Pomoc w kupieniu proszku. Bolesławiec dolnośląskie

Moderatorzy: wierzba, P_iter

waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Pomoc w kupieniu proszku. Bolesławiec dolnośląskie

Post autor: waskacz6 »

Witam jak w temacie czy któryś z kolegów może wybiera się do warszawy i kupi mi w firmie parabellum proch? Potrzebuje jak najszybciej ponieważ chce zacząć robić kulki a nie mam na czym. Proszę o pomoc ponieważ na stronie parabellum dowóz dopiero na początku października. Dziękuje i czekam na informacje.
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Witaj , chyba ciężko będzie z tym tematem , sam szukałem kogoś życzliwego ,ale takich osób na forum można zliczyć ledwo na palcach jednej ręki .
Niechęć co do pomocy w tej kwestii tłumaczę sobie odciśniętym piętnem poprzedniego ustroju ,czego wynikiem jest zerowe zaufanie do drugiej osoby nie wspominając już o prawie ,które każdy interpretuje nazbyt gorliwie .
Napisz czego konkretnie szukasz ,może komuś została jakaś resztka i Cię poratuje .
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Nie wolno mylić życzliwości ze zdrowym rozsądkiem. Kto posiadający pozwolenie na broń zaryzykuje wysyłanie zabronionych przedmiotów pocztą ryzykując jego utratę? Naiwny i łatwowierny mogę być - wiele razy wysyłałem dość pokaźne paczki Kolegom, zanim zrobili przelew bo im zaufałem i NIGDY się nie zawiodłem, ale za bardzo lubię swoje zabawki, żeby interpretować prawo niezbyt gorliwie. Gdybym chciał policzyć na tym forum życzliwych to zabrakło by palców u rąk i nóg. .
forester
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Witajcie myślałem że znajdę osoby mieszkające bliżej mnie. Oczywiście pieniążki dostarczam przed zakupem i osobiście odbieram. Nie proszę nikogo aby mi wysyłał ponieważ nie chce nikogo narażać.
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Można to zrobić tak ,byś nie stracił swoich zabawek , ale to już kwestia zaufania :wink:
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Zgadzam się z foresterem... Nie można tego zrobić tak żeby się nie narażać. Nawet jak się wysyła z innego nazwiska w bardzo łatwy sposób można udowodnić bardzo wiele. Większość z nas ma zabawki które bardzo lubi za grube tysiące złotych, tylko mało przewidywalni lub zupełnie nieroztropni będą ryzykować ty grube tysiące w zamian za sprzedaż proszku za 100-200 złotych. Można sobie narobić bardzo wiele problemów łącznie z pozbyciem się wszystkich jak to napisał forester "zabawek" które wszyscy kochamy. Więc trzeba być czujnym i ostrożnym bo ryzyko zbyt wielkie dla sprzedającego i kupującego bez pozwolenia. Piszę truizmy ale wiem że człowiek jak się czasami nie zastanowi to popełnia różne głupstwa
Ludzi życzliwych i co najważniejsze fachowców, jak zdążyłem się przekonać jest tu całe mnóstwo...
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

ja miałem taką propozycję wysłania proszku pocztą, oczywiście odmówiłem i zastanawiam się czy o ile nie była to jakaś prowokacja, to dlaczego ktoś próbuje- prosi mnie o łamanie prawa, to jest kompletna głupota! elaboracja to nie wypiek ciasta, nie spieszy się i nie przypali, można poczekać, można pojechać, można zrobić za tydzień jeśli się tak lubi, czyż nie?
Goostav
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

No tak , 3/4 ludzi zarejestrowanch na forum to właściciele broni bez wymaganych kwitów a cześć z reszty to zapewne działąjący pod przykrywką agenci milicji i abw ...
Na zdrowy rozsądek , kto nielegalnie posiadaną broń będzie "karmił" elaborowaną amunicją ?
Jak nabył broń nielegalną drogą to i tą samą nabędzie amunicję .
Nie popadajmy w paranoję , zachowajmy to minimum zdrowego rozsądku . Dla jasności , nie namawiam nikogo do łamania prawa , również do korzystania z usług niekoncesjowanego przewożnika , chociaż w moim mniemaniu "nagięcie z głową" nikogo nie pozbawi dalszej zabawy bronią .
Co do fachowców z dziedziny elaboracji ,to podzielam zdanie moich przedmówców .
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Bez urazy Kolego Kermit714 ale zarejestrowałeś się w 2010 roku i od tego czasu "popełniłeś" niecałe 40 postów, co daje 10 rocznie. Taka statystyka. No i nie wiem co o tym myśleć - skrajne pomysły odrzucam, a ze złotego środka też mi nic mądrego do głowy nie przychodzi (stara głowa). Młodzi elaboranci są dociekliwi i szukają pomocy, ci z dużą czy nawet ogromna wiedzą chętnie się nią dzielą, bo po to istnieje to forum. Jak sięgne pamięcią do swoich początków - odnoszę wrażenie, że większość Ojców Założycieli zwyczajnie miała mnie dosyć - ale dziękuję im za wyrozumiałość i wiedzę którą mi przekazali, (a że przy okazji przegadaliśmy pewnie niejeden karabin pasąc brzuchy operatorów komórkowych to najszczerszą prawdą jest). Z biegiem czasu z tych luźnych pogawędek wykluło sie parę fajnych znajomości a nawet przyjaźni. Potrafię z mojej sklerotycznej pamięci wymienić zawartość szaf kilku Kolegów.
Piszesz "Na zdrowy rozsądek , kto nielegalnie posiadaną broń będzie "karmił" elaborowaną amunicją ? Jak nabył broń nielegalną drogą to i tą samą nabędzie amunicję . " do kałacha czy 9 Para jak najbardziej, a do przedwojennego 8x57JR, czy 8x60R wyciągniętego spod strzechy??? Taki przekopie cały internet, kupi rzeczy ogólnie dostępne i utknie na spłonkach i proszku. Można odzyskiwać z dostępnej ammo, ale lepiej kupić dedykowany do danego kalibru. Sam gdybym był w takiej potrzebie własnie tak bym zrobił.
Przepraszam za ton mojego posta, ale odkąd zmieniłem tabletki tak właśnie mam, a Mod czyli P_iter ( którego pozdrawiam) zrobi z nim co będzie chciał :halo-
forester
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Może Moderator powinien tu coś zadziałać?
Wojtek
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Cyrograf15 pisze:Może Moderator powinien tu coś zadziałać?
Wojtek
Moderator nie widzi takiej potrzeby.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Koledzy nawet bym nie pomyślał o tym aby ktoś mi kupił i wysłał proszek chodziło mi o jakiegoś kolegę który mieszka bliżej mnie. który kopiłby mi to a odebrałbym osobiście. To chyba jest legalne? Oczywiście za okazaniem pozwolenia na broń. Wildze że temat rozwinął się w złą stronę. A szkoda.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Może należało w PIERWSZYM poście napisać to wszystko?
= warunki dostawy/pomocy... itp :?:
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Myślałem, że to logiczne w naszym hobby. Ale jednak się myliłem;-)
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Kolego Forester ,wybacz że udzieliłem się aż w 40 postach nie interesujących Cię tematów .
Pisząc w tym temacie nie maiłem na celu sprowadzenia go do tego poziomu, ale może to i dobrze bo utwierdził mnie tylko w tym ,że się mylę .
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Post autor: past »

Autora wątku kieruje do Colta we Wrocławiu , tam bywa proch VW
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Dziękuję za pomoc. Ale już kupiłem byłem osobiście w Parabellum. Dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ