Hornady SST a Interbond

Moderatorzy: wierzba, P_iter

rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Hornady SST a Interbond

Post autor: rerut »

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć jakie są "praktyczne" różnice pomiędzy pociskami Hornady SST i Interbond.
Który z nich będzie dawał lepszy przestrzał. Kaliber 308W 180 grain.
A może coś innego.
Dotychczas był nosler partition, ale ostatni byk po strzale komorowym (przestrzelone obydwa płuca) poszedł ok 400 metrów bez grama farby...Na wylot kula jednak nie wyszła.
Pozdrawiam
rerut
rerut
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

Witam,
SST to zwykły pocisk półpłaszczowy, nie strzelałem z niego dużo, ale potwierdza się co piszą na stronie Hubertusa, pocisk mocno defragmentuje i daje niezłą rozpierduchę, z większej tuszy raczej nie wyjdzie i przestrzału nie da, masa resztkowa to około 50 -60 % w różnych źródłach, to mało.
Piszą też na stronie Hubertusa o interbondzie, masa resztkowa około 90 w innych źródłach 80-85 czyli pięknie, powinien dawać ładny przestrzał i farbę, jest to pocisk zespolony poza tym ma mocno pogubiony tył płaszcza który pozwala na grzybkowanie pocisku do pewnego momentu. Testuję dopiero pierwsze sztuki i trudno powiedzieć, strzeliłem dwa lisy i oba można by spokojnie skórować, z SST były nawet więcej niż wypatroszone. Interbond to nowoczesna konstrukcja i nowość na rynku, pocisk jest wzorowany na pocisku Nosler Accubond, z Accubonda strzela mój przyjaciel w Czechach i mówi że lepszego pocisku nie zna, sprawdza się na każdą zwierzynę, gostek który mu elaboruje akurat jest Słowakiem :) i poluje z 6.5X284 i też nie może się nachwalić.
Jak będę wiedział więcej podzielę się spostrzeżeniami, jednak pewnie w tym sezonie do jelenia nie strzelę bo na moim obwodzie wykonane.
Pozdrawiam
:halo-
Jacek Soplica
Awatar użytkownika
dr22
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 05 stycznia 2013, 18:11
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: dr22 »

Ja mogę coś napisać o SST. Z Interbonda nie strzelałem, a przypadkowo została mi paczka lekkich SST (bodajże 150gr) w kalibrze 30-06. Według mnie (zaznaczam jeszcze raz - według mnie) pocisk rewelka. Strzeliłem kilka dziczków i z dojściem nie miałem problemu. Co do "rozpierduchy" w tuszy też się nie zgadzam. W dwóch dzikach kula została zgrzybkowana. Pięknie słychać pobicie kuli przy trafnym strzale. Do tej pory strzelałem z Sako Arrowhead II - cena pocisków dwukrotnie wyższa od Hornady SST, a działanie bardzo podobne.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

O SST mam podobne zdanie co Kolega powyżej napisał...
Raz w dziku 114 kg. po wypatroszeniu nie było przestrzału a pociski (piękny grzybek) był pod samą skórą z drugiej strony.
Niczego nigdy nie szukałem.Może to kwestia dobrania prędkości ?
Wielu moich znajomych strzela z SST i wszyscy (a polują intensywnie) są zadowoleni i nikt z nich nie składał "reklamacji" :wink:
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Interbond 165 GR jest uniwersalnym pociskiem do wszystkiego w kalibrze 30-06 i 308 Win. Tak jak wyżej kolega wspomniał płaszcz z rdzeniem jest trwale połączony i po wykonaniu pracy zachowuje ponad 90 % swojej masy. Jeden znaleziony w tuszy zwierza strzelonego na "kulawy sztych" miał aż 95 % masy resztkowej i po drodze zmielił kość ramieniową. Przetestowałem je od kuny po jelenia byka. Zawsze daje przestrzał i obfitą farbę na wylocie. Nie robi spustoszenia w tuszy. Ekspansywność pocisku uzależniona jest od zwartośći tkanki zwierzyny. Im większa i starsza zwierzyna, tym więcej pocisk energii oddaje i bardziej grzybkuje. Zdarza się często, że dziki strzelone na komorę zostają w ogniu albo odchodzą do 30 metrów.
SST też używam. Mają niemal jednakowe BC, tą samą trajektorię i idealne na jelenie albo "jedyńce". Są bardziej ekspansywne i oddają całkowitą energię w tuszy. Często pociski zgrzybkowane znajdowałem tuż pod skórą zwierza z drugiej strony strzału. Płaszcz pocisku ma Interlock i jest rendelowany z zewnątrz, dlatego nie rozsypuje się całkowicie w tuszy. Nie polecam do lisów, borsuków i kun na użytek trofealny, do utylizacji tak!

Pozdrawiam.
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

Witam ponownie :)
Pocisk interbond 165 grain wyjęty z dziczka wygląda tak jak na zdjęciu i waży 156 grain.
Pozdrawiam :halo-
Załączniki
1.JPG
1.JPG (407.61 KiB) Przejrzano 1202 razy
Jacek Soplica
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

Inne ujęcie :?
Załączniki
3.JPG
3.JPG (352.98 KiB) Przejrzano 1201 razy
Jacek Soplica
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

A jak to udowodnisz, że wyjęty z dziczka? :D
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

No jakby był wyjęty z mojej szynki to pewnie bym dziś nie stukał w klawiaturę :D
:halo-
Jacek Soplica
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Ja wierzę, że tak jest. Też zbieram i mam ich kilka. Ten pocisk jest rewelacyjny i optymalna cena do jego jakości.
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Jak była waga dzika i w co dostał, w łopatki czy za ?
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

A co Koledzy sądzicie o Speer DeepCurl????
forester
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Na eGun można dostać pociski
Nosler Accubond 30 caliber 180grain
Hornady SST 30 caliber 180grain
Hornady SST 30 caliber 165grain
dodatkowo w besthunter dostępne są
Nosler Accubond 30 caliber 200grain
Kto mógłby wyrazić swoją opinie z użytkowania tych konkretnych pocisków.
Lesław
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2011, 21:11
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Lesław »

Hornady SST 30 165 gr. - nie rozpędzaj ich za mocno bo z dzika będziesz wycinał ołowianą kaszę.
ODPOWIEDZ