Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku QL a wypełnienie łuski
QL a wypełnienie łuski
kermit714
Odpowiedz z cytatem
Witam , pod choinkę dostałem Ql 3.8 . Jestem nowicjuszem w obsłudze ,stąd postanowiłem założyć ten temat.
Pytanie dotyczy tabeli "filling" .Interesuje mnie jakie najniższe możliwe wypełnienie a zarazem bezpieczne można zastosować w amunicji pistoletowej ?
Obstawiam 60% . Jakie macie zdanie na ten temat i jakich ustawień sami używacie ?

Z okazji świąt i nadchodzącego nowego roku życzę zdrowia i spełnienia marzeń .
Piotr.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kermit714Wyślij prywatną wiadomośćSkype
forester2008
Odpowiedz z cytatem
Od wielu lat elaboruję nabój 44mag prochem Hodgdon Titegroup. Naważka 6gn, wypełnienie 31,4%. Pocisk H&N 240 SWC HS. Wydaje mi się że zjawisko SEE w ammo pistoletowej nie występuje. Think

Odpowiedz z cytatem
Często wypełnienie to mniej niż 50%, czasem 30% - to jest normalne.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty waldyWyślij prywatną wiadomość
joon
Odpowiedz z cytatem
Na własną odpowiedzialność..sprawdzałem na Aresach 0,30- 195grn jeszcze żyję i nawet skupienie nie najgorsze (link do poczytania)
http://members.shaw.ca/cronhelm/DevelopSubsonic.html

Bready
Odpowiedz z cytatem
forester2008 napisał:
Od wielu lat elaboruję nabój 44mag prochem Hodgdon Titegroup. Naważka 6gn, wypełnienie 31,4%. Pocisk H&N 240 SWC HS. Wydaje mi się że zjawisko SEE w ammo pistoletowej nie występuje. Think

Ja mysle ze zjawisko SEE nie wystepuje przy szybkich prochach pistoletowych ,albo przy bardzo malych bezwzglednych objetosciach wolnej przestrzeni ,tzn nie nalezy patrzec na % wypelnienia ,a na mm szescienne wolnej objetosci.
Sklaniam sie do tej pierwszej opcji.
To tylko moja teoria ,ale jest faktem ze elaboracje amunicji pistoletowej bardzo czesto maja wypelnienie okolo 30% ,i nic sie nie dzieje.
Ciekawi mnie co wy o tym myslicie

Odpowiedz z cytatem
http://www.silencertalk.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=84812

Wydaje mi się, że chodzi tu o szybkość spalania. 10,5gn TrailBoss w standardowej łusce 308W to tych mm3 wolnej przestrzeni ma całkiem sporo.