wypelnienie i wata

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

predator1
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2015, 16:53
Lokalizacja: warszawa

wypelnienie i wata

Post autor: predator1 »

Witam szanownych kolegow jako ze niemam zaduzego doswiadczenia w elaboracji mam pytanie spotkalem sie w sieci z filmami gdzie pusta przestrzen w lusce przy malym zasypie wypelnia sie bawelna ( wata) dla lepszego skupienia prochu ma ktos jakies doswiadczenie z taka technika pozdrawiam
goralgg
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 09 sierpnia 2015, 10:13

Wata =subsonic

Post autor: goralgg »

Czyli kolega chce postrzelać ciszej i z mniejszym odrzutem.
Jeśli wata to ja spotkałem
Mocno upchana wata
Trail boss lub cos podobnego
Powiększony kanał ogniowy
Spłonka magnum lub duża karabinowa.
I trzeba się modlić żeby nie wystąpił SEE [-X
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

Nie piszesz jaki kaliber, jaki proch jakie wypełnienie procentowe. Nic nie piszesz. Mamy zgadywać. Coś zaproponować by coś Ci się stało?
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Możesz poszukać w necie pod hasłami; "reducted loads" lub "youth loads"
Przykładowe: https://www.hodgdon.com/PDF/Trail-Boss- ... %20R_P.pdf
predator1
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2015, 16:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: predator1 »

witam chodziło mi o sam proces. A tak generalnie to na obecną chwilę to do kal 38 specjal i ewentualnie do 6.5x55 . Ale zamysłem było mym aby dowiedzieć się jak to ma się w praktyce czy jest jakiś pułap wypełnienia od którego można albo od którego raczej to jest nie wskazane pozdrawiam
predator1
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2015, 16:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: predator1 »

kolego epaa co do prochu to na dzień dzisiejszy to do kal 38specjal to lovex d032 a do 6.5x55 to rs60 od tego zaczynam no a potem to zamiaruję na proszku vv .co do wypełnienia to wiadomo do 38 jest małe . I to jest temat nad jakim się zastanawiałem aby coś więcej się dowiedzieć podrawiam
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

D032 z .38 - nie schodzimy poniżej manuala i niczym nie wypełniamy - nie ma po co. Proch szybki, pistolet, nie ma pola na fantazję. Widziałem kolegów co tak obniżyli ze na 25 m mieli opad 50 cm a pociski było witać w locie - chcieli nie nadwrężać wojennego rewolweru. Wyszło ... kupa śmiechu na zawodach. Widywałem śrut w locie, kuki ASG ( tych to dziesiątki tysięcy) ale pierwszy raz widziałem pociski pistoletowe, ale dolatywały do tarczy.
RS60 z 6,5x55 - a tu co kombinować, też poniżej manuala nie próbuj.
Zacznij elaborację od wyprodukowania amunicji celnej jak byle fabryczna, potem przejdź do celniejszej, takie jak dobra amunicja sportowa, a potem do lepszej od fabrycznej. Jak jesteś dobry to dwa pierwsze punktu możesz pominąć.

Wypełnienia to się stosuje przy ogniowym przerabianiu łusek - kolega kupił takie coś że nie ma nawet łusek na rynku ale bierze łuski od innego kalibru, ładuje proch, kaszę mannę, zalewa parafiną.
Ładuje, strzela i ma łuskę w swoim kalibrze. Ale detale tej wiedzy to dla Ciebie nie teraz bo diabła możesz narobić. Celowo nie piszę jakie kalibry, jakie łuski jaki proch i ile by nie kusić.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Jak juz to proponuje nie schodzic ponizej 70 % wypełnienia (naboje sztucerowe )a tak pozatym to ten temat był juz na forum ,musisz poszukac.
Pozdrawiam Janusz
predator1
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2015, 16:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: predator1 »

Witam kolego spokojnie ja nie jestem wariat ani raptus tyko stateczny i rozwazny czlowiek nie bawie sie rzeczami o ktorych nie mam pojecia . dla wlasnego bezpieczenstwa chce zdobyc jak najwiecej informacji . A na forum sie zawsze czlowiek cos nowego dowie. Nie chce nadmiernie kombinowac z tym co mam czyli narazie kal 38 i 6.5x55 chce miec dobra ammo a temat mnie zaciekawil tak na przyszlosc ewentualnie i dlatego ze na takowy trafilem na filmie (youtube) no i chcialem miec info jakie sa korzysci z takowego dokladania waty czy to ma sens i w jakich kalibrach mozna sie tym posilkowac i jak juz kolega wspomnial od jakiego wypelnienia mozna to rozwazac pozdrawiam
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@predator1
Z tego co słyszałem, to co niektórym właśnie odrzut kalibru 6,5x55se jest zbyt wysoki o kombinują, jakby "nadrobić" stracone punkty zmniejszając go... W sieci można znaleźć opinie na temat tego, ze zamek M/96 jest za slaby, niebezpieczny, bo tylko dwa pazury... Ale jak się zapytać o konkrety, to nagle "słychać cisze"... ;) Dlaczego? Bo te zdjęcia rozerwanych M/96, które tez w sieci można spotkać, są przykładami, do czego prowadzi zaniżanie naważki.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

W http://www.lapua.com/upload/downloads/b ... 014eng.pdf strona 27 podają, że z oczywistych względów odrębnie należy traktować "starą" i nowoczesną broń.
Załączniki
skan.JPG
skan.JPG (39.73 KiB) Przejrzano 1217 razy
forester
predator1
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2015, 16:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: predator1 »

Witam czyli generalnie jak chciec skladac ammo do m96 6.5x55 se nie ma co kombinowac poprostu skladac zgodnie z tabelami nic nie wnosi dodatek waty do standardowych nawazek zgodnych z danymi prochu bo jest wiecej niebespieczenstw niz kozysci ps mi nie przeszkadza odrzut tak ma byc i juz kaliber i odtzut ida w parze pozdro
adam531
Posty: 123
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2014, 16:02

Post autor: adam531 »

Kolego, jak chcesz sypać mało do 38 Special, to nie używaj Lovexa D032, tylko D013. To jest szybszy proch o znacznie mniejszej gęstości niż D032, więc będzie lepiej tolerował mniejsze naważki.
ODPOWIEDZ