Spust Atzla do R 93

Moderatorzy: wierzba, P_iter

GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Spust Atzla do R 93

Post autor: GEER »

Czy któryś z Kolegów zetknął się w praktyce
bądź używa w/w spust ???. Mile widziane porównanie z fabrycznym spustem do R 93 i spustem R8. Druga część pytania dotyczy przyspiesznika produkcji MAKa (już nie produkowanego ) do R 93.
Pozdrawiam.
R.G.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kupiłem kiedyś spust do R93 z przyspiesznikiem - powróciłem do oryginalnego spustu.
Nie widzę różnicy w działaniu pomiędzy spustami R93 i R8.
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

Do Przedmowcy
1. Co spowodowało że nie używasz już przespiesznika do R 93? Czy było coś nie tak?. Kiedyś dostałem taki przyspiesznik. Leży w biurku do elaboracji i mnie drażni ......
2. Różnica między spustami pomiędzy 8 a 93 jest. Ruch jalowy po zwolnieniu iglicy. W R8 praktycznie go nie ma. Pozdrawiam. R.G
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

1. Co spowodowało że nie używasz już przyspiesznika do R 93? Czy było coś nie tak?. Kiedyś dostałem taki przyspiesznik. Leży w biurku do elaboracji i mnie drażni ......

Spust w R93 jest super - przechodziłem w pierwszych egzemplarzach R93 wymianę spustów (była akcja fabryki z ich wymianą)
Dostałem wtedy na zapas chyba ze dwa spusty. Potem była nowość w spustach - oferowali spusty z przyspiesznikiem. Kupiłem na próbę
nie zachwycił mnie, wróciłem do oryginału. Samo działanie spustu jest OK i nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do jego działania.

2. Różnica między spustami pomiędzy 8 a 93 jest. Ruch jałowy po zwolnieniu iglicy. W R8 praktycznie go nie ma. Pozdrawiam. R.G

Jakieś drobne różnice na korzyść R8 można zauważyć. Nie mam problemów i uwag do ich działania. Może na uwagę zasługuje fakt że w R93 w kolbach plastykowych nic nie poprawiałem a w dwóch kolbach drewnianych spust rusznikarz poprawiał. W R8 nic nigdy nikt nie poprawiał a mam jeden w osadzie drewnianej i dwa w osadach plastykowych z chwytami pistoletowymi. Nie mam jednostki ze spustem sportowym - nie wiem jak on działa.

Leżały sobie spusty w szufladzie aż wpadł bratanek dwa dni temu i dowiedziawszy się że mam spust do R93 z przyspiesznikiem zabrał mi go :D mówiąc że spróbuje jego działanie. Dla mnie szkoda czasu (na próby) i pieniędzy (na zakup).
ODPOWIEDZ