Savage 12BVSS

Moderatorzy: wierzba, P_iter

cervus
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2011, 19:47
Lokalizacja: Stalowa Wola

Savage 12BVSS

Post autor: cervus »

Koledzy chciałem zapytać o przydatność sztucera Savage 12BVSS do strzelania konkurencji myśliwskich czyli dzik i rogacz. O ile rogacz powinien być ok, to zastanawia mnie przydatność do osi dzika, a mianowicie długość lufy 66 cm? Czy to nie przeszkadza? Oglądałem sztucer u kolegi, który używa go do polowania na drapieżniki i jest bardzo zadowolony z wyważenia i celności. Ja chciałem używać sztucer na strzelnicę i na zimowe wypady na lisy. Za wszelkie opinie będę wdzięczny. Pozdrawiam, Cervus.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Strzelałem z tunningowanego 12FV - mi osobiście wydaje się za ciężki - choć znam wielu którzy dociążają swoją broń właśnie do dzika. To jest bardzo subiektywne czy broń leży czy nie - zdecydowanie większy komfort miałem strzelajac z HW66 czy mam strzelając z Krico 600. Jak nie spróbujesz - nie będziesz wiedział. Znacznie bardziej istotne jest dopasowanie osady - miałem osadę od sportowego anschutza wolę pistoletowy chwyt - ale tu znowu subiektywna opinia... :D
Piotr
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Savage 12BVSS

Post autor: winek64 »

cervus pisze:a mianowicie długość lufy 66 cm? Czy to nie przeszkadza?
raczej nie przeszkadza bo dłuższa lufa będzie teoretycznie celniejsza. Ja nie jestem fanem długich luf bo są zwyczajnie niewygodne. Na 100 strzelam praktycznie jedną dziurę z lufy 51cm. Na strzał do lisa na te 200m 60cm a nawet krótsza też będzie. ale jak masz wysoki samochód albo Ci wcale nie przeszkadza że lufa stuka w dach to i 66cm też się nada.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jak rozumiem tu chodzi o wielobojowego dzika - tutaj celność broni i tak zazwyczaj przerasta celność strzelca.... :lol:
Piotr
cervus
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2011, 19:47
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: cervus »

O celności myślę że nie ma co dyskutować bo na pewno będzie super. Chodzi mi bardziej o ergonomie sztucera w konkurencji dzik w przebiegu. Do tej pory zdecydowany byłem na Tikke Varminta ale po przypadkowym spotkaniu z kolegą i oglądnienięciu jego zabawki powstała jakaś niepewność, czy czasem nie zainwestować w taki sprzęt. Cenami broń jest zbliżona. Sztucer wizualnie podoba mi się bardziej od Tikki, ale wyglądem się nie trafia ;-) Wątpliwości budzi również spust AccuTrriger, pewnie przy strzelaniu do nieruchomych celów na pewno jest bez zarzutu ale jak jałowy ruch tej śmiesznej blaszki będzie miał wpływ na strzelanie do ruchomego celu, pewnie przed złożeniem trzeba będzie wybrać palcem do wyczuwalnego oporu, albo zdemontować to cudeńko. Cervus
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Accutrigger można spokojnie wyrzucić...
Piotr
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

Sześć lat go uzywam do wieloboju.
Po wywaleniu Accutriggera i zamiany kolby na Kunyszową.
Od tego tuningu złego słowa na niego nie powiem.
Pozdrawiam
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Nie znam tej broni, natomiast widziałem (składałem się też) broń gdzie kolega do dzika miał dokręcaną "rurkę" o długości lufy - powstała taka wędka, że hej. Idea tego taka, że jak już się rozpędzisz w lewo lub prawo to masz dużo większą stabilnośc prowadzenia. Ja nie byłem do tego przyzwyczajony, ale poza stanowiskiem popróbowałem i rzeczywiście fajnie się tym jechało na boki, tak więc z tego domniemywam, że dłuższa lufa może nawet pomóc.

DB
Jarek
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Żeby Cie tylko dookoła nie okręcało... :lol:
Piotr
ODPOWIEDZ