spłonki federal 215 do kalibru 30-06 i 9,3x74r

Moderatorzy: wierzba, P_iter

piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

spłonki federal 215 do kalibru 30-06 i 9,3x74r

Post autor: piotrpawel1 »

Mojemu znajomemu w niemczech zamiast zamowionych spłonek CCL200 sprzedawca wcisnoł bo ich nie miał spłonki federala 215 a wiec magnum. :evil: Stwierdził iz federale sa lepsze bo oprucz chromowanej scianki sa mniej korozyjne niz CCL ??. :shock:
Moje pytanie czy ktos elaboruje na tych spłonkach? . Czy mozna je zastosowac w kal. 30-06 i 9,3x74r. Na forach internetowych generalnie odpowiedzi sa twierdzace , i czesc osob stosuje je zamiennie /magnum i zwykłą / uznajac iz magnum jest spłonka o bardziej powtazalnych parametrach.
Elaboracja ma słuzyc do celow mysliwskich a strzelnica tylko rekreacyjnie. Prosze o odpowiedz fachowcow i oso ktore stosuja te spłonki. Pozdrawiam
Piotr
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Niektórzy używają magnum np. w ekstremalnych warunkach (duże mrozy itp.) zamiast zwykłych. Mogą spowodować bodajże wyższe ciśnienie więc trzeba uważać.
Stosowałem do .243Win i 9,3x62 zarówno zwykłych CCI jak i magnum. Federale miałem tylko zwykłe ...
okti
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 11:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: okti »

tak jak KubaG napisal stosowalem przy elaboracjach na silne mrozy w .308win oraz w przypadku mocno zredukowanych ładunków
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

KubaG pisze:Niektórzy używają magnum np. w ekstremalnych warunkach (duże mrozy itp.) zamiast zwykłych. Mogą spowodować bodajże wyższe ciśnienie więc trzeba uważać.
Stosowałem do .243Win i 9,3x62 zarówno zwykłych CCI jak i magnum. Federale miałem tylko zwykłe ...
243w to mała łuska i co zauważyłes jakąs rożnicę? jezeli nie to sądzę iż nie stosujac max naważek w 30-06 i 9,3 x74 r wszystko powinno byc w pożadku. Róznice producentow spłonek musza byc niewielkie /CCL Federal, S&B/bo inaczej zmieniajac spłonke musiał bys mocno zmieniac nawazki. Sadze iż moze to miec znaczenie jedynie w strzelaniu precyzyjnym.

Wole miec pewnosc i czekam na dalsze informacje fachowcow. Wymiana spłonek jest dośc kłopotliwa i jezeli nie bedzie koniecznie potrzebna wolał bym jej uniknac.

a miedzy nami firma accurate zaleca do cal 9,3x74 r spłonki CCL250/magnum/ a do 30-06 CCL250 lub 200 ze wskazaniem na 250.
Mam zamiar stosowac proch N140 . Moze ktos ma program QL i sprawdzi czy mozna, dla cal 30-06 i 9,3x74r. ze splonkami magnum
Piotr
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

W moich skromnych zasobach mam wszystkie wymienione przez ciebie spłonki , jeżeli chcesz to mogę się z Tobą wymienić.
Specjalnych różnic w elaboracjach (różnych kombinacji na tę okoliczność) - nie zauważyłem.
Mój QL niestety nie uwzględnia rodzaju użytej spłonki.
Myślę ,że zastosowana w ammo myśliwskiej spłonka nie odegra jakiejś znaczącej roli...
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Spłonki magnum stosuję też do 9,3x62 przy prawie maksymalnej naważce i śladów nadciśnienia nie ma - a i zwierzyna nie ma co reklamować jak dostanie pestką ;)
W .243Win generalnie robiłem naważki zredukowane. Teraz to się trochę zmieni.

Prawda taka, że różnic jako takich nie zauważyłem - ale trzeba być wyczulonym na objawy wysokiego ciśnienia.
ODPOWIEDZ