lokalizacja

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Blekitny
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 22:58
Lokalizacja: Krakow

lokalizacja

Post autor: Blekitny »

gdzie zajmujecie się elaboracją? bo na pewno nie w domu/piwnicy/garażu :) no chyba że sąsiedzi nie widzą że za ścianą mają magazyn prochu ;-)
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Re: lokalizacja

Post autor: seBOOL »

Blekitny pisze:gdzie zajmujecie się elaboracją? bo na pewno nie w domu/piwnicy/garażu :) no chyba że sąsiedzi nie widzą że za ścianą mają magazyn prochu ;-)
A od ilu kilogramów prochu jest magazyn bo rozumiem że nie piszesz o kilku kilogramach ?
A w czym może składanie naboi w domu przeszkadzać sąsiadom to nie rozumiem... :)
Ani nie hałasuje ani nie smrodzi...Więc nic im do tego :wink:
Lepsze to niż słuchanie zza ściany disco z pola na rzężącym sprzęcie przez całe popołudnie... #-o
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Proponuje zapoznać się z ustawą. Proch jako istotny element amunicji trzyma się w szafie pancernej.
Wojtek
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Cyrograf15 pisze: Proch jako istotny element amunicji trzyma się w szafie pancernej.
Wojtek
Wojtku to chyba jest jest oczywiste ... :D
Ktoś kto składa amunicję musi mieć pozwolenie na broń
i do tego typu broni może składać amunicję...Jeśli ma broń
to i ma do niej szafę gdzie ją i jej istotne części łącznie z amunicją
czy prochem czy spłonkami przechowuje ale to chyba też oczywiste.
Każdy dowiedział się tego wszystkiego starając się o broń palną.
A nowy kolega pyta raczej o coś innego lub stara się znaleźć rewelacje
na temat przechowywania materiałów niebezpiecznych i niebezpieczeństwa
w jakim są sąsiedzi :lol: dziś moda na szukanie terrorystów :lol:
( Bez urazy :lol: )
Blekitny
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 22:58
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Blekitny »

heh o co mi chodzi. do dyspozycji mam własne mieszkanie i piwnice. pytam bo nie wiem czy mam się rozglądać za jakimś odosobnionym barakiem i tam działać czy mogę np. piwnicę na warsztat przerobić :)
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

spoko ... to bezpieczne zajęcie i śmiało to Możesz robić w domu...

moja teściowa kiedyś wpadła na pomysł żeby rozpuścić w wrzątku
toffi w puszcze ](*,) ale jej nie otwarła #-o
to jest dopiero niebezpieczne a ile sprzątania :lol:
skąd pewność czy za ściną ktoś nie podgrzewa czegoś większego :lol:
Blekitny
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 22:58
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Blekitny »

ktoś wyżej wspomniał że trzeba mieć pozwolenie na broń, żeby wogóle móc się (legalnie) bawić. rozumiem, że każdy z Was ma takie pozwolenie ?
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Blekitny pisze:ktoś wyżej wspomniał że trzeba mieć pozwolenie na broń, żeby wogóle móc się (legalnie) bawić. rozumiem, że każdy z Was ma takie pozwolenie ?
No teraz brzmisz bardzo urzędowo i za chwilę pomyślę że faktycznie szukasz rewelacji... :-#

Jeśli chcesz się w coś zacząć bawić to najpierw rozpoznanie i zbieranie potrzebnej wiedzy.
Poczytaj forum i ustawy.Wszystko tam znajdziesz.
Blekitny
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 22:58
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Blekitny »

książkę ze strony już zakupiłem :) po prostu chcę wiedzieć co jeszcze muszę zrobić. nie intereuje mnie czy rozmówca ma pozwolenie na posiadanie broni. bardziej interesująca jest dla mnie jednoznaczna in formacja: chcesz sie w to bawić - musisz mieć papier. piszę ponieważ obiło się się o uszy że przy elaboracji broni myśliwskiej i sportowej nie potrzeba pozwolenia
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

bzdury...

albo koncesja na wyrób amunicji albo pozwolenie na broń i wtedy jeśli
posiadasz w pozwoleniu karabin np w kal. .308 to wtedy możesz na swoje potrzeby wykonywać
amunicje wyłącznie w tym kalibrze...
Blekitny
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 22:58
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Blekitny »

czyli wydaje się że koncesja jest najbardziej zadowalającym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Blekitny pisze:ktoś wyżej wspomniał że trzeba mieć pozwolenie na broń, żeby wogóle móc się (legalnie) bawić. rozumiem, że każdy z Was ma takie pozwolenie ?
Ja na przyklad nie mam ,bo tutaj nie jest wymagane ,a nawet nie istnieje takie cos jak pozwolenie na bron :D
Szafa tez nie jest wymagana ,ale mam.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Bready pisze:
Blekitny pisze:ktoś wyżej wspomniał że trzeba mieć pozwolenie na broń, żeby wogóle móc się (legalnie) bawić. rozumiem, że każdy z Was ma takie pozwolenie ?
Ja na przyklad nie mam ,bo tutaj nie jest wymagane ,a nawet nie istnieje takie cos jak pozwolenie na bron :D
Szafa tez nie jest wymagana ,ale mam.
No nie każdy ma takie szczęście żyć w raju miłośników broni 8-)
W Krakowie nie przejdzie :)
Blekitny pisze:czyli wydaje się że koncesja jest najbardziej zadowalającym rozwiązaniem.
ooo to szeroko :eeg/: no to powodzenia ...
będzie Ci potrzebne :wink:
Ale nie ma rzeczy niemożliwych ...
Lapua to też kiedyś była mała firma :D

Ale jak myślisz ,dlaczego amunicję w Polsce wytwarza jedyne słuszne źródło
i to nie na nasz rynek cywilny :-s bo nie jest to takie jak Ci się wydaje...
Zresztą tam gdzie studiujesz aspekt prawny powinieneś znaleźć bez problemu...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

seBOOL pisze: No nie każdy ma takie szczęście żyć w raju miłośników broni 8-)
W Krakowie nie przejdzie :)
Sorry ,nie moglem sie powstrzymac i nie odpowiedziec na tak zadane pytanie ,zwlaszcza ze pytajacy studiuje bezpieczenstwo narodowe :wink:
Pozdrawiam Bready
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Widzę, ze jednak są spore różnice w prawodawstwie w PL i DE. Ja co prawda aby moc elaborawać musiałem przejść dokładniejsze badanie "ustrojowe" i zaliczyć kursik wraz z egzaminem, oczywiście mając już w/w pozwolenie na bron... Z drugiej jednak strony nie mam ograniczenia co do elaborowanych przeze mnie kalibrów. Tutaj wyjątkowo jak na niemieckie prawo o broni zadziałała logika: mam prawo postrzelać sobie z broni kolegi, to dlaczego nie mam mieć prawa zrobić sobie na to strzelanie amunicji... To tak jakby kolega miał na egzaminie jakieś pytanie "europejskiej" natury... 8-)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Re: lokalizacja

Post autor: Wojtan »

Blekitny pisze:gdzie zajmujecie się elaboracją? bo na pewno nie w domu/piwnicy/garażu :) no chyba że sąsiedzi nie widzą że za ścianą mają magazyn prochu ;-)
Oczywiście że nie, zwariowałeś?
Ja na przykład jeżdżę do Parku Historycznego Blizna, ( http://www.parkhistorycznyblizna.pl/ ) po sąsiedzku jest jeszcze kilka poniemieckich bunkrów, z których jeden wynajmuję na weekendy i wtedy tam elaboruję.
Ora et elabora...
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

wozzi pisze:Widzę, ze jednak są spore różnice w prawodawstwie w PL i DE. Z drugiej jednak strony nie mam ograniczenia co do elaborowanych przeze mnie kalibrów. Tutaj wyjątkowo jak na niemieckie prawo o broni zadziałała logika: mam prawo postrzelać sobie z broni kolegi, to dlaczego nie mam mieć prawa zrobić sobie na to strzelanie amunicji 8-)
W zasadzie mamy podobne prawo. Nigdzie nie jest napisane że nie mogę elaborować do pożyczonej od kolegi broni. UoBiA mówi że można kupować amunicję do broni jedynie w takim kalibrze na jakie ma się pozwolenie. Nic nie pisze o elaboracji czyli jest dozwolone bo nie jest zabronione. Pożyczyłem broń a nie mam do niej amunicji i nie mogę kupić nie pozostaje nic innego jak zrobić samemu w końcu broń z amunicją mogę posiadać.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Re: lokalizacja

Post autor: Maciek K »

Wojtan pisze:
Blekitny pisze:gdzie zajmujecie się elaboracją? bo na pewno nie w domu/piwnicy/garażu :) no chyba że sąsiedzi nie widzą że za ścianą mają magazyn prochu ;-)
Oczywiście że nie, zwariowałeś?
Ja na przykład jeżdżę do Parku Historycznego Blizna, ( http://www.parkhistorycznyblizna.pl/ ) po sąsiedzku jest jeszcze kilka poniemieckich bunkrów, z których jeden wynajmuję na weekendy i wtedy tam elaboruję.
To ja jestem w bardziej komfortowej sytuacji,zbudowałem własny bunkier :)
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Ja na razie nie mam bunkra - staram się dopiero o kredyt we frankach na ten cel ale banki nie traktują mnie poważnie, tymczasem sciany zabezpieczyłem workami z piaskiem i jak robie moje dwudizestki dwójki to zakładam swój strój ochronny Obrazek
ODPOWIEDZ