Bedding

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Jack
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:50
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

Bedding

Post autor: Jack »

Witam.

Czy posiadacie może sprawdzone metody na bedding. Chodzi mi przede wszystkim o rodzaj epoksdy z utwardzaczem. Testowałem na razie za namową poxipol w różnych proporcjach ale pomimo smarowania metalu różnymi olejami i tak za mocno przywiera i przy rozcalaniu zawsze coś się odrywa. Z góry dzięki.

Jack
poziomm
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 20:43
Lokalizacja: Kępno

Post autor: poziomm »

nie wiem czy to może pomóc ale ja bym spróbował "sreberka" zamiast oleju - takie do potraw będzie chyba ok - a później tylko zeszlifować i powinno być dobrze
a40tomek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: a40tomek »

Z moich skromnych doświadczeń wynika,że dobrze sprawują się takie "rozdzielacze":
1. pasta do podłóg na bazie wosku, o konsystencji smalcu, taka w puszce;
2. smar litowy w spray'u - trzeba poczekać do wyschnięcia - koniecznie;
3. folia stretch do pakowania lub spożywcza do żywności, tylko wtedy,gdy używamy żywicy bez styrenu w składzie.

Stosowałem Epidian 5 z utwardzaczem Z-1 w proporcji wg zaleceń producenta. Jest strasznie gęsty i ciężko go wymieszać.
Najważniejsze w stosowaniu żywic epoksydowych jest dokładne odmierzenie żywicy i utwardzacza, wymieszanie oraz klejenie/żelowanie w temp. powyżej 15 st C, co najmniej 24 godz.
i dokładne, a nawet przesadne wysmarowanie komory zamkowej i lufy rozdzielaczem.


Pan z działu technicznego z tej f-my : www.gaz-bud.pl jest b.pomocny, u nich można też kupić wszystkie potrzebne składniki, rozdzielacze, zmywacze, rozpuszczalniki itp,

ale tak naprawdę wystarczy pasta do podłóg, plastelina do zalepienia otworów z gwintami po zdemontowanych spuście, bezpieczniku i innych wystających elementach komory zamkowej, trochę taśmy malarskiej do osłonięcia kolby i każda żywica epoksydowa z marketu budowlanego poxipol, loctite albo inna, ale epoksydowa.
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

pomimo smarowania metalu różnymi olejami i tak za mocno przywiera i przy rozcalaniu zawsze coś się odrywa.
Pasta do butów i nic nie przywiera.Grubość żywicy ok 3mm.
Pozdrawiam
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

Zgodnie z podpowiedziami kolegów zza Wielkiej Wody zrobiłem swój pierwszy bedding z pilarami i wszystko wyszło perfekcyjnie.
Korzystałem z żywicy Devcon 10112 i jako rozdzielacza użyłem bezbarwnej pasty do butów Kiwi.
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Może jakaś fotka dla ilustracji tematu?
Byłym wdzięczny...
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

Oto fotki. Bedding tylnego pilara nie wygląda zbyt efektownie, ale Howa juz tak ma, a raczej nie ma wiele miejsca na bedding z tyłu.
Obrazek

Obrazek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

A czy spalę się kompletnie, prosząc o wytłumaczenie, czym faktycznie jest bedding? Moj angielski pozostawia dużo do życzenia... :oops:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Piotr
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dziękuję Piotrze. Chodziło mi co prawda o definicje, ale po przeczytaniu 5 stron wiem, ze jest to to, co sobie pod ta nazwa "dośpiewywałem"... :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

ma ktoś może jakiś sprawdzony "tutorial" jak zrobić pilar i glass beding?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dedek, poczytaj pierwszego linka z "Wysłany: Czwartek, 04 Październik 2012, 12:59", ew. niestety po niemiecku...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

Niestety niemiecki to mój wróg ;) a translator googla sobie nie radzi :)
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dedek, sorry, ale tutaj nie pomogę tłumaczeniem, bo cienki jestem w temacie i zbyt łatwo mozna co sp...aprać. :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

To może coś po angielsku :wink: : http://www.accurateshooter.com/technica ... r-bedding/
Ten artykuł pomógł mi w pierwszym i jak dotychczas jedynym beddingu, a od jego autora kupiłem film, który przeprowadził mnie jak za rączkę przez cały proces ulepszania mojej Howy.
Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

Post autor: Wojciech »

jasno pisze:Oto fotki. Bedding tylnego pilara nie wygląda zbyt efektownie, ale Howa juz tak ma, a raczej nie ma wiele miejsca na bedding z tyłu.
Obrazek

Obrazek

Witam

Naprawdę ładnie to wygląda .Mam pytanie jak gruba warstwa żywicy powinna być, mam na myśli czy trzeba w osadzie pogłębić miejsca pod zamkiem i komorą, czy tulejki również osadzałeś na żywicy.

Pz
Wojtek
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

Pod zamkiem i komorą wybrałem około 2-3 mm laminatu, a tulejki osadziłem w otworach powiększonych do 11 mm. Szczegóły można znaleźć w wersji pełnej filmu, którego tu jest mały wycinek: http://www.youtube.com/watch?v=Q8Itb0GT ... e=youtu.be
Mam oryginalną płytę, mogę odsprzedać :)
Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

Post autor: Wojciech »

oglądałem wczoraj kilka filmików za oceanu na youtube , niestety nie znam angielskiego więć tez nie wszystko było jasne. Czy Twój film zawartością bardzo odbiega od tych ogólnie dostępnych .
Jaka jest Twoja cena za płytkę ?
jasno
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 12:59
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jasno »

Widziałem wiele filmów na youtube , ale tak bardzo fachowego i pełnego szczegółów filmu nie znalazłem. Polecam wszystkim. Mój egzemplarz filmu już znalazł nowego widza.
Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

Post autor: Wojciech »

A nie masz kopi ? ;-)
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Kolego jasno, proszę, udostępnij nam ten film na tutejszym forum [-o< .
ODPOWIEDZ