6,5x55 SE

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

6,5x55 SE

Post autor: sniper4 »

Witam!
Koledzy, macie może jakieś fajne, sprawdzone przepisy na dobrą amunicję?
Jeśli tak, proszę o uchylenie rąbka tajemnicy.
krzysztof farana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 15:37
Lokalizacja: Skoczów

6.5/55

Post autor: krzysztof farana »

Mam gotowca Nosler AccuBond 140grain proch Accurate 4350 naważka 44 grain COAL 78,2 Sprawdzone na kilku sztucerach lata rewelacyjnie. Łuski Norma
Lesław
Posty: 135
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2011, 21:11
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Lesław »

Jak dotrę do domu ( i nie zapomne :D ) dorzucę Lapua Mega i coś z z Hornadym. Napisz na priv do Dedka powinien coś jeszcze dodać
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@sniper, a na jakie pociski i jaki cel?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Chodzi mi głównie na 140 lub okolice tej wagi. Cel- tarcza
Lafi
Posty: 66
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 09:57

Post autor: Lafi »

sniper4 pisze:Chodzi mi głównie na 140 lub okolice tej wagi. Cel- tarcza
Do jakiej broni chcesz nawazki?
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

CZ
Lafi
Posty: 66
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 09:57

Post autor: Lafi »

Gotowca ci nie podam bo nie wiem czy twoja bron wytrzyma takie cisnienia.
Moge ci jedynie polecic:
N560/N160
Scenar 139gr
Łuska Lapua/Sako/Norma
Coal 0.3-0.5mm od gwintu

Nawazki musisz sam wypracowac.
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Abstrahując od zasad bezpieczeństwa i ryzyka w stosowaniu takich ''gotowców '' czy się one sprawdzają w praktyce ?? Ja do opracowania sprawdzonej naważki ''sportowej'' potrzebuję 3-4 wyjazdów na strzelnicę i około 80-120 naboi . Byłoby zanaczanie taniej i prościej zadać pytanie na forum .................i masz lux ''gotowca ''
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Jakoś tak się składa że szukając w okolicy prawdziwego "gotowca" zwykle znajduje się. Inna sprawa że mocno wątpię aby ktoś podał takiego. Nic w tym dziwnego, gdyby ludzie rozdawali owoce własnej ciężkiej i kosztownej pracy urzędy patentowe by nie istniały :!:
Wojtek
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Tak ale koledzy szukają/pytają o '' gotowce '' a nie wskazówki czy sugestie gdzie szukać .........stąd moje zastanowienie i wątpliowśći czy ''dobry load'' z CZ bedzie super w Savage czy Remingtonie
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie, najprawdopodobniej nie będzie, ale może bardzo skrócić czas do znalezienia takowego... Jakby nie było liczba "mieszanek": proch, pocisk, łuska, spłonka jest olbrzymia.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
krzysztof farana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 15:37
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzysztof farana »

"Gotowca nikt ci nie poda" bzdura - nie spotkałem się z czymś takim w mojej okolicy, spotykamy się dzwonimy wymieniamy doświadczenia oszczędność czasu i pieniędzy. A wystarczy trochę życzliwości i koleżeństwa - prawdziwego koleżeństwa wtedy jest z tego mnóstwo frajdy,a forum to zostało stworzone aby sobie pomagać.
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Witam

Ja tez nie spotakłem się z ''fenomenem gotowca ", natomiast zastanawiała mnie duża ilość pytań w temacie ''gotowców'' a odbierałem iz sa to pytania o przepis jak na ''dobre ciasto domowe ''
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Agent 007 pisze:Witam

Ja tez nie spotakłem się z ''fenomenem gotowca ", natomiast zastanawiała mnie duża ilość pytań w temacie ''gotowców'' a odbierałem iz sa to pytania o przepis jak na ''dobre ciasto domowe ''
Moim zdaniem dobrze odbierałeś, ale zauważ, ze to ciasto praktycznie zawsze inaczej smakowało... Piekarnik był inny. :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

krzysztof farana pisze:"Gotowca nikt ci nie poda" bzdura - nie spotkałem się z czymś takim w mojej okolicy, spotykamy się dzwonimy wymieniamy doświadczenia oszczędność czasu i pieniędzy. A wystarczy trochę życzliwości i koleżeństwa - prawdziwego koleżeństwa wtedy jest z tego mnóstwo frajdy,a forum to zostało stworzone aby sobie pomagać.
Tak być powinno i zazwyczaj jest....ale co widać po wpisach co poniektórzy koledzy strzegą swoich "naważek" jak tajemnicy państwowej #-o
Pozdrawiam
Maciek
krzysztof farana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 15:37
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzysztof farana »

"Gotowiec" wskazówka zawężająca zakres poszukiwań :D
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Koleżeństwo w tej sprawie to coś co mnie ubawiło do łez :lol: :!: Skoro na zawodach gdzie się podaje rodzaj amunicji zawodnicy wpisują bzdury które gołym okiem widać to pewnie nie wiedzą co składali. Za to tu będzie zupełnie inaczej :lol: , zwłaszcza że tu nawet nie widać co kto składa. Sam wystrzelałem ponad 500 szt. amunicji stosując wiele kombinacji prochów, łusek, pocisków i spłonek za nim mniej więcej się dogadałem z tym kalibrem oczywiście korzystając z porad forumowych. Przykładowo Scenary 139grs. miały być wspaniałe, u mnie są do d... . A wystrzelałem ich prawie 300 szt. za nim nabrałem tej pewności.
Powodzenia !
Wojtek
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Cyrograf15 pisze:Koleżeństwo w tej sprawie to coś co mnie ubawiło do łez :lol: :!: Wojtek
To widać w Krakowie słowo "koleżeństwo" jest nieznane....i Kolegów też nie ma..... ;)
Na potwierdzenie "słów" Krzyśka F. znam Kolegów w okolicach Wisły (blisko Skoczowa) gdzie wszyscy sobie pomagają i dzielą się wiedzą....
Tu u Nas na wsi w Warszawie też nie ma z tym najmniejszego problemu.
Jeżdżąc na zawody to trzeba umieć strzelać a nie bać się,że ktoś "podpatrzy "nasz sweet load" bo wszem wiadomo,że dana elaboracja w każdej lufie będzie "latać" inaczej....

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Wszystkich moich Kolegów z którymi rozmawiam i korzystam z ich wiedzy i doświadczenia :)
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ