Broń do precyzyjnego strzelania

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wiesław Kaczmarek
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 13:19
Kontakt:

Broń do precyzyjnego strzelania

Post autor: Wiesław Kaczmarek »

Witam Wszyskich,
myślę iż po zrobieniu dobrej amunicji trzeba też z odpowiedniej broni ją wystrzelać.W ostatnich dniach zrobilismy broń na bazie Mausera. Lufa Shilen Match Grade Kal.308Win ,długość 65cm, srednica na wylocie 22mm, 10" Twist, Zmieniono również osadę tak aby tej grubości lufa mogłasie pomiescić. Najbliższym czasie bedzie równiez wymieniony spust. Broń ma mieć przeznaczenie 70% polowanie a reszta to precyzyjne dalekie strzały.
Pozdrawiam
Wiesław KaczmarekObrazek<br> <br>
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jaki system spustu wybraliście? Radziłbym też rozważyć zmiane osady - ta nie nadaje się do precyzyjnego strzelania....
Piotr
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Z ciekawosci - jak daleko planujecie z niego strzelac?
Jakie skupienia (MOA) chcielibyscie osiagac?
Piotr ma racje co do osady. To typowa osada mysliwska - w tytule jest bron do precyzyjnego strzelania - to nie zawsze idzie w parze...
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Co prawda osada raczej nie jest do precyzyjnego strzelania ale Wiesław napisał wyrażnie - w 70% do polowania.
Co do spustu to pomyśl Wiesław, o Recknaglu - strzelałem z takiego parę razy - po prostu bajka.
Wiesław Kaczmarek
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 13:19
Kontakt:

Post autor: Wiesław Kaczmarek »

Witam,
spust będzie uzalwżniony od decyzji właściciela -rozpatrywane są trzy warianty:Timney,Shilen i Kipplinger
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Jeśli to nie tajemnica to napisz prosze ile taka przeróbka kosztuje, w najblizszych dniach bedę miał Tikke z mocno wyświechtaną lufą i mam zamiar wymienić ją właśnie na Shilena albo na Walthera.

Pozdrawiam
Adam
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Chyba najrozsądniej bedzie Timney... Shilen Competition nie nada się do broni uniwersalnej - nie bardzo sobie wyobrażam 70% polowania ze spustem 6 uncji, Timneya w kilku wersjach sa do M98 - więc tylko wybrac i zalozyć.. Kiplingera nie znam - masz jakis link gdzie mozna poogladać?
A jak z osadą?zmieniacie? Sa świetne gotowce - np na midwayu - http://www.midwayusa.com/eproductpage.e ... mid=154553 - bardzo wygodne do polowania i dobre do strzelania precyzyjnego, albo takie cacko - http://www.midwayusa.com/eproductpage.e ... mid=776076 . Za 350 zl ma się świetna osadę - a jak koledzy na polowaniu bedą krzywo patrzec - mozna przekręcać.... :D
Piotr
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Piotr,
A czegoś nie aż tak szpetnego się nie znajdzie :( :?: Wstydziłbym się wyjąć toto z szafy :( .
darzbór!
Paweł Morawski
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Też tak myślałem... niestety dorobiona osada z orzecha do wsm nie umywa się do Ultimate...Żona stwierdziła że tak obrzydliwej broni jeszcze nie miałemn - ale myslę że i tak cos klasycznego w końcu kupię... i chyba będzie to 8x60S... :D
Piotr
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Macku - napisal, ze 70% do polowania, ale 30% precyzyjnego strzelania to wcale nie jest malo. Zreszta - niewazne czy bedzie go duzo, czy malo - jesli w ogole ma byc do precyzyjnego strzelania - chocby raz w roku, to i tak - niech strzela jak najlepiej. Przeciez Kolega, gdy w koncu bedzie mial okazje, zeby postrzelac daleko na skupienie czy na punkty, bedzie oczekiwal wynikow, a nie szukal usprawiedliwienia "bo to bron do polowania jest"...
Z autopsji - im dluzej proboje u siebie wypracowac kompromisy, tym bardziej jestem niezadowolony i odchodze w strone specjalizacji...
W moim sztucerku zaczyna mi przeszkadzac spust (300g), ale do polowania mniej byloby zle. Z kolei waga, nawet przy 5,5kg jest co dzwigac i chyba nie chcialbym daleko podchodzic z tym pstrykaczem - (poluje z moim 6BR na sarny).
Nic - mam nadzieje, ze wszystko wyjdzie jak najlepiej - czekam na relacje z pola.

Krakus - wiem, ze jestes klasykiem. Ale "polowaczka" i "strzelnica" rzadzi sie swoimi prawami... Sprobuj wytlumaczyc takiemu benchresterowi, ze mcmillan edge Obrazek jest szpetna...
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

choc mozna i tak:
Obrazek
Obrazek
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Ta mcmillan edge rewelacja. Prawda jest taka, że bron/osada na strzelnice ma być przedewszystkim celna/wygodna/ a wygląd to wg mnie gdzieś na dalszym miejscu ...
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Krakus pisze:Piotr,
A czegoś nie aż tak szpetnego się nie znajdzie :( :?: Wstydziłbym się wyjąć toto z szafy :( .
Skoro mamy konkurs piękności... :lol:
http://www.benchrest.com/magnummetal/
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Sławek - no "cudo" normalnie :lol: :lol: :lol:
snajper
Posty: 553
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

W ostatnich dniach zrobilismy broń na bazie Mausera.
Nie jestem przekonany że to najlepszy wybór w broni do precyzyjnego strzelania. :-k :-k :-k
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

lu.dziu,
Akurat przeciw kształtowi mcmillan edge nic nie mam, w wersji drewnianej jest to niemal idealne połączenie estetyki z użytecznością. Sam przymierzam się do czegoś bardzo podobnego, i to aż do dwóch jednostek.

snajper pisze:Nie jestem przekonany że to najlepszy wybór w broni do precyzyjnego strzelania. :-k :-k :-k
Zamek Mausera jest bardzo dobrą konstrukcją, bijącą na głowę wiele późniejszych rozwiązań. Trudno o rozwiązanie bardziej niezawodne i solidne, podzielam jednak Twoje zdanie, że precyzyjne strzelanie nie było głównym celem przyświecającym Paul&#8217;owi Mauser. Lepiej nadaje się do tego zamek Savage, Remingtona, a nawet zmodyfikowany Mosin.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

SławekP pisze:Skoro mamy konkurs piękności... :lol:
/
Ha, to jest genialny pomysl. Na ZKS-ie mamy takie zawody strzelecki z karabinu cen. zap. gdzie regulamin dopuszcza podparcie broni w jednym miejscu. Jakby przytargac takie cos?.....
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

to też jest "piękne"

:lol: :lol:

Obrazek
D@N
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:36
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: D@N »

Witam, a ten młotek to jest "urządzenie spustowe", czy raczej służy do regulacji lunety? :wink:

Pozdrawiam
D@N
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 13:47
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Darek »

powinien być o wiele większy i służyć do zupełnie innego stukania.
grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

Post autor: grzybon »

[quote="snajper"][quote]W ostatnich dniach zrobilismy broń na bazie Mausera.[/quote]
Nie jestem przekonany że to najlepszy wybór w broni do precyzyjnego strzelania. :-k :-k :-k[/quote]

prosze powiedzcie mi dlaczego bo ja sie chyba nie znam :)
wiem co prawda ze karabin wyborowy nm 149s jest ulepszonym mauserem 98 i system 98 ma swoje wady ale bardzo prosze powiedzcie jakie

http://www.snipercentral.com/nm149s.htm
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

grzybon, jest ich tyle ,że aż szkoda pisać :D
Pozdrawiam Hubert
grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

Post autor: grzybon »

[quote="Hubert"]grzybon, jest ich tyle ,że aż szkoda pisać :D[/quote]
tak.wiem.ale jak ktos ma pojecie o budowie systemu mauser 98 to wymieni chociaz kilka..
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

grzybon. Np.pazur bez wpływu na precyzje ale .....uciążliwy,duża masa bijnika....itd
Pozdrawiam Hubert
Jordan Jordanov
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 14:42
Lokalizacja: Niemcy

Mc Milan Edg i inne ....

Post autor: Jordan Jordanov »

Drodzy milośnicy prezyzjinego strzelania , jestem myśliwym od lat 40 , " reloader " od lat 20 .... Broń do połowania jest bronią do
połowania . Broń do strzelania " Long Range Shooting " , " Benchrest " (jak również kalibry do tego celu ) , to zupełnie co innego .
Ktoś może strzelać sarny z 6PPC , lub 6BR . Też padają ( nawet przy Sierra MK , Berger lub podobne ... choćiaż tego nie wolno )
Kalibry oraz Broń ( specjalna , wysokojakośćiowa i odpowiednio droga ! ) należą do strzelnicy ! Normalnie od 200m. ( do 1000y - m. )
Broń , oraz poćiski do połowania jest dla myśliwego właśćiwa . To , że można używać broni do celów różnych , wszyscy wiemy .
2.) Dyskusje co do " Gwintu " ( Drall ) w Remingtonie 700 ( Kal. 223 , 308 Win. ) Normalnie ta broń jest dostępna ( niestety ) z
Drallem 12" . Stabilizuje to dobrze poćiski o wadzę ( 223 - 50 do 60 grs. , 308 - 150 do 175grs. , najlepiej 168grs. ) Pociski o
większej wadze ( będące dłuższe ) mają lepsze prowadzenie ( w łufie ) są bardżiej niewrażliwe na wiatr i pozwalają na dalekie
strzały ! ( Kal. 223 - 70 , 80 i 90grs. Drall 7" - 9" - !0" ! ) Kal. 308 - 175 , 180 , 190 grs . Osobiśćie uważam Long Range Hunting
( wyłączając połowanie w górach , lub w prerii lub sawanie ) za mało etyczne . Long Range Shooting - 300 , 600 , 900 Yard
( lub - 1000metrów ) , to zupełnie co innego ! Gdżie są te strzelnicy w Polsce i ći " Kozaki " ???? J.J.
ODPOWIEDZ