spust do Cz

Moderatorzy: wierzba, P_iter

karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

spust do Cz

Post autor: karolik90 »

Witam
prosze o pomoc w dobraniu oporu spustu do Cz 555 ( https://timneytriggers.com/timneystore/ ... etail&p=30) Dla spokoju sumienia forumowiczow dodam ze bron bede stosowal do polowania z ambony oraz podchodu. Dodam rowniez iz obecny spust nie satysfakcjonuje mnie po 5 latach strzelania szukam czegos doskonalszego.
pozdrwaniam
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Kolego
Timney takze nie rozwiąże twoich problemów -to spusty bez przyspiesznika z regulowaną długoscia skoku


Zgodnie z obowiazujaca normą (15 N) powinnismy zalecic ci kupno spustu 3 funtowego

ale moze zaczać od wyregulowania przyspiesznika i nauczenia się korzystania z tego ustrojstwa
karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Post autor: karolik90 »

ad. walther
czyli sadzi kolega ze Timney jest mechanizmem gorszsym pod względem mechaniki niz ten oryginalny montowany w Cz. Na poczatku myslałem o podrasowaniu oryginalnego mechanizmu jednak po przemysleniach wolę zastąpić go czymś gotowym firmowym i dopracowanym fabrycznie
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

spusty to temat rzeka -warto by chyba zalozyc osobny dzial na forum

Timney ma wiekszy zakres regulacji - ale takze co za tym idzie wiekszy klopot w ustawieniu

CZ-ki nigdy nie mialem wiec nie wiem jak wygląda regulacja spustu

Z regulacją nalezy być raczej ostroznym - wiekszosc producentów broni celowo utrudnia dostep do regulacji i zaleca tam tylko grzebac uprawnionym rusznikarzom
a ci z kolei sa zobligowani do ustawień zgodnie z normą (mając na uwadze prawdopodobna odpowiedzialnosc karną )

Przed kilku laty kupiłem sobie spręzynowy przyrząd do mierzenia sily nacisku na spust - moje zaskoczenie bylo wielkie
jak przemierzylem to w swojej broni

BAR Zenith w ktorym uwazałem że ma najtwardszy spust -okazał sie byc ustawiony dokladnie na 3 funty (1500g) - krotki skok
SBeSy manlicherów okazały sie byc ustawione na 4 funty czyli 1800 g ale maja dłuższy skok i wydawały mi sie miększe jak Zenith

Wyregulowałem je nastepujaco :
BAR - bez zmian ze wzgledu na brak regulacji i bezpieczeństwo na polowaniu zbiorowym

Mannlicher classic - broń przeznaczona do polowan indyw: 1200 g na spuscie i na przyspieszniku (2,5 funta)
Pro Varmint -bron uzywana wyłacznie na strzelnicy ; 800g (1,5 funta)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ