Waga Redding vs RCBS

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Waga Redding vs RCBS

Post autor: Bartek_DJC »

Wiem że tematów o wagach było już sporo ale może ktoś mi powie jak ma się waga Redding Model 2 Master Powder (http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... scale.html) do RCBS Model 505. Chcę kupić i zastanawiam się która wybrać.
Seba
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 10:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Seba »

Witam,

Mam tego Reddinga, przy zakupie zwróć uwagę czy trzyma zero po kalibracji oraz w jakim stanie są "ostrza", najlepiej zobaczyć 2-3 sztuki.
Moja niestety z tym trzymaniem zera ma mały problem, mimo że jest ustabilizowana na osobnej i idealnie wypoziomowanej półce, oraz zabezpieczona przed przesuwaniem.
Kolejna rzecz to ustabilizowanie całej wagi, jeśli tego jakoś nie wykombinujesz to podczas kalibarcji zaczyna jeździć po stole.
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

to może jednak wybrać RCBSa?
Seba
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 10:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Seba »

Niech się wypowie ktoś kto ma tego RCBS'a, 1010 jest ekstra ale cena niestety też.
Najlepiej chyba pomacać na spokojnie obie i sam zdecydujesz.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

To może ja wtrącę swoje dwa grosze :wink:
Posiadam Reddinga 2,RCBS-a 5-0-5 i 1010

Redding był w moim przypadku jedyną wagą w której nie trzeba było nic "poprawiać".....dostałem ją na testy z BestHunters (tam jest tańsza niż w Parabellum).
Po wyjęciu z pudełka waga zawsze była i jest powtarzalna,może akurat trafiłem taki egzemplarz ale z czystym sumieniem mogę ją polecić jako "seryjną" wagę.

5-0-5 uffff,po długiej walce z nią poddałem się bo nie była w 100% powtarzalna...
Na początku roku znowu wziąłem ją na warsztat i końcowy tuning przyniósł oczekiwany efekt :)

1010 posiadam od niedawna i po paru poprawkach "jest już lepiej" ale dalej potrafi "pokazać co potrafi" czyli "oszukać" przy ważeniu.
Jeszcze małe poprawki i doprowadzę ją do stanu używalności :wink:

Nieśmiało stwierdzę,że nie ma w 100% powtarzalnej wagi RCBS-a,każda aby przeszła "moje testy" wymaga poprawek ale warto poświęcić im trochę czasu.
5-0-5 jest drugą jednostką jaka przeszła przez moje paluchy i teraz jest ok.
Z tego co wiem to Koledzy z Forum też mają zastrzeżenia do tych wag,może sami się wypowiedzą jakie mają zastrzeżenia do w/w.
Pozdrawiam
Maciek
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Pozdrawiam
Maciek
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Zgadzam się z Maćkiem kropka w kropkę - miałem to samo z 5-0-5, ale w końcu sobie z nią poradziłem.
Z 10-10 było gorzej, ale poradził sobie z nią ktoś inny.

Mniej szczęscia miała waga 10-10 tego Pana z filmiku :lol: ;

http://hubertswiebodzin.pl/mlot-i-waga--wspolne-chwile
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Jak będę musiał zniszczyć (co nie daj Boże) jakąkolwiek wagę, to zrobię to po myśliwsku - strzał łaski z 375 lub 44mag :eeg/:

Jak wcześniej pisałem mam w Kapliczce 5-0-5, ale używam elektronicznego RCBS-90.
forester
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Mam Reddinga. Trzyma zero.

PS. I kręgosłup mnie boli. Szczególnie jak waże ze 100 szt. Dojrzewam do kupienia Chargemastera albo tak jak Madmax radził dobrej wagi laboratoryjnej.
Miłego dnia!
Seba
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 10:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Seba »

Czekam jak tylko przyjdzie kolejna partia do BH i pewnie wymienię swoją, nie są to duże różnice ale kurcze są.., raz w jedna raz w drugą stronę, może trafił się akurat taki egzemplarz.
Janusz Wilczewski
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2009, 12:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Janusz Wilczewski »

Też jestem szczęśliwym posiadaczem 10-10. Kupiona na e-bayu - jak nowa. Po rozpakowaniu - szok! Nie można wyzerować, musiałem "odjąć" 1 ziarnko ołowiu z pojemnika pod szalką i jak ręką odjął. Wypolerowałem ucho zaczepu szalki i półka na wysokości wzroku. Po 300 szt. nic nie boli a powtarzalność super.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Janusz Wilczewski pisze:Też jestem szczęśliwym posiadaczem 10-10. Kupiona na e-bayu - jak nowa. Po rozpakowaniu - szok! Nie można wyzerować, musiałem "odjąć" 1 ziarnko ołowiu z pojemnika pod szalką i jak ręką odjął. Wypolerowałem ucho zaczepu szalki i półka na wysokości wzroku. Po 300 szt. nic nie boli a powtarzalność super.
Tylko pozazdrościć ale szkoda,że nie mogę jej naocznie "przetestować" :wink:
Pozdrawiam
Maciek
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Miałem RCBS 505 działała bez zarzutu,ale chciałem coś więcej, mam 10 0 10, działa tak samo. Jedyny plus to taki że 10 0 10 jest cięższa od wcześniej wymienionej i trudniej jestt ją prrzypadkowo po ustawienu i wykalibrowaniu poruszyć.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Jako pierwszą wagą była i jest dotychczas RCBS 10-10 i nie potrafię znależć w niej jakiegokolwiek mankamentu #-o #-o #-o chyba, że przed uzytkowaniem musiałem ją odkonserwować i teraz raz na rok przedmuchać łożyska ( pryzmaty ). :lol: :lol: :lol:
Pozdrowionka

SB
;;pelenluz
Ostatnio zmieniony niedziela, 07 kwietnia 2013, 18:58 przez Stepan Bazyluk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uwielbiam chorał ruski..."
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

RC pisze:Miałem RCBS 505 działała bez zarzutu,ale chciałem coś więcej, mam 10 0 10, działa tak samo. Jedyny plus to taki że 10 0 10 jest cięższa od wcześniej wymienionej i trudniej jestt ją prrzypadkowo po ustawienu i wykalibrowaniu poruszyć.
Moja 5-0-5 waży tyle co 5szt 10-0-10. Zasypałem ją kulkami ołowianyni kal44 od CP i zaślepiłem płytką pleksi.

Trzyma się stołu jak przyklejona.
Pozdrawiam Tomek
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Najlepsza waga jest ta, ktorej mozecie zaufac.
Jak to zrobic.
Zobaczyc lub spytac sie kolegow, ktorzy strzelaja dlugo i dobrze jakiego sprzetu uzywaja.
Moim zdaniem RCBS czy to elektroniczny (polecam) czy to szalkowy (szczegolnie 10-10) jest wystarczajacy.
Jesli podoba sie nam urok elaborowania i nie wazny jest dla nas czas to brac 10-10, jesli idziemy na ilosc,
co nie oznacza, ze jakosc nie idzie w parze to brac RCBS Chargemaster.
A na koniec, jesli mamy duzo kasy to kupmy jeszcze jedna wage, AccuLab na przyklad i bedziemy w domu.

Powodzenia
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

Nie dawno zacząłem elaborować 223 i 308 w związku z tym chciałem unowocześnić mój sprzęt pomiarowy i w zastępstwie mojej poczciwej RCBS 505 kupiłem Lyman Accu - Touch 2000.
Niestety srodze się rozczarowałem ,brak powtarzalności pomiarów ,niedokładność to wady całkowicie dyskwalifikujący ten sprzęt .Elaboruje od kilku nastu lat amunicje pistoletową do strzelań IPSC i tam super dokładność odmierzania prochu nie jet konieczna ale przy amunicji karabinowej do strzelań dokładnych to bez względny wymóg .I teraz pytanie do kolegów praktyków a nie handlowców w jaką wagę elektroniczną warto zainwestować i czy wo gule warto przejść z dokładnej szalkowej na elektroniczna ?
Awatar użytkownika
Old Timer
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 07:54
Lokalizacja: z Kranca Swiata

Post autor: Old Timer »

Waszmosciowie :)

W zasadzie to w handloading'u to som 3 zasadnicze problemy:

1-szy to jest - wazenie
2-gi to jest - WAZENIE
3-ci to jest - W A Z E N I E

Od 30-tu lat uzywam wagi RCBS 5-0-5 .
od 29 lat uzywam drugiej wagi RCBS 5-0-5, bo se jom sprawilem aby sprawdzac wskazania poprzedniej i na odwrot.
Spluwe wyciagam szybciej niz portfel
DB Waszmosci
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Ja się powtórzę....przeszło przez moje ręce parę 5-0-5 i 10-10 i żadna z nich nie była powtarzalna,każda wymagała poprawek aby była "powtarzalna"...
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
dr22
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 05 stycznia 2013, 18:11
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: dr22 »

A czy można wiedzieć jakie to zabiegi żeby była powtarzalna kolega robił ?
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Tu trochę było :
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... hlight=505
I jeszcze gdzieś było o tym napisane...

Najważniejsze to:
- "trójkątne zawiesie" na którym wisi szalka powinno być "rozszerzone" do 4-5 mm.Wszystkie powierzchnie styku wypolerowane,całe zawiesie musi być "symetryczne" względem swoich osi.
-Podstawka i "łabądek" (drut w kształcie szyji łabędzia) na którym kładziemy miseczkę tak samo w każdej osi musi być prosty i symetryczny do podstawy na miseczkę a ona sama musi być w poziomie po powieszeniu na zawiesiu wagi,każde miejsce styku wypolerowane.
Nawet najmniejszy drobiazg wpływa na ważenie i powtarzalność tych "hamerykańskich" wag.
Pozdrawiam
Maciek
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Maćku,
problemy o któych piszesz w 10-0-10 nie występują z uwagi na inne rozwiązanie. "10"-tka nie tylko może większy ładunek przeważyć......
Ukłony
SB
"Uwielbiam chorał ruski..."
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Stepan Bazyluk pisze:Maćku,
problemy o któych piszesz w 10-0-10 nie występują z uwagi na inne rozwiązanie. "10"-tka nie tylko może większy ładunek przeważyć......
Ukłony
SB
Stefan,
Z całym Szacunkiem dla Ciebie ale występują.....
Sam też mam 10-10 i ją i Kolegi wagę też trzeba było "poprawić"....
Pozdrawiam
Maciek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Panowie, to która z analogowych pracuje jak należy "out of the box"?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

wozzi pisze:Panowie, to która z analogowych pracuje jak należy "out of the box"?
Zdarzają się pojedyncze przypadki....ja tak trafiłem na Reddinga II,z pudełka i wzorowo waży :wink:
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

Maciek K pisze:Zdarzają się pojedyncze przypadki....ja tak trafiłem na Reddinga II,z pudełka i wzorowo waży :wink:
Mam dokładnie to samo - zdecydowałem się na Reddinga i jest jak najbardziej powtarzalny :)
dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Post autor: dmx »

Witam chciałbym nieco odświeżyć temat. Jak mają się nowe modele RCBSa (m500 i m1000) do swoich poprzedników?
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Mam M500 ale nie miałem poprzedników.. To nie wiem. Z M500 jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń.
ODPOWIEDZ