pociski treningowe

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bartłomiej Kuczera
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:50
Lokalizacja: Katowice

pociski treningowe

Post autor: Bartłomiej Kuczera »

Witam, czy ktoś z Kolegów uzywa/używał pocisków Haendler&Netermann? Producent poleca je np do 30-06 z 18gr VV N110 (V0<500m/s), tylko nic nie pisze o fillerze, gwincie itp. Jestem zielony, ale kombinuję jak okiełznac 30-06 do 'plinkingu'.
Pozdrawiam.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Jestem zielony, ale kombinuję jak okiełznac 30-06 do 'plinkingu'.
Lepiej nie kombinuj z W. N-110 do kalibru 30-06 i 18gramowych pocisków.
Podobno człowiek uczy się całe zycie,ale takiej kombinacji bym nie próbował.
A już na pewno od niej nie zaczynał.
Wolę dłużej pożyć i uczyć się na sprawdzonych i bezpiecznych elaboracjach.
Proponuję manual Wihtavuori , tam znajdziesz co sypać do 30-06. :!:
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Zapewne chodzi o 18 grains N110 na łusce o zredukowanej pojemności...
Piotr
Bartłomiej Kuczera
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartłomiej Kuczera »

Dziękuję za odpowiedzi. Chodzi o pociski .308, 165gr. RN pociski ołowiane pokryte miedzią. Niestety niczego o łuskach ze zredukowaną pojemnością nie znalazłem ( a chciałbym) - jeśli m ożna to proszę o jakieś dane, bo choć umiem szukać, to znalazłem jedynie jakieś materiały o 8x57IS i 7,62x39, a łuski miały takie śmieszne wzdłużne przetłoczenia.
Wątpliwości Kol. snajpera: ja jeżeli miałbym się "brać" za elaborację to tylko w celach właśnie treningowych. Tak mam. Nie zrobie tego, jak mozna poczytać na hameryckich forach np.: "few grains of unique for gallery load" i ani słowa o zapobieganiu SEE (aż taaaak zielony nie jestem)
czekam na dalsze posty
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Robiła je firma Samereir.
Troche o tym jest tu
http://www.wildundhund.de/forum/viewtop ... 8921e65ee9
Taka łuska w 3006 ma pojemność ok 25 grains H2O przy ok 69 grains H2O w normalnej. Tylko na takich łuskach można robić tak małe naważki. Ewentualnie mozna bawić się w dodatki amniejszajace objetośc - jak np. dakron - ale wg mnie to prosta droga do nieszczęścia. Wg moich wyliczen dopiero N120 przy nawazce 18 grs z pociskiem 165 grs pozwala strzelać - ale jaki to ma sens? pocisk ok 540 m/s, balistyka nieporównywalna do niczego - więc nie bardzo wiem co w ten sposób się trenuje. Naciskanie spustu? to prościej zbijakiem. Celowanie? także zbijak. Nie wspominam przy tym ze aby kupić łuskę Samereiera trzeba mieć w Niemczech zezwolenie....u nas jak je będą traktować?? Allah raczy wiedzieć....Strzelać też tylko na strzelnicy - a bawić sie chyba prościej jakąś wiatrówką FT
Piotr
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Zapewne chodzi o 18 grains N110 na łusce o zredukowanej pojemności...
W pierwszym poscie kolega nie podał wagi pocisku i stad to przekłamanie w głowie.

Jak znajdziesz takie łuski tzn. o zmiejszonej pojemności to i tak nie wiadomo co z tego wyjdzie.
Koledzy strzelali subsonicami w 308win.skupienie na 100m ok.30cm. :D

Nie lepiej N-160- 41gr
Wypełnienie ponad 70%
Uzyskasz ciśnienie ponad 1200bar,to powinno uszczelnić szyjkę.
prędkość ok 580m/s
ODPOWIEDZ