Zakup Bushingów i Matrycy.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Zakup Bushingów i Matrycy.

Post autor: Ryszard_Sz »

Witam. Posiadam nietypowy kaliber , 8x75RS. Po sformatowaniu matrycą FL Die,mam luzną szyjkę łuski.Przy zakupie Bushingów do jakiej matrycy to najlepiej to włożyć.Proszę o radę.
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Jakiej matrycy uzywales?
i co znaczy "luzna szyjka"?
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Za lu.dzie, co rozumiesz pod pojęciem luźnej szyjki?

Jeśli chodzi o zbyt słaby zacisk pocisku, to należałoby sprawdzić jak formatowanie wygląda po wyjęciu expandera. Jeśli nadal pocisk nie będzie dostatecznie trzymany, to najłatwiej będzie zlecić wykonanie dobremu tokarzowi. Ewentualnie możesz spróbować matrycę Wilsona z odpowiednio dorobioną podstawą zabezpieczającą przed podbijaniem ramion lub wysoko zamocowaną Reddinga.

Jeżeli szyjka jest luźna w komorze, to bushingi niczego nie zmienią &#8211; najlepiej jest szyjkę galwanicznie pokryć miedzią i potem kręcić. Półśrodkiem będzie częściowe formatowanie szyjki, matrycą ustawioną 1.5-2 mm wyżej &#8211; w Twoim kalibrze będzie to rozwiązanie dość nieszczęsliwe, ze względu na bardzo krótką szyjkę.
darzbór!
Paweł Morawski
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Zakup Bushingów i Matrycy.

Post autor: Ryszard_Sz »

Używałem matrycy RCBS .I występuje lużny zacisk pocisku. Łuski są z amunicji W.Romey.Moim zdaniem są cienkie scianki łuski.Zmierzyłem kilka grubosci scianek łusek w 8mm iwszystko jest grubsze.
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Na Twoim miejscu kupiłbym łuski RWS lub Normy 9.3x74R i przeformatował. Istnieją do tego specjalne matryce ale zmiana jest na tyle mała, że powinno udać się zwykłą matrycą FL &#8211; oczywiście po odpuszczeniu szyjki i ramion. Potem trymowanie, fireforming i powinno być OK. Przed zakupem możesz zrobić próbę na dość miękkiej łusce S&B.
darzbór!
Paweł Morawski
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Zakup Bushingów i Matrycy.

Post autor: Ryszard_Sz »

Dzięki za podpowiedzi .DB.
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

a zanim cokolwiek kupisz, sprobuj sformatowac jedna luske w ogole bez expandera.
powinno byc ok.
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Ryszard_Sz - jeśli się nie mylę to się znamy. Polujesz w "Bażancie" Czudec? Jeśli tak to widzimy się w niedzielę na zbiorówce - mam nadzieję, że się pochwalisz właśnie tym 8x75RS.
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Zakup Bushingów i Matrycy.

Post autor: Ryszard_Sz »

Kolego Kuba postaram się przyjechać.DB.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Do 8x75RS produkuje amunicję Blaser. Dodatkowo można kupić łuski u Johannsena (8x75 RS, Horneber HÜ8752, po 38,20 euro za 20 szt.). Można też, jak pisze Krakus, sformować z 9,3x74R.
Do tego co napisali koledzy powyżej dodałbym jeszcze, że możesz jeszcze sformować samą szyjkę w matrycy do 8x57J(JR) lub 8x57JS(JRS). J ma szyjką na pewno ciaśniejszą, JS ma taką samą - możliwe są natomiast niewielkie różnice pomiędzy matrycami.
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Zakup Bushingów i Matrycy.

Post autor: Ryszard_Sz »

Szanowni koledzy dzięki za porady.Sprawdziłem sformatować łuskę 9,3x74R matrycą 8x75RS nawet to wyszło tylko te napisy mnie denerwują.Posiadam 70 wystrzelonych łusek i spróbuję sformatować samą szyjkę łuski . Dzięki za namiar na łuski kolego Macieju. DB.
Awatar użytkownika
snoob
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 30 stycznia 2014, 00:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: snoob »

Troszkę "odgrzeję" temat.
Jak finalnie wychodzi Koledze formatowanie łusek 9,3x74R do 8x75RS?

Efekty są zadowalające?
Łuska po formatowaniu ma dokładne rozmiary łuski 8x75RS czy nabiera ich dopiero po odstrzeleniu?

W miarę możliwości poproszę o opisanie procesu przekształcenia łusek.

Dla ciekawskich załączam artykuł o 8x75RS.
Załączniki
030_033_wiederladen_jww_02_0205.pdf
(219.27 KiB) Pobrany 29 razy
Ryszard_Sz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 05 listopada 2008, 16:59
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: Ryszard_Sz »

Witam.Co chodzi o formatowanie łusek 9,3 x74 do rozmiaru 8x75RS to zrezygnowałem.Zakupiłem matryce 338 RUM do busingów,dobrałem odpowiedni busing i tak formatuję samą szyjkę łuski.Zapytacie dlaczego 338RUM.A to ze względu na odpowiednią długość i szerokość matrycy.DB.
ODPOWIEDZ