karabin do dalekiego strzelania

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jozef5348
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 05 grudnia 2009, 19:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

karabin do dalekiego strzelania

Post autor: jozef5348 »

mam zamiar robić broń dodalekiego stzrelania.jaką wbrać lufę,kaliber i cena,jakeurządzenie spustowe i jaka cena
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Re: karabin do dalekiego strzelania

Post autor: Adeb »

jozef5348 pisze:mam zamiar robić broń dodalekiego stzrelania.jaką wbrać lufę,kaliber i cena,jakeurządzenie spustowe i jaka cena
ile przeznaczysz pieniedzy?
jozef5348
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 05 grudnia 2009, 19:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jozef5348 »

Witam serdecznis.Myśle,że ok.3500zl..to jest sa lufę i urządzenie spustowe
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Jezeli system mialba byc oparty na Rem 700 to system Jevell nie byłby złym wykściem. Alternatywa to spust Timney. Shilen juz zaczyna byc drogi ale wyrty zastanowienia.
Warto tez zwrocic uwage na lufy Shilen (dostepne) tutaj mozna po odpowiednim okresie oczekiwania dobrac wlasciwa lufe do systemu juz z komora nabojowa dla chodliwych systemow (Rem 700, Sako itd)
Takze Lothar-Walther jest ciekawy. www.lothar-walther.de
Do strzalania na dalsze odleglosci przymierzam sie do lufy Palma. (ok 364 Eur) - w kalibrze .308

http://www.lothar-walther.de/66.php


Obrazek

Sa takze inne kalibry ale to raczej nie dla mnie - specjalnie pod F-class 6.5-284 z tylko 4 bruzdami 8,5 " dlugosc gwintu cena ok 293 Eur
http://www.lothar-walther.de/437.php

Te ceny to bez frezowania i bez komory. Samo frezowanie okolo 220 Eur. Komora nabojowa .308 - 105 Eur, gwint pod Separator/hamulec 42 Eur
To tylko podastwowe ceny. do tego kontur lufy, rodzaj ujscia lufy itd.
Ale ma to jeden duzy plus - mozna dobrac lufe wedlug srodkow finansowych, wygladu, zastosowania itd. Zamowienie najlepiej przez rusznikaza.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Może lepiej sprecyzuj co rozumiesz przez dalekie strzelanie?
Piotr
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Piotrek - rozumiem automatycznie wszystko lezace poza granica 300m (na nasze warunki) ale nie wiem jak Jozef
jozef5348
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 05 grudnia 2009, 19:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jozef5348 »

Chodzi mi o stzrelanie dlugodystansowe tj:300,600,800 m
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Tarczowe? W takim razie zastanów sie czy warto budowac karabin. W naszych warunkach jest to jeszcze droga przez mękę. Musisz znaleźć rusznikarza z uprawnieniami do wyrobu broni, zgromadzic komponenty - a przede wszystkim zrobić dużą pracę myślową. O kosztach nie wspomnę. Być może warto rozwazyć inną opcję - wybrac sztucer łatwo poddający sie tunningowi, w kalibrze nadającym sie do tego strzelania / 6 BR,6,5x285, 6,5x47Lap,6,5x55SE,338WM,300WSM,308/, kupić do niego w USA spust i osadę, zrobić pilary i bedding, w razie potrzeby wymienić lufę kupując surówkę / nie wymaga zezwoleń/ i u każdego rzetelnego rusznikarza zmienić bez zsmiany kalibru - czyli bez korowodów prawnych. Surówką Heyma czy Walthera jest bez problemu dostępna, obrobiona - staje sie istotną częścią broni....Może Ci się uda wydeptać sposób i ściagnąć surówkę Shilena czy Kriegera? Na budowę karabinu typu wykonanie systemu, lufy,osady itd - u nas jest jeszcze co najmniej kilka lat za wcześnie
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

U Grzegorza Poklewskiego
http://hubertusprohunting.pl/index.php
Leży na półce gotowy,fabryczny karabin Savage w kalibrze 308 palma.
Lufa 30"gruba 1" :D
jozef5348
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 05 grudnia 2009, 19:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jozef5348 »

Serdecznie dziękuję za informację.Ile takie cacko kosztuje,jak to się sprawdza w strzelaniu do tarczy" dalekiej"
Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 23:36
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Piotrek »

MAM PYTANIE KOLEDZY ALE SURÓWKA OCZYWIŚCIE JEST JUŻ ODKUTA POD DANY KALIBER I SKOK GWINTU ,CZY JEST ROBIONA INNĄ METODĄ.
Piotr
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Surówka to wałek z wykonanym przewodem lufy - niezaleznie od technologii wykonania
Kiedy rozmawiałem z Żubrem to okazało się że KWP w Katowicach traktuje to jak lufę i żądaja pozwolenia. W Niemczech można kupić bez papierów
P.S. wyłącz caps lock
Piotr
Awatar użytkownika
michalop
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:02
Lokalizacja: Münster/Sosnowiec

Post autor: michalop »

PiotrL pisze: W Niemczech można kupić bez papierów
Nie całkiem. Lothar Walther sprzedaje tylko koncesjonowanym podmiotom (rusznikarzom).
w niemczech gotową zamienną lufę myśliwy może kupić bez uprzedniego zezwolenia (jednak - po ostatniej zminie przepisów - musi ją zgłosić i zarejestrować.).


piotrek
6mmBR
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Chodzi mi o surówki - np Walthera sprzedają czasem na egunie od 30 do 130E...
np.http://egun.de/market/item.php?id=2514958
Für den Erwerb im Ausland
falls Laufrohlinge in Ihrem Land "FREI" sind bedarf es keiner EWB.
Versandkosten je nach Land &#8364; 17,50 - 30,00,pro weiterem &#8364; 3,00
Piotr
Awatar użytkownika
michalop
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:02
Lokalizacja: Münster/Sosnowiec

Post autor: michalop »

Für den Erwerb im Ausland
a więc poza niemcami (i raczej poza Polską)

... bo w niemczech :
Für den Erwerb in Deutschland muß eine dementsprechende EWB vorhanden sein.
i
EWB erforderlich! Wichtiger Hinweis! Der Verkauf zwischen EU-Staaten muss mit dem EU-Formular "EU-Anlage 19" abgewickelt werden. Important Note! For sales between EU countries, usage of form "EU Addendum 19" is required. (--> Download)
piotrek
6mmBR
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Für den Erwerb im Ausland .....a więc poza niemcami (i raczej poza Polską) - :shock: przegapiłem nowy Anschluss? :lol:
Wystarczy zapytać w tej firmie czy do Poslki wyślą - w oparciu o .....falls Laufrohlinge in Ihrem Land "FREI" sind bedarf es keiner EWB. - w wolnym tłumaczeniu jeśli surówki w Waszym kraju są w wolnym posiadaniu....
Piotr
ODPOWIEDZ