spłonki do12

Moderatorzy: wierzba, P_iter

szalonyrybaczek
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 06 stycznia 2013, 10:32

spłonki do12

Post autor: szalonyrybaczek »

Mam pytanie jakie spłonki kupićdo kalibru 12
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

takie same jak do 16 i 20
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Spłonki do naboi śrutowych sprzedaje na pewno Parabellum w Sulejówku - CCI 209 - takie same do każdego kalibru i typowych łusek. Innych typów nie ma, może być inny producent.
http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... i-cci.html

Teraz wszystko znormalizowane i nie ma problemu. Kiedyś trzeba było kombinować - amunicja zachodnia na takich właśnie z oznaczeniem 209, Pionki i Czesi robili na podobnych ale mniejszych (takich jak od czasów przedwojennych), rosyjskie mosiężne były na spłonki typu Berdan a nawet teraz łuski mosiężne do broni Cowboy Action można kupić na spłonki Large Pistol. W kolekcji mam każde z nich.
Pozdrawiam, Tomek
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

tomkoziol pisze:Spłonki do naboi śrutowych sprzedaje na pewno Parabellum w Sulejówku - CCI 209 - takie same do każdego kalibru i typowych łusek. Innych typów nie ma, może być inny producent.
http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... i-cci.html

Teraz wszystko znormalizowane i nie ma problemu. Kiedyś trzeba było kombinować - amunicja zachodnia na takich właśnie z oznaczeniem 209, Pionki i Czesi robili na podobnych ale mniejszych (takich jak od czasów przedwojennych), rosyjskie mosiężne były na spłonki typu Berdan a nawet teraz łuski mosiężne do broni Cowboy Action można kupić na spłonki Large Pistol. W kolekcji mam każde z nich.
Ze spłonkami do gładkiej lufy bywa różnie.
CCI 209 to najgorsze spłonki jakich używałem w prasie progresywnej RCBS.
Mają wypukłe denko, przez co czasem potrafią się przewrócić i powstaje zacięcie.
Drugą ich wadą, jest spora różnica wymiarów - luźne spłonki wielokrotnie wypadały z gniazd.
Do tego ta cena, dla mnie to rozbój w biały dzień. :shock:
Doskonałe spłonki produkuje WihtaVuori i Winchester, a najwyżej cenię sobie Fiocchi 616.
Zaznaczam, że to wyłącznie moje subiektywne opinie poparte krótkim doświadczeniem w elaboracji amunicji śrutowej... :lol:
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

SławekP pisze:
tomkoziol pisze:Spłonki do naboi śrutowych sprzedaje na pewno Parabellum w Sulejówku - CCI 209 - takie same do każdego kalibru i typowych łusek. Innych typów nie ma, może być inny producent.
http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... i-cci.html

Teraz wszystko znormalizowane i nie ma problemu. Kiedyś trzeba było kombinować - amunicja zachodnia na takich właśnie z oznaczeniem 209, Pionki i Czesi robili na podobnych ale mniejszych (takich jak od czasów przedwojennych), rosyjskie mosiężne były na spłonki typu Berdan a nawet teraz łuski mosiężne do broni Cowboy Action można kupić na spłonki Large Pistol. W kolekcji mam każde z nich.
Ze spłonkami do gładkiej lufy bywa różnie.
CCI 209 to najgorsze spłonki jakich używałem w prasie progresywnej RCBS.
Mają wypukłe denko, przez co czasem potrafią się przewrócić i powstaje zacięcie.
Drugą ich wadą, jest spora różnica wymiarów - luźne spłonki wielokrotnie wypadały z gniazd.
Do tego ta cena, dla mnie to rozbój w biały dzień. :shock:
Doskonałe spłonki produkuje WihtaVuori i Winchester, a najwyżej cenię sobie Fiocchi 616.
Zaznaczam, że to wyłącznie moje subiektywne opinie poparte krótkim doświadczeniem w elaboracji amunicji śrutowej... :lol:
taaaaa..........
krotkim.......
Może i krótkim ale lepiej napisz wprost ile tysiecy zrobiłeś - o skromny :lol:
Pozdrawiam.
R.
Awatar użytkownika
Kosmaty
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:25

Post autor: Kosmaty »

Niestety w polskich realiach pozostaje chyba tylko Parabellum ze swoimi CCI.
W grudniu kupiłem kilka paczek ale jeszcze nic na nich nie kręciłem, więc się nie wypowiadam. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak źle jak pisze SławekP.

Skoro już klepiemy temat to może jednak ktoś w Polsce sprzedaje jakieś inne? Ma ktoś jakieś namiary?

Pozdrawiam
Kosmaty
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Dołączam się do postu poprzednika.
SławekP - gdzie w Polsce można kupić inne spłonki niż CCI?
I mam jeszcze prośbę - czy ktoś wie czy można jeszcze dostać te spłonki starego typu, o mniejszej średnicy?
Mam sporo papierowych łusek i czasami bardziej chyba z sentymentu niż potrzeby robię trochę naboi na filcowych przybitkach ale zapas spłonek mi się kończy.
Starych z Pionek została resztka a posiadane rosyjskie (też tylko ok. 100 szt.) są delikatnie za luźne do naszych łusek i trzeba kombinować.
Pozdrawiam, Tomek
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Kosmaty pisze:Niestety w polskich realiach pozostaje chyba tylko Parabellum ze swoimi CCI.
Skoro już klepiemy temat to może jednak ktoś w Polsce sprzedaje jakieś inne? Ma ktoś jakieś namiary?
Spłonki Fiocchi 616 kupiłem w Best Hunters - wprawdzie na zamówienie, ale za to w barrdzo dobrej cenie...
ODPOWIEDZ