Lee expanding die - polerka?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Lee expanding die - polerka?

Post autor: Maz »

Dzień dobry Panowie!
Mam drobny kłopot. Znudziło mi się ciągle robić 9mm na prasie pojedynczej, postanowiłem zaeksperymentować (i nie utopić przy okazji majątku), kupiłem Lee Pro 1000. Prasa w sumie chodzi nieźle, były drobne kłopoty z dokładnością naważki i spłonkami ale w sumie sobie poradziłem.
Kłopot jest tylko jeden - przy formatowaniu expanding die łuska się solidnie kleszczy. Jak pociągnę solidnie, oczywiście wychodzi, ale przy okazji proch w łuscwe podskakuje i część zawsze wysypuje się dookoła. Czy macie na to jakiś patent? Próbowałem przesmarować, ale nie pomogło.
Może tą matrycę trzeba wypolerować? Albo zamienić na coś innego? Mam expanding Reddinga ale jej się nie dostosuje do Autodisca.

Pozdrawiam

Marek
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

to uroda matrycy lee, mi w pojedynczej prasie też stuka
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

No tak - doczytałem się właśnie na TheHighRoad, że to jest zrobione celowo - żeby cały proch wypadł z dozownika. Myślę, że jednak łuska blokuje się nieco za mocno, spróbuję trochę spolerować.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

A może formatuj łuski oddzielnie? Już sformatowane łuski nie będą stawiać tak dużego oporu.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Wtedy to już nie będzie prasa progresywna :D
Miłego dnia!
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

A troszkę wykręcić matryce nie wystarczy? U mnie co prawda w LEE Load-Master ale nic się nie kleszczy, a dozownik ten sam.
Wojtek
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Raczej nie, expanding jest już tak ustawiony, że flara jest naprawdę minimalna. Mierzyłem flarę suwmiarką żeby była jak najmniejsza. Jak ją jeszcze zmniejszę, to pocisk będzie już się "skubał" podczas osadzania.
Miłego dnia!
ODPOWIEDZ