Wadliwa matryca??

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Wadliwa matryca??

Post autor: pasjonat »

Witam!
Może ktoś z forumowiczów spotkał sie z takim problem i podzieli sie spostrzeżeniami.A więc nowiuteńka matryca RCBS 7 x 57 Mauser przy scalaniu nie zachowuje współosiowości łuski i pocisku. Wierzchołek głowicy pocisku jest przesunięty w granicach 1 do 2 mm. Na szyjce łuski z jednej strony są widoczne ślady tarcia. Scalanie na 20 x trochę zmniejsza odchylenie pocisku od osi, ale pojawiają się slady tarcia w dolnej części łuski. Niepradopodobne zjawisko, poraz pierwszy mnie to spotyka. Może ktoś już to przerabiał. Bardzo prosze o wypowiedż. Matryca zakupiona w Midwayusa.
Pozdrawiam.DB
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Rozumiem że przy innych kalibrach nie ma tego problemu bo wtedy winna byłaby prasa. Sprawdź tez czy po formatowaniu matryca FL szyjka jest osiowo. Jeśli wszystko ok to pewnie winna jest matryca osadzająca. Rozbierz matrycę i sprawdź czy otwór w który wchodzi szyjka jest w osi (mozesz sie pobawić i zrobic odcisk wnętrza matrycy). Jak znasz jakiegoś DOBREGO fachmana z DOBRYM sprzętem to da się to poprawić, ewentualnie napisz bezpośrednio do rcbs to pewnie Ci wymienią :eeg/:
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Adico.
Dzięki za podpowiedż. Wezme sie za sprawdzanie. Wykonam odlewy i obejrzę dokładnie. Na dziesieć matryc wszystkie sprawują się idealnie tylko ten jedyny zestaw niewątpliwie jest wadliwy. Napewno co najmniej jedna musi być felerna FL albo seater. O ustaleniach powiadomie kolegę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Już jest wszystko ok.Matryce są dobre. Zmieniłem tylko Shell Holder na #11 RCBS.
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Poprzedni Shellholder był za luźny czy krzywy? Czy jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Nie miał żadnych cech fabrycznych . Kupiłem go z internetu. Niewątpliwie ktoś sknocił robotę i go wyrzuciłem, aby nikt więcej nie mial takich problemów.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Eeee, do osadzania spłonek pewnie by się nadawał :-k :-k
forester
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Hehe. No tak. Nie pomyślałem o tym. Można go było jednak dalej sprzedać. [-X
ODPOWIEDZ