Spłonki Federal Gold Medal

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Spłonki Federal Gold Medal

Post autor: MADMAX »

Czy ktoś ma pomysł gdzie mozna je kupić w PL ?
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

kup u Herr Mank`a - wysyła do Polski :D
forester
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Dziękuję za informację.
Proszę o jakiś namiar. Nie korzystałem jeszcze z tego sklepu.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Spłonki Federal Gold Medal

Post autor: abersfelderami »

MADMAX pisze:Czy ktoś ma pomysł gdzie mozna je kupić w PL ?
Mam troche doswiadczenia z tymi splonkami i do elaboracji mniej sie nadaja niz Win, Hornady , Lapua czy Norma. Sa za miekkie i po kilku odpaleniach dziura na splonke jest bardzo zdeformowana, trzeba wlozyc duzo pracy, aby ja naprawic.

Pozdrawiam

PS: Lapua czy Norma jest o duzo drozsza, ale wytrzymuje o wielllllllllllllllllle wiecej odpalen.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....Sa za miekkie i po kilku odpaleniach dziura na splonke jest bardzo zdeformowana, trzeba wlozyc duzo pracy, aby ja naprawic. ....
Mógłbys rozwinąć bo nie chwytam ?
Piotr
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Gniazda na splonke( primer pocket) po wystrzale nie trzyma wymiarow, trzeba za kazdym razem je naprawiac, bo przestaja byc okragle, gniazda w splonkach innych firm przez dlugi czas trzeba tylko wyczyscic.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@abersfelderami
To chyba raczej wina łuski, a nie spłonki? Chyba ze maja za silny ładunek i niszczą nim gniazdo, ale wtedy nie były by miękkie... :?:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie spotkałem sie z czyms takim... Nie jest to aby cecha nadciśnienia? Jakie łuski? Te spłonki mają bardzo dobrą opinię.... Długo uzywałem Federale 215 bez żadnych problemów....
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

abersfelderami pisze:Gniazda na splonke( primer pocket) po wystrzale nie trzyma wymiarow, trzeba za kazdym razem je naprawiac, bo przestaja byc okragle, gniazda w splonkach innych firm przez dlugi czas trzeba tylko wyczyscic.
Możesz powiedzieć jak naprawiasz gniazda spłonkowe???
forester
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Koledzy,
po pierwsze witam wszystkich serdecznie, prosze mi wybaczyc za moja terminologie strzeleckom, ale strzelania i elaboracji nauczylem sie w innym jezyku.
Wracajac do tematu;
do takich problemow dochodzi jak ktos nie przeczyta dokladnie jaka jest tresc pytania, w tym przypadku chodzi o mnie. :oops:
Chodzilo mi oczywiscie o luski Federal, przed laty strzelalem ich fabryczna amunicje i po strzelaniu gniazda byly najczesciej za ciasne i czesto lekko zdeformowane. naprawilem ich moze ze dwie paczki i mialem dosc(leza do dzisiaj w szafce).
Uzywalem do tego reamer aby otworzyc poczatek gniazda, a nastepnie w zaleznosci od wielkosci problemu pocket uniformer albo Dillon swager.
Sam elaboruje tylko .223 i .308, uzywam wylacznie 205M i 210M splonki co znaczy, ze mam o nich bardzo wysokie zdanie. :D

Pozdrawiam
Ps: Strzelam i elaboruje juz ponad 20 lat, elaboracja sprawia mi wieksze zadowolenie niz samo strzelanie.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

No i wszystko jasne.... :D
Łuski Federala używałem w 338WM i 375H&HMag - bez problemów - choć nie za duzo - może 30-40 szt. A Twoje doświadczenia to woda na młyn elaborantów - nie ma co uzywać fabrycznej ammo.... :lol:
Piotr
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Oczywiscie zupelnie sie Toba zgadzam, bez elaboracji nie ma kolaczy. Widze po kalibrach, ze jestes " prawdziwym mezszcczyzna" . Ja nie lubie odrzutu dlatego strzelam kalibry dla mieczakow. :)
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie do konca -mam jeszcze 5,6x52R i 6,5x57 :D
Po prostu - poluje praktycznie tylko na dziki w nocy - a ze nie mam psa ani na nastepny dzień czasu na szukanie - wole troche zapasu energii i pewności w razie trafienia....a odrzut - czuje tylko na strzelnicy...
Piotr
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Apropos dzika, kupe lat temu mialem kolege w Kolobrzegu, jego ojciec byl mysliwym i robil najlepsza kielbase na swiecie; byla z dzika i mieszana z innymi miesami, a pozniej wedzona czy suszona. Czlowieku mniam............. mniam..mniam.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

=D> Świetna konwersacja Koledzy,zupełnie jak na rasowym westernie jeszcze w saloonie tuż przed pojedynkiem. :lol:
:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

A wracając do spłonek... http://www.6mmbr.com/PrimerPix.html

Nie chciało mi się nowego tematu otwierać... :oops:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ZBYCH
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 06 grudnia 2008, 22:59

Post autor: ZBYCH »

To już wiemy dlaczego naboje zaspłonkowane spłonkami RWS i Remington " nie napełniamy prochem". :eeg/:
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

PiotrL pisze:Nie do konca -mam jeszcze 5,6x52R i 6,5x57 :D
Po prostu - poluje praktycznie tylko na dziki w nocy - a ze nie mam psa ani na nastepny dzień czasu na szukanie - wole troche zapasu energii i pewności w razie trafienia....a odrzut - czuje tylko na strzelnicy...
właśnie :-k
ODPOWIEDZ