Szwed Mauser 1916, znaczy zaczeły się schody

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Szwed Mauser 1916, znaczy zaczeły się schody

Post autor: Cyrograf15 »

Właśnie dotarła do mnie przesyłka z sportowym karabinem. Ma fabryczne dioptery i nie ma mocowania (szyny) do montażu lunety. Jak tu przybić optyke do tego? Niestety nie mam czym zrobić zdięcia.
Wojtek
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

Bierzesz rusznikarza i przybijasz....

Możliwości są różne: http://www.kenfarrell.com/MAU-96-1-20.html

Albo inna droga (moja akurat) - coś z Recknagela, mam o tyle dobrze, że sam sobie mogę regulować pochylenie szyny montażowej.

Obrazek

Czeka Cię też przeróbka dźwigni zamka, bo oryginalnej nie otworzysz, jeśli założysz lunetę.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Mam świadomość konieczności przeróbki dzwigni zamka. Zastanawiam się czy giąć to czy ciąć? Jak ciąć to spawać czy skręcać? Fabryczna szyna taka z linku nie bedzie u mnie pasować bo w tylniej części jest wycięta pryzma pod diopter. Co do brania rusznikarza to się mocno zastanawiam. Tokarke mam w domu a i dostęp do frezarki. Prace ślusarskie nie są mi obce. Bardziej idzie mi o rozwiązanie > pomysł. Na pewno nie jestem pierwszy z takim problemem i nie ma co wymyślać wymyślonego.
Wojtek
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Nie wygniesz. Ciąć pod odpowiednim kątem i łączyć na 1 ze sposobów:
1. Na końcu krótkiej części wyfrezować kwadrat z wewnętrznym gwintem M4, a części z gałką dłutować kwadratowy otwór i całość skręcić jak klucz w łamanej broni.
2. W obu częściach wyfrezować rowek na obcy wpust i zlutować na srebro.

Szynę wyfrezować i lutować na cynę (bez skręcania na śrubach) &#8211; trochę kłopotu z zachowaniem równoległości szyny i lufy ale zawsze można wylutować, chemicznie usunąć resztki cyny i przywrócić stan oryginalny.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
JaguaR
Posty: 91
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 23:49
Lokalizacja: WWA

Post autor: JaguaR »

Krakus pisze:Szynę wyfrezować i lutować na cynę (bez skręcania na śrubach) &#8211; trochę kłopotu z zachowaniem równoległości szyny i lufy ale zawsze można wylutować, chemicznie usunąć resztki cyny i przywrócić stan oryginalny.
Czy jedynym powodem niefrezowania i wkręcanych baz montażowych/szyny jest powód późniejszego zdjęcia jej i sprzątania po optyce?
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Bardziej brak sensownego miejsca pod wiercenie czy frezowanie. Właściwie tylko lutowanie lub kombinować z bocznym.
Wojtek
ODPOWIEDZ