Elaboracja -start

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Elaboracja -start

Post autor: Badr »

Witam.
W najbliższym czasie planuję ruszyć z elaboracją amunicji kulowej. Sporo czytam, sporo oglądam, jednak wciąż wiele rzeczy nie jest do końca jasne. Stąd nietypowa prośba, jako, że środowisko ludzi elaborujących jest bardzo sympatyczne (co widać po kulturze na forum), czy jest może na forum ktoś z Krakowa, kto chciałby podzielić się wiedzą i swoim doświadczeniem i ew. pokazać co i jak? Wiele razy czytałem, że przed rozpoczęciem elaboracji należy zobaczyć na żywo jak robi to ktoś doświadczony. Wolałbym nie pomijać tego elementu, żeby czegoś na samym początku nie sknocić. Jestem otwarty na propozycje, każda odpowiedź mile widziana.

Pozdrawiam.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Bardzo dobry pomysł , do mnie masz tylko 280km i prawie gotową autostradę więc pewnie nie będziesz reflektował ale na pewno znajdzie się ktoś z Krakowa kto wprowadzi Cię w początki elaboracji. Znacznie przyśpiesza to początki jak się zobaczy co i jak a ktoś bardziej doświadczony udzieli paru cennych wskazówek.
Koledzy z Krakowa nie bądzcie centusie i pomóżcie swojemu krajanowi.
Kolego Badr życzę wielu sukceów i zadowolenia na polu elaboracji.
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Dzięki winek64.
Miotam się już jakiś czas między amunicją sklepową a elaboracją, ale wciąż nie jestem zdecydowany. Nie wiem czy sobie poradzę po prostu. Z drugiej strony kupić po paczce do kilku kalibrów w sklepie to już spory wydatek, za który można pewnie kupić sporą część sprzętu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Nasz Guru, autor książki, Paweł M. znany jako Krakus jest na tym forum, tylko ostatnio strasznie nas zaniedbuje :cry: :cry: :cry:
forester
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

ad. forester2008 wiem, ale Jemu nie będę zawracał głowy drobiazgami :) Chodzi mi naprawdę o podstawowe rzeczy - w praktyce.

Pozdrawiam.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Badr pisze: Miotam się już jakiś czas między amunicją sklepową a elaboracją, ale wciąż nie jestem zdecydowany. Nie wiem czy sobie poradzę po prostu. Z drugiej strony kupić po paczce do kilku kalibrów w sklepie to już spory wydatek, za który można pewnie kupić sporą część sprzętu.

Pozdrawiam
Dlaczego masz sobie nie poradzić ?
Chcesz elaborować amunicję tylko "na polowanie" czy również "do tarczy" ?
Pozdrawiam
Maciek
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

W tym momencie 3 kalibry do polowania, w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie kolejne 2 (mam nadzieję) już do tarczy.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Na pewno sobie poradzisz może przy niewielkiej pomocy swoich przyjacół jak w piosence. Na początek trzeba trochę zainwestować sprzęt ale jak się dużo strzela albo ma się rzadkie kalibry z drogą amunicją fabryczną to się opłaca tym bardziej.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Tu mam dylemat. Nie mam pojęcia o elaboracji do zabijania, jak idzie o elaborację do dziurawienia papieru to zapraszam. Wiedza moja jak i sprzęt nie jest imponujący ale zawsze coś.
Wojtek

PS
Tel. na PW
ODPOWIEDZ