela np lovexa podaje jeszcze inny. Jaka jest wg was optymalna długość jeśli chcemy uzyskać uniwersalny/ pasujący do wielu pistoletów nabój?

Czyli pocisk FMJ 124 , lovex D032 i ... nie piszę o naważce bo od tabelowej też widzę rozjazd a nawet te same wartości wagowe prochu dla różnych długości pocisku ... :roll:
Sorki może za banalny dylemat - ale chyba lepiej pytać niż spierdzielić...
ODPOWIEDZ