Jaką amunicję ( kula proch lub fabryczna ) używacie do Sako

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

radmor
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 22:36
Lokalizacja: WIEŚ KOŁO PŁOCKA

Jaką amunicję ( kula proch lub fabryczna ) używacie do Sako

Post autor: radmor »

Jakoś ostatnio nie mogę się dogadać ze swoim karabinem w amunicji sako super hammerhead 11,7 g ( 236 A ). Skupienie jakoś na 100 m nie powala a w lato przestrzeliłem dwa dziki i odeszły spokojnie w las

Chcę się podpytać użytkowników jakiej amunicji używacie dającej dobre skupienie i efekt na polowaniu, jaka kula i proch w elaboracji
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

a jakie masz skupienie na 100 metrów????
myślisz że to skupienie miało wpływ na w lato przestrzeliłem dwa dziki i odeszły spokojnie w las [/i]
radmor
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 22:36
Lokalizacja: WIEŚ KOŁO PŁOCKA

Post autor: radmor »

nie jestem pewien czy to skupienie odpowiada za niepowodzenie na polowaniu.
wczoraj ponownie przystrzeliwałem karabin rozrzut kuli na tarczy to jakieś 5 cm
jutro wezmę ze strzelnicy tarcze i pokażę skan
marko 1971
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 15:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: marko 1971 »

Do polowania to skupienie może być, tylko więcej potrenować na strzelnicy lub zainwestować w psa.
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Nie po to kręcimy kulki, żeby mieć 5 cm skupienia, ale jak dziki poszły w las to jaki kaliber masz w tym Sako?
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

DamianC pisze:Nie po to kręcimy kulki, żeby mieć 5 cm skupienia, ale jak dziki poszły w las to jaki kaliber masz w tym Sako?
Też jestem tego zdania ale co poniektórym skupienie 5 cm. i więcej wystarcza :wink:
Kaliber to pewnie 30-06.
Radmor,strzelałeś z innych fabrycznych elaboracji ? Jaki masz montaż w tym Sako ?
Pozdrawiam
Maciek
marko 1971
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 15:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: marko 1971 »

Raczej 308 Win
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Swoja przygode z Sako zakończyłem juz z 10 lat temu -skonczyło sie na trzech paczkach dwóch niewypalach i nieciekawym zachowaniu w tuszy

Super HH nie uzywałem - ale uzywam pocisku analogicznego czyli Nosler Accubond i uważam ze nie ma lepszego na "grubego " zwierza
pod kazdym wzgledem

Jednak
" Nie pomoże elaboracji kupa
jesli strzelec d........." :D

Zle trafiony zwierzak nie połozy sie nawet po pocisku RPG
radmor
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 22:36
Lokalizacja: WIEŚ KOŁO PŁOCKA

Post autor: radmor »

mam sako 308 win hunter
amunicja shh 236A
montaż stały Sako optilook luneta docter clasic 3-12x56
poprzednie partie amunicji kupione 3 lata temu ( 8 paczek ) skupienie w "5zł" generalnie jak się przyłożyłem to robiłem koniczynkę :D
pierwsze przystrzelanie i montaż lunety zawodowy instruktor później po nim poćwiczyłem sam i nie miałem zastrzeżeń
nie zastanawiałem się nad inną kulą wtedy bo w miejscowym sklepie wybór był słaby

teraz oddzielnie kupione dwie paczki z 5 zł zrobiło się 5 cm
dobre skupienie dawała też lekka czeska amo nie pamiętam gramatury gorzej norma i czeska ciężka

sprawdzałem teraz ze statywu, 12 strzałów w czasie około 3,5- 4,0 godziny warunki strzelania dobre
rozumiem że nie jestem snajperem ale z racji strzelectwa sportowego przysłowiowe wiaderko różnej amo na rok idzie, nie mam problemu typu lęk przed strzałem z powodu wystrzelania np 5-10 naboi na rok itp, kaliber toleruję dobrze ( gorzej mi szło z 3006 dlatego jest 308 )
zastanawiem się czy amo się pogorszyło czy to jakiś inny problem
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

mam sako 30-06 skok gwintu 11. Na fabrycznej amo S&B 11,5grama skupienie ok 1,5 do 2cm . Elaboruje na VV160 kula Rem 180gr Psp pp skupienie ok 1 cm max . oczywiscie na 100m . Sako do dobra bron i raczej toleruje rozne pociski , skupienie powyzej 3 cm z fabrycznej to raczej wina strzelca lub moontazu lunety.
ODPOWIEDZ