Czyszczenie czola bebna ze stali nierdzewnej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Czyszczenie czola bebna ze stali nierdzewnej

Post autor: Bready »

Wlasnie kupilem Rugera Sp 101 z nierdzewki , .357magnum ,lufa 4.2" ,i jest to moja pierwsza bron krotka ktora nie jest oksydowana.
To co powstaje na czole bebna po strzelaniu nie daje sie usunac stosowanymi przeze mnie solventami.
Bardziej przypomina to oksyde niz nalot.
Po pierwszych dwoch wizytach na strzelnicy doczyscilem to pasta polerska ,w nowym bebnie z widocznymi sladami obrobki rzecz dopuszczelna ,ale nie bede przeciez uzywal sciernej pasty do bierzacego czyszczenia.
Panowie ,czym to bezinwazyjnie czyscic ?
Pozdrawiam Bready
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Rozebrać i czyścić w myjce ultradzwiękowej.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

W moim Smith'sie czyszcze tylko olejem i nie doczyszczam do konca, mi to nie przeszkadza - obecnie.

Kiedys czyscilem filcem z pasta polerska proxonem.

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

andy7 pisze:W moim Smith'sie czyszcze tylko olejem i nie doczyszczam do konca, mi to nie przeszkadza - obecnie.

Kiedys czyscilem filcem z pasta polerska proxonem.

:wink:
Gorsze niz tlok gazowy w kalachu :D

Dziekuje za odpowiedzi ,sproboje te szczotke mosiezna i filc ,ale bez pasty ,jedynie olej lub hoppe's 9
Myjka z rozcienczonym koncentratem Lymana do stali tego nie usuwa.
Bede musial sie pogodzic ze idealnie sie nie da ,w oksydowanej broni tego nie widac.
Pozdrawiam Bready
TWE
Posty: 26
Rejestracja: środa, 31 października 2012, 09:20

Post autor: TWE »

Witam,
spróbuj zostawić "mokre" bezpośrednio po strzelaniu. W domu powinno być łatwiej doczyścić.
Pozdrawiam,
Tomek
wojstan
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 09 maja 2013, 16:51
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czyszczenie czola bebna ze stali nierdzewnej

Post autor: wojstan »

Bready pisze:Wlasnie kupilem Rugera Sp 101 z nierdzewki , .357magnum ,lufa 4.2" ,i jest to moja pierwsza bron krotka ktora nie jest oksydowana.
To co powstaje na czole bebna po strzelaniu nie daje sie usunac stosowanymi przeze mnie solventami.
Bardziej przypomina to oksyde niz nalot.
Po pierwszych dwoch wizytach na strzelnicy doczyscilem to pasta polerska ,w nowym bebnie z widocznymi sladami obrobki rzecz dopuszczelna ,ale nie bede przeciez uzywal sciernej pasty do bierzacego czyszczenia.
Panowie ,czym to bezinwazyjnie czyscic ?
Mam S&W 686 TM z matowej nierdzewki. Sprawdzony sposób na czyszczenie czoła bębna to proszek do czyszczenia Ajax. Rozrobić na gęstą papkę z wodą i nałożyć na czoło bebna. Po kilkunastu sekundach lekko (bardzo) pocierać palcem. Schodzi 80-90% nagaru. Jak trzeba to powtórzyć. Działa na nagar z prochu TiteGroup Hodgdona i VV N320. Nie ma żadnych zarysowań na bębnie.
koks
Posty: 280
Rejestracja: niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:51
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: koks »

Najlepiej u mnie sprawdza się twarda strona z gąbki do naczyń http://vacat24.pl/userdata/gfx/2e06651a ... abad8b.jpg spryskuje ją balistolem i elegancko oraz szybko doczyszcza czoło bębna rozwiązanie tanie i skuteczne, czyszczę nią tylko czoło bębna ewentualnie wewnętrzną stronę szkieletu i stożek wejściowy lufy na zewnętrznych błyszczących częściach zostawia lekkie rysy :-k
do lufy bym tego nie pakował pod żadnym pozorem
ODPOWIEDZ