7 rem.mag

Moderatorzy: wierzba, P_iter

adaśko
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 06:22
Lokalizacja: CZeSTOCHOWA

7 rem.mag

Post autor: adaśko »

Koledzy , mam już nikłe doświadczenie w elaboracji. Chcę zacząć "robić" 7 rem.mag. i proszę o poradę jakiego prochu użyć (polowaczka) by nie marnować kulek i czasu.Podzielcie się proszę swym doświadczeniem.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Nie robiłem nigdy tego kalibru chociaż zastanawiałem się kiedyś nad jego zakupem. Czuję jednak jakąś awersję do kalibru 7 mm i nie zdecydowałem się na zakup tego kalibru wolałem 300 Win Mag . Wyboru dokonałem z powodu dostępności kulek do ww kalibrów. W siódemce jest trochę bryndza i wybór jest znacznie ograniczony. Zadałeś pytanie na jakim proszku robić kulki do 7 Rem Mag a powinieneś raczej zapytać jakiej użyć kulki. Zrobiłem sobie symulacje tego kalibru w QL i wyszło mi że chyba najodpowiedniejszy będzie N 560 lub RS 70. Robiłem symulację dla pocisku RWS KS 162 gr (nie lubię tej kulki i na pewno nigdy nie będę jej używał) i wyszło mi żeby osiągnąć 4500 J na wylocie jak w amo fabrycznej będziesz musiał pracować prawie na granicy nadciśnienia ( przynajmniej wg QL).
Robiłem kiedyś 6,5x68 na N 560 i miałem podobną sytuację ale dla kulki 100 gr uzyskałem bez oznak nadciśnienia 1200 m/s na wylocie. Myślę że N 560 w Twoim kalibrze też da radę zwłaszcza gdy użyjesz troszkę cięższej kulki np 170 gr.
Myślę że na forum już ktoś już bawił się z tym kalibrem więc na pewno koledzy coś Ci podpowiedzą więcej.
adaśko
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 06:22
Lokalizacja: CZeSTOCHOWA

Post autor: adaśko »

Mam już kaliber 8x68 i fajnie wyszły tog-i na rs 60- ok.1 moa. 7 rem mag chciałbym wykorzystać w górach. Pokukałem i pod ręką mam normę mrp i rs 60. Kulki jakie wchodzą w grę to partition i accubond.
ODPOWIEDZ