CZ 527

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

CZ 527

Post autor: goostav »

Panowie,mam małe pytanko,zbierałem na Tikkę T3 223R,ale jak to teraz wiadomo,ciężko z finansami,zastanawiam się więc nad varmintem jak w tytule, mam do tego lunetę Nikona 4-16 x50. Może posiadacze by się wypowiedzieli,może są tacy co mają i jedną i drugą? Interesuje mnie tylko strzelnica ](*,) . Pozdrawiam
Goostav
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Osobiście nie mam - ale dużo strzelam z takiej CZ. Moje subiektywne zdanie - konieczna zmiana osady - np od Kunysza, mała wybrednośc w doborze amunicji / pociski od 35 grs do 55 grs/. Luneta - na pewno dobra - ale dla mnie na strzelnicę krotność za mała
Piotr
MAREK
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2008, 14:18

CZ527

Post autor: MAREK »

Mam taką cz 527 i wystrzelałem z niej w Bartoszycach w dwuboju na 300 i 450m 10 miejsce i co do celności nie mogę jej nic zarzucić. Natomiast zaraz po zakupie rozebrałem całą i każdy element dokładnie ogradowałem z ostrych krawędzi iglakami i papierem sciernym nr 2000. Zamek dzięki temu pracuje pięknie i gładko. Osadę również wyprofilowałem pod siebie bo jest z czego.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mam taką CZ-tkę. Nic w niej nie polerowałem i nie przerabiałem. Strzelam z 52 gr Sierry HPBT i efekty naprawdę zadawalające.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Dzięki za opinie,znalazłem jeszcze w niezłym przedziale cenowym Savage 12FV i Howa 1500,tą drugą można kupić za ok 2000zl (samo żelastwo).Coś napewno kupię,ale tak to jest jak problem z pieniędzmi.
Goostav
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

witam
CZ miałem
Savage 12FV nie miałem za ciężki i za długi do sześcioboju
Howa 1500-mam i sobie chwale,w sześcioboju kula na poziomie 190/200pkt.
życze owocnego dozbierania?-na Howe 1500 varmint ;;pelenluz
D.B. :halo-
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Z Savage da sie strzelać sześciobój - choć mi wychodzi na niższym poziomie... :lol:
Zasadnicza róznica - długi skok gwintu w Howa wymusza stosowanie pocisków do maks 55 grs, spust jest twardy i wymaga dopieszzenia lub wymiany - natomiast Savage ze skokiem 9' pozwala użyc kulki do 72 grs - co jest wygodne jak komus przyjdzie ochota strzelic dalej. W moim spust po wywaleniu accutriggera bez żadnych poprawek ma 700 g
Piotr
ODPOWIEDZ