Czubki

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Barduta
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:18
Lokalizacja: Krzaczory w okolicach wielkich mokrości
Kontakt:

Czubki

Post autor: Barduta »

Witam, w jakich cenach udaje wam się wyrwać w Niemczech "kuleczki" Sierra HPBT .223. Próbowałem za wielkiej wody niestety przepisy nie pozwalają im wysyłać do PL, a znajomych mi tam brakuje :/. A może podobne dobre czubeczki RWS- ale to chyba tez sierra??
Intersują mnie koniczynki :D
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....A może podobne dobre czubeczki RWS- ale to chyba tez sierra??... mógłbym prosić o rozwinięcie? bo nie rozumiem.....
Piotr
Barduta
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:18
Lokalizacja: Krzaczory w okolicach wielkich mokrości
Kontakt:

Post autor: Barduta »

Nie wiem a całkiem możliwe, że się myle. Widziałem kulki Sierra HPBT i widziałem takie tyle, że już osadzone RWS i nie wiem czy to aby nie to samo. To chyba podobnie jak z innymi wyrobami na rynku niby wełna Ursa a robiona przez Rockwoola itd. itp.
Intersują mnie koniczynki :D
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Z pełną odpowiedzialnościa to nie to samo - Sierra /http://www.sierrabullets.com// to amerykańska firma z ponad 60 - letnia tradycją a RWS /http://www.rws-munition.de/de/rws_ruag/rws_ruag.htm/ to niemiecka firma z ponad 100-letnia tradycją - obecnie część koncernu RUAG Ammotec. Z zewnatrz podobne sa tylko pociski RWS TMS i Sierry Game King oraz RWS MJ/SG do Sierry HPBT - ale wystarczy je wyjąć z łuski i juz widać różnice.
Jeżeli chcesz kupować pociski HPBT do 223 - to proponuje zwrocić uwagę na propozycje Incorsy / http://sklep.incorsa.pl/category,286,pr ... No,50.html / ktora niestety z przerwami ale oferuje znakomite pociski firmy Lapua bo bardzo atrakcyjnych cenach. Mozna tam tez kupić znakomite łuski Lapua Match....i to wszystko przyniosą do domu - przy kurierze zazwyczaj na drugi dzień po zamówieniu - poczta po 3-5 dniach
Piotr
Barduta
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:18
Lokalizacja: Krzaczory w okolicach wielkich mokrości
Kontakt:

Post autor: Barduta »

No i już człowiek jest bliżej prawdy. Fakt nie widziałem RWS luzem aleeee mam nadzieje, że to się zmieni w nieodległej przyszłości. Tak dobrze, że już coś tam można w kraju nabyć jednak co do atrakcyjności cenowej to tak :)
Intersują mnie koniczynki :D
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

popatrz w incorsie - maja bardzo dobre pociski lapuy i to w dobrych cenach. pare miesiecy temu PRZEPLACILEM za luski 6BR kupujac w USA :)
becek
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 14:37
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: becek »

Na niemiecki egun-ie też często można coś ciekawego znaleść.To jest to, czego prawdopodobnie szukasz : http://www.egun.de/market/item.php?id=1811546.
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Kupowałem w Niemczech Sierra 52 gr. HPBT 1410 wyszło mnie po około 20 Euro za 100szt z przesyłka do Polski na upartego mogę Ci trochę odstąpić. Myślę że na przyszłosć można pozbierać zamówienia od kolegów i coś kupić na grubo z rabatami u sąsiadów z zagranicy.Metę mam.
Barduta
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:18
Lokalizacja: Krzaczory w okolicach wielkich mokrości
Kontakt:

Post autor: Barduta »

I taniej niż Frankonia. Dzięki, dzięki.
Intersują mnie koniczynki :D
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Barduta, spróbuj przez Waffen Wiegand ( znajdziesz jego adres na portalach niemieckich). Ma swojego przedstawiciela w Polsce i jest solidny i tani. CZytają również po polsku...... Powodzenia
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

davson pisze:Myślę że na przyszłosć można pozbierać zamówienia od kolegów i coś kupić na grubo z rabatami u sąsiadów z zagranicy.
I to jest bardzo słuszna koncepcja Kolego :) W razie czego ja się piszę na takie zakupy. Zastanawiam się tylko jak wprowadzić zamierzenie w czyn, żeby jak to zwykle bywa nie skończyło się na deklaracjach? Działajmy!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Ja tez chetnie dopisze sie do zamowienia. :oops:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Znam własciciela firmy Johannsen od kilkunastu lat. W zaleznosci od wielkosci zamówienia da dobrą cenę i wszystko oprócz napędu (prochu) wyśle do Polski. Reszta do ustalenia na forum.
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

davson pisze:Znam własciciela firmy Johannsen od kilkunastu lat. W zaleznosci od wielkosci zamówienia da dobrą cenę i wszystko oprócz napędu (prochu) wyśle do Polski. Reszta do ustalenia na forum.
Kolego, ja wstepnie pisze sie na 500 szt Lapua Scenar ( nad gramatura jeszcze sie zastanawiam ), oraz ze 300szt Lapua Mega w najciezszym wydaniu ( wszystko 7,62/ 308 win) .
Do tego ze 200 łusek 30-06, takze Lapua'y. Pytanie czy wlasciciel firmy Johannsen bedzie uprzejmy przebic oferte firmy Incorsa ? Swoja droga, moze aby nakrecic rodzimy rynek sprobujemy ( moze wrecz powinnismy ? )na poczatek ponegocjowac z jakims lokalnym dystrybutorem ? Przyznam ze oferta Incorsy wydaje mi sie dosc kuszaca. Gdyby ja choc troche skorygowac bylo by naprawde przyjemnie :D Fajnie by bylo poprzec lokalnych dytrybutorow, choc jesli oferta firmy Johannsen bedzie miazdzaco atrakcyjniejsza upieral sie nie bede ;) ( w przypadku umiarkowanych roznic optuje za lokalnym dystrybutorem - sprobujmy chociaz! :) Uwazam, ze rowniez w naszym interesie jest interes dystrybutorow ;) ).
Bede takze potrzebowal pociskow oraz lusek do elaborowania 7x64, ale na chwile obecna nie potrafie okreslic ilosci. Wstepnie moge zadeklarowac podobne, ewentualnie odrobine skorygowane w dol ilosci wzgledem 30-06.

Pozdrawiam
Adam

p.s Chetnie zainteresowal bym sie rowniez Lapua Naturalis - ale tak delikatnie,z 50 szt ( 30-06 )
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Wodzu,

Słowa uznania =D> , takie podejście bardzo mi się podoba. Jeśli chcemy, by powstał u nas konkurencyjny rynek komponentów (a chyba chcemy O:) ), to musimy go wspierać &#8211; na początku czasem nawet lekko przepłacając. Zresztą znam ceny łusek i pocisków w Incorsie i bardzo trudno mi uwierzyć, by gdziekolwiek po tej stronie Wielkiej Wody dało sie je kupić w porównywalnej cennie.

Nie wiem do czego chcesz strzelać, ale 200 łusek 30-06 wydaje mi się być przesadzoną ilością. Przecież to mało &#8222;strzelnicowy&#8221; kaliber więc 100 powinno wystarczyć na kilka lat.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

Koledzy, nie znajdziemy juz wiecej chetnych ?Zachecam do skladania deklaracji, w kupie sila panowie ( i panie ? ) ;)

ad Krakus
Rzecz w tym ze wlasnie stracenczo pragne uczynic z tego wlasnie kalibru kaliber strzelnicowy :med/: Wymyslilem sobie, ze aby moc polowac naprawde z czystym sumieniem oraz przed samym soba moc nazwac sie dobrym strzelcem musze dobrze strzelac wlasnie z broni z ktora poluje, obyc sie z nia, i wycisnac wszystko co tylko mozliwe. W tym celu chce strzelac duzo, z amunicji o ktorej bede wiedzial ze nie "wywinie mi numeru", oraz nie zrujnuje "budzetu lowieckiego". Byc moze, jesli kiedys zapragne uczestnictwa w jakichs zawodach pomysle nad czyms w .223, jednak jak na razie blizej mi do rasowania swojej jednostki - pasowania oraz dociazania kolby ( wlasciwie juz postanowione ) beddingu oraz wymiany lufy na ciezsza ( gdzies w Polsce widzialem reklame luf Shilena'y ? :twisted: - jednak z tym, oraz dociazaniem kolby poczekam az z obecnej lusni poleca wiory ; ). Co do kalibru, to mysle ze mimo teoretycznie gorszej celnosci od .308 nawet w obliczu koniecznosci wymiany lufy pozostane przy 30-06 . Chodzi mi tez po glowie jakis ladny drylek miotajacy stoperami na polowania zbiorowe, ale to juz zupelnie inna historia ;;pelenluz

Darz Bor
Wodz :twisted:
janpio
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 06 czerwca 2008, 07:41

Post autor: janpio »

Witam,

Jako, że nie mam merytorycznie za wiele do powiedzenia - póki co - poczytuję, dopóki nie ukręcę pierwszej qlki.
Dwie sprawy :
1.Gdzie można kupić knigę Krakusa ?
2. W temacie zakupów " qpą Mości Panowie" - popieram stanowisko Krakusa - po długich czajeniach się - wreszcie Incorsa odpaliła - więc zbudujmy najpierw rynek popytu - to doprowadzi do powstania konkurencji importerów/dystrybutorów - i - ceny muszą się wyrównać ( wykluczam zmowę karaną z mocy prawa :twisted: .). Moim marzeniem jest, żebym komponenty kupował w moim sklepie - tak jak kupuję teraz amo i czyściki. Rynku nie zrobimy kupując a e-bayu. Chyba, że jestem aż tak staroświecki, że nie nadążam za postępem :D .

Pozdrawiam
Kobito :-) ergo sum
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Ad.1 http://www.elaboracja.pl/
Ad 2. - jak najbardziej słusznie
Piotr
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Była nowa dostawa do Incorsy.
aktualnie można kupić następujące komponenty;
I taniej niż u sąsiadów z za Odry. :D
Załączniki
pociski.jpg
pociski.jpg (75.17 KiB) Przejrzano 1647 razy
łuski.jpg
łuski.jpg (40.13 KiB) Przejrzano 1647 razy
grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

Post autor: grzybon »

stanowisko wodza należy poprzeć !30-06 ma dla niektórych dużego kopa i właśnie na strzelnicy sie to oswaja ;) .własna elaboracja daje naprawdę dobra cenę i nie ma co sie rozdrabniac jak niektórzy co kupują .222 , .223 żeby taniej trenować a potem nie mogą sie z własnym karabinem w lesie dogadać ;)łuski w incorsie są naprawdę(tansze niz w czechach i niemczech) tanie a jakość LAPUA jest prawie najwyższa wiec nie ma co sie zastanawiać,ja myślę ze dopiero zakup 100 łusek ma większy sens jeśli sie poważnie myśli o elaboracji,szczególnie gdy jest to tylko 1 kaliber.panowie macie grzmiące kije za pare tysięcy, 100 łusek kosztuje ok 200pln starczy na około 500 strzałów(orientacyjnie-optymistycznie).

Wodzu,powiedz skąd wiesz ze 308 jest bardziej celne od 30-06? pozdrawiam
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

Ad Grzybon

Kolego, powtarzam za innymi, bo sam za cienki w uszach jestem aby takich rzeczy dowodzić empirycznie. A teoria prezentowana w publikacjach specjalistycznych jest taka, że bardziej pękaty kształt łuski prowadzi do bardziej równomiernego, a przez to bardziej powtarzalnego spalania prochu. Może trzystaósemka nie jest bardziej pękata od 30-06, ale porównując te dwa można stwierdzić że dziadek 30-06 jest jednak jakby smuklejszy ;) Ponadto skoro .308 win jest krótszy umożliwia srócenie komory zamkowej, a to ponoć również ma znaczenie. Odrzut i podrzut broni mniejsze - a zatem mniej wytracające z lini celowania podczas strzału.
Choć jeszcze raz powtórze - to są dla mnie rzeczy zasłyszane, zaczytane i inne ...ane więc wcale nie obrażę się jeśli ktoś za chwilę sprostuje moją wypowiedź, a ją samą nazwie stekiem kalumni czy dyrdymałek ;)


Ad Wszyscy

W niedzielę za pośrednictwem strony internetowej zamówiłem pociski w Incorsie. W poniedziałek skoro świt uprzejma Pani z Incorsy zadzwoniła do mnie prosząc o potwierdzenie zamówienia, a dzisiaj o godz. 19 ( mamy wtorek ) do moich drzwi zapukał kurier :D Koledzy polecam zakupy w tej firmie. Nie dość że szybko doczekałem się pocisków, to jeszcze za przesyłkę nie skasowali mnie ani złotówki :D Szkoda że celnicy z Bytomskiego oddziału celnego nie chcą pracować tak jak przytaczana Pani z Incorsy w wyniku czego mam wszystko oprócz narzędzi :((((( A wysłałem już 3 maile z deklaracją wartości przesyłki i nawet raz udało mi się dodzwonić....( wbrew pozorom uważam to za spore osiągniecie ).
Konkluzja taka, że wobec braku zainteresowania z Waszej strony zakupu dokonałem na własną rękę i niestety wycofuję swoją deklarację zamieszczoną powyżej. Mam nadzieje że w przyszłości uda nam się jednak jakoś zorganizować .... :D

Pozdrawiam
Wodz
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

Panowie geja bron kopie, prawdziwy facet co najwyzej odczuwa odrzut :D , a 308 jest celniejsze, bo przy 3006 niektórzy zamykają oczy
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

pniewa pisze:Panowie geja bron kopie, prawdziwy facet co najwyzej odczuwa odrzut :D , a 308 jest celniejsze, bo przy 3006 niektórzy zamykają oczy
Święta racja - prawdziwi mężczyźni nie jadają miodu, prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !:D



Pozdrawiam
Wódz

p.s Ale ze mnie górnik - post ma ze sto lat, ale skoro się nań natknąłem, jakoś nie mogłem sobie podarować ;)
p.s 2 Trochę czasu minęło i dzisiaj mogę śmiało powiedzieć że z 30-06 udało mi się zrobić sobie kaliber strzelnicowy. Zdarzało się wywalić po parę paczek jednego dnia, i gdyby nie zbrakło to jeszcze by się chciało ... :)))) Bedding zrobiłem domowym sposobem, i chwalę sobie tę decyzję. Miałem kłopot z trzecią odskakującą przestrzeliną - teraz już nie występuje :)
D@N
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:36
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: D@N »

Witam, czego użyłeś Wodzu do wykonania osadzenia?

Pozdrawiam:
D@N
ODPOWIEDZ