308 win pojemność łusek Hornady i Lapua

Moderatorzy: wierzba, P_iter

gienek
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 08 listopada 2012, 21:03

308 win pojemność łusek Hornady i Lapua

Post autor: gienek »

Czy występuje choćby delikatna różnica w pojemności pomiędzy łuskami Hornady a Lapua w 308 win? Jeżeli tak to które są pojemniejsze.
Może ktoś porównywał, albo ma możliwość i chęć sprawdzenia?
Nie wiem jak się ma Lapua do Hornady, wiem natomiast, że Remington jest na tyle mniej pojemny od Hornady, że się nie nada. Pytanie jak jest z Lapuą. Chciałbym wiedzieć, bo może pokuszę się o Lapuę zamiast Hornady.
Te "niuanse" są dla mnie ważne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Snipper
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 18 grudnia 2012, 15:45
Lokalizacja: Gdynia / Norwegia

Post autor: Snipper »

Oj . To kolego czeka Cię żmudna praca. Musisz wszystkie łuski przeważyć , z unifikować długość i chyba mierzenie objętościowe strzykawką . A na koniec i tak się okaże że łuski w kilku grupach po parę sztuk. I to przy jednym producencie. Na początku przygody z elaboracja to próbowałem się w to bawić ale potem odpuściłem.
Snipper
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

Witam,
W kalibrze 308 korzystam z łusek odstrzelonych z fabrycznej amunicji i Hornady w 308 win są pojemniejsze około 1,5 gr od Lapua, kolega zakupił partię nowych łusek Hornady w Hubertusie i też są pojemniejsze ok. 1-1,2 gr. dla kalibru 223 Hornady są dużo lżejsze od Lapua, a do 223 łuski Lapua mam fabryczne nówki, Hornady są pojemniejsze o około 0.8 g tak mi średnio wychodzi.
Pewnie trzeba je choć przeważyć i już będzie wiadomo.
:halo-
Jacek Soplica
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

wiem natomiast, że Remington jest na tyle mniej pojemny od Hornady, że się nie nada.
Do nalewki na pewno sie nie nada ma zdecydowanie za małą pojemność. :D
Mogę polecić zmianę kalibru.
Może nas uświadomisz do czego tobie się nie nada :?: a pewnie uzyskasz odpowiedź.

A tak na marginesie to grains.chyba nie jest przeliczany na litry tylko do kilogramy. :eeg/:
ODPOWIEDZ