Tuningowy spust do savage 12 Bvss

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Tuningowy spust do savage 12 Bvss

Post autor: Raphael27 »

Witam.
Niedawno kupiłem savage 12 Bvss i mam kilka pytań.
Czy ktoś wymieniał mechanizm spustowy w savage 12 Bvss ?
Jeśli tak to jaki polecacie ? Lub może ktoś zna jakiś sposób żeby zmniejszyć wagę spustu poniżej 500g ?
Próbowałem wyregulować spust małym kluczykiem który dostałem z karabinem ale z słabym efektem.
Odkryłem też że można ustawić wysunięcie iglicy z czoła zamka.
Czy to też może mieć duży wpływ na ciężar spustu ?
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Hmmm, na pewno w dobrą stronę kręciłeś przy regulacji spustu? Mam świeżego bvss i spust jest bardzo lekki. Fabrycznie był nastawiony blisko minimum. Zmniejszyłem nacisk do minimum i teraz czasem zdaża się że blokada zadziała, ale sam spust jest naprawdę delikatny. W necie jest kilka filmików i stron poświęconych własnoręcznemu tuningowi spustu accutriger, ale jeżeli w fabrycznym nie jesteś w stanie zejść poniżej 0,5kg to coś raczej jest nie tak.

W sumie to doczytałem, że min nacisk to 1.5 funta czyli ok 600 gram. Nigdy tego nie sprawdzałem u siebie ale mój wydaje się sporo lżejszy.
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Problem rozwiązany, wystarczyło wymienić główną sprężynkę na miększą, dzięki temu zszedłem do 411 gram.
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Napisałbyś jaką sprężynę użyłeś? Ja do tyłu założyłem tą przednią. A z przodu od długopisu. Przetestowane na strzelnicy z pozytywnym efektem ale jeszcze mi mało :)
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Karabin kupiłem używany więc sporo dostałem w komplecie.
Może kolega zamieścić fotkę z zaznaczonymi sprężynkami bo nie bardzo rozumiem o które chodzi.
Ps. Wyjąłem AccuTriggera z spustu.
ODPOWIEDZ